Azerbejdžanci odoleli napadima na „Brdu“

© zvanični sajt kluba Osim fudbalskog kluba Čukarički, gotovo svi srpski fudbalski klubovi imaju dug veći od imovine
Osim fudbalskog kluba Čukarički, gotovo svi srpski fudbalski klubovi imaju dug veći od imovine - Sputnik Srbija, 1920, 21.07.2021
Fudbaleri Čukaričkog remizirali su rezultatom 0:0 na domaćem terenu protiv azerbejdžanskog Sumgajita u drugom kolu kvalifikacija za novokomponovanu Ligu konferencija.
Čukarički je imao više prilika i veći posed lopte, ali će morati da traži pobedu u revanšu koji je na programu za nedelju dana u Azerbejdžanu.
Srpski klub je prethodno bio slobodan u prvom kolu, a ukoliko eliminiše Sumgajit, u trećem, pretposlednjem kolu za novo klupsko takmičenje UEFA igraće protiv boljeg iz duela švedskog Hamarbija i slovenačkog Maribora.
Ekipa sa Banovog brda je veliku priliku propustila u uvodnim minutima utakmice, kada je Barjamov zaustavio udarac Jankovića iz dobre pozicije.
U 33. minutu je Čuka umalo dobila penal zbog igranja rukom, a u 44. je novu priliku propustio Kovač.
I drugo poluvreme obeležio je veliki pritisak srpskog tima, a sredinom drugog dela igre u nekoliko navrata prilike je imao Čolić.
Čukarički je nastavio da napada, ali je Sumgajit nastavio da se odlično brani, pa sa dobrim rezultatom uspeo da napusti „Brdo“ i zaputi se u domovinu.