Fudbaleri Crvene zvezde  - Sputnik Srbija

Nerešiva enigma za šampiona Srbije – Zvezda pala u Kazahstanu! /video/

Crvena zvezda je poražena u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 2:1 protiv Kairata u Kazahstanu.
Crveno-beli su odigrali meč ispod svakih očekivanja i sebi napravili problem pred revanš u Beogradu za nedelju dana.
Zvezdi je ovo treći uzastopni poraz protiv Kairata, koji ih je prethodno eliminisao iz kvalifikacija za Ligu Evrope 2015. godine.
Već u drugom minutu utakmice viđena je prva velika prilika, pošto je posle nesporazuma Dragovića i Rodića u sjajnoj prilici ostao Hofhanisjam.
Na sreću po crveno-bele, Borjan je bio savršeno postavljen, pa je uspeo da odbrani udarac.
U narednim minutima Kairat je nastavio da napada, a Zvezda je izgledala poprilično bezidejno i nespremno.
Kazna za lošu igru došla je u 24. minutu, kada je kompletna postava Zvezde zaboravila da čuva Hosea Kantea, koji je najviše skočio u petercu crveno-belih i rutinski savladao Borjana za 1:0.
Nikako izabranici Dejana Stankovića nisu uspevali da se oporave i da preuzmu inicijativu, ali Kazahstanci nisu mogli da bolju igru pretvore u veliku šansu i gol.
Zvezda je tokom prvog poluvremena u nekoliko trenutaka uspevala da preuzme inicijativu, ali bila nedovoljno konkretna u završnici napada.
Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 za Kairat.
Već na samom startu drugog poluvremena viđena je mnogo bolja igra šampiona Srbije, koji je uzeo loptu i krenuo u napad.
U 51. minutu Zvezda je imala veliku priliku, ali se Krstičić loše snašao u padu, da bi samo šest minuta kasnije, ipak, lopta završila u mreži domaćina.
Posle dobre kontre i jednog ne preterano kvalitetnog centaršuta Gajića, lopta je došla do hrvatskog defanzivca Dina Mikanovića, koji ju je smestio iza leđa svog golmana za 1:1.
Zvezda je iskoristila taj nalet i krenula da igra još ofanzivnije i konkretnije, ali su Kazahstanci uspeli da odole pritiscima i da težište igre vrate na sredinu terena.
Šampion Srbije je nastavio da napada, ali je u 80. minutu doživeo šok, kada je Kairat ponovo došao do prednosti.
Posle mnogo konfuzije i užasne defanzivne postavke, sam pred Borjanom ostao je Maki Banjak.
Doskorašnji štoper Partizana je pokazao zavidnu sposobnost u završnici i postigao gol za 2:1 za Kairat.
Do kraja utakmice Zvezda je konstantno pokušavala da dođe do gola, bila bolji rival, ali nije uspela da dođe do izjednačenja.
Tok meča mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport (Kairat – Crvena zvezda 2:1).
17:50 21.07.2021
3 minuta nadoknade
90' Još jedna prilika za Zvezdu, još jedna izmena
Kanga je pokušao, ali je uspeo da šutne samo u golmana Kairata. Nedugo nakon toga Stanković izbacuje Bena, a ubacuje Falka.
17:45 21.07.2021
85' Ređaju se napadi, ali...
Pokušava Zvezda da dođe do izjednačenja, ali nikako ne može da probije odbranu Kairata. Pokušavaju se neke duge lopte, ali su one uglavnom neprecizne.
80' Zvezda ponovo gubi
Katastrofalna defanzivna postavka fudbalera Crvene zvezde. Maki Banjak, doskorašnji štoper Partizana, ostao je potpuno sam pred Borjanom i u stilu najiskusnijih golgetera postigao pogodak.
Kairat vodi 2:1
17:38 21.07.2021
78' Fantastična odbrana Pokatilova!
Izuzetan udarac Kange, ali nema gola!
17:35 21.07.2021
74' Jalovi napadi Zvezde
Nekoliko udarac ka golu Kairata, ali bez opasnosti. Većina drugog poluvremena prolazi u napadima crveno-belih koji nisu dovoljno konkretni da bi se došlo do gola.
Inače, Zvezda ima i navijače u Almatiju!
17:29 21.07.2021
68' Reagovao Stanković
Izlazi Mirko Ivanić, ulazi Gejlor Kanga.
17:27 21.07.2021
66' Katai umalo koban po Zvezdu
Neverovatan potez Kataija, koji je pokušao da vrati loptu Borjanu, ali to uradio očajno i poklonio korner Kairatu.
Umalo iz udarca iz ugla da Kazahstanci dođu do gola, pošto je bilo dosta haotično u kaznenom prostoru našeg predstavnika, ali je opasnost na kraju otklonjena.
17:19 21.07.2021
59' Opsada Kairatovog gola
Zvezda ne popušta u ovim trenucima i odmah želi da dođe do novog gola. Ređaju se napadi, ređaju se poluprilike, ali Kairat, zasad, odoleva...
17:17 21.07.2021
57' GOL! Zvezda izjednačila!
Solidna kontra Zvezde, a onda centaršut Gajića sa desnog boka. Ne toliko ubojita lopta, ali katastrofalna reakcija hrvatskog defanzivca Dina Mikanovića, koji je zatresao sopstvenu mrežu!
Kairat – Zvezda 1:1!
17:14 21.07.2021
54' Katai pored gola
Nastavljaju se napadi Zvezde, ali i dalje nema konkretnog udarca ka golu Kairata. Sada Katai prodire sam, ali šutira slabo, pored gola.
17:11 21.07.2021
51' Velika prilika za Zvezdu!
Prvi ozbiljan napad u nastavku za Zvezdu, posle nekoliko minuta dosta sigurnije igre nego u prvih 45 minuta.
Na odbijenu loptu natrčao je Krstičić, ali sa oko 11 metara jako loše šutirao levom nogom i loptu poslao daleko preko gola.
17:06 21.07.2021
Počelo je drugo poluvreme
Stanković menja: Na terenu je francuski napadač Dioni, a izašao je Pavkov.
Kod domaćina ulazi u igru Burančijev, a van igre je Sujumbajev
16:49 21.07.2021
Kraj prvog poluvremena
Zvezda će morati mnogo bolje u nastavku. 1:0 za Kairat pred odlazak na veliki odmor.
16:44 21.07.2021
43' Zvezda pokušava...
Katai je pokušao glavom, ali bez opasnosti po gol Pokatilova. Nastavlja se pretežno bezidejna igra izabranika Dejana Stankovića.
16:38 21.07.2021
37' Igra po meri Kazahstanaca
Ništa konkretno se nije desilo u poslednjih deset minuta. Dosta grešaka u predaji lopte, bez dobrih napada, uz blago veću inicijativu domaćina, koji i dalje vodi.
16:30 21.07.2021
28' Zvezda preuzela inicijativu
Posle primljenog gola viđena su dva napada crveno-belih. Jedan loš centaršut Kataija i ofsajd pozicija Ivanića...
24' Zvezda gubi!
Kante je skočio više nego iko u petercu Zvezde i iz potpuno neometane pozicije smestio olptu glavom iza Borjanovih leđa.
1:0 za Kairat
16:23 21.07.2021
22' Zvezda pokušava, ali ne uspeva
Sve češće i češće izabranici Dejana Stankovića idu u napad, ali se loše snalaze najofanzvniji igrači, pre svega Ben.
Preti i Kairat, ali defanzivci Zvezde sve bolje i bolje otklanjaju opasnost.