Partizan silan u „vaterpolo“ utakmici na „Karađorđu“ /video/

© Foto : Skrinšot / TV Arena Sport JutjubFudbaleri FK Partizan
Fudbaleri FK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 17.07.2021
Fudbaleri Partizana pobedili su Proleter 4:0 u prvom kolu Superlige Srbije. Crno-beli pitanje pobednika rešili su za 28 minuta, a drugi deo utakmice obeležio je veliki pljusak i igranje u teškim uslovima na stadionu „Karađorđe“.
Izabranici Aleksandra Stanojevića na najbolji mogući način otvorili su sezonu 21/22, čime su poslali snažnu poruku protivniku sa suprotne strane Topčiderskog brda.
Mrežu Proletara načeo je povratnik u Partizan Rikardo Gomeš. Igrao se deveti minut kada je napadač crno-belih rutinski poslao loptu u bliži ugao i savladao golmana Proletera.
Do novog gola nije čekalo dugo. Ponovo je glavni akter bio Rikardo Gomeš koji je snažnim udarcem pogodio za 0:2.
Posle samo osam minuta na semaforu je bilo 0:3. Talentovano Jović našao se u ulozi asistenta, a mrežu domaćina pogodio je Urošević.
Partizan se tu nije zaustavio, te se i Miloš Jojić u 28. minutu upisao na semafor. Iskusni vezni fudbaler pogodio je iz slobodnog udarca.
Odigrali su crno-beli blistavo poluvreme, a u drugom su se samo čuvali da se ne povrede jer je stanje terena bilo katastrofalno usled kiše.
Lopta se jedva kretala, bilo je mnogo bara na stadionu, te u drugih 45 minuta nismo gledali mnogo fudbala.
Partizan je rutinski održavao prednost od četiri gola i ubedljivom pobedom izbili su na prvo mesto Superlige.