Krajinović slavio u srpskom derbiju i prošao u finale Hamburga!

© AP Photo / Michel EulerSrpski teniser Filip Krajinović tokom duela sa Džonom Iznerom na Rolan Garosu
Srpski teniser Filip Krajinović tokom duela sa Džonom Iznerom na Rolan Garosu - Sputnik Srbija, 1920, 17.07.2021
Filip Krajinović plasirao se u finale Hamburga pobedom protiv Lasla Đerea u dva seta – 6:4, 6:2.
U svesrpskom polufinalu Krajinović je u drugom setu slomio otpor Đerea i u velikom finalu igraće protiv boljeg iz duela Federiko Delbonis Pablo Karenjo-Busta.
Đere nije igrao loš meč, u prvom setu su nijanse odlučivale, ali je u drugom potpuno izgubio koncentraciju i na kraju je ubedljivo poražen.
Krajinović je plasmanom u finale ATP turnira prekinuo seriju loših rezultata, pošto na prethodnih pet turnira (Minhen, Madrid, Rim, Rolan Garos, Vimbldona) nije uspeo da prođe dalje od drugog kola.
Na startu duela videli smo vrejk. Fića je u prvom gemu napravio brejk i do kraja seta je održavao prednost. Laslo je imao šansu da se vrati u osmom gemu, ali propustio je brejk loptu i Krajinović je odoleo – 6:4.
I u drugom setu ključan je bio početak. Đere je odmah pretrpeo brejk, ali se ribrejkom vratio u set. Ipak, u trećem gemu je ponovo ispustio servis i tu je meč prelomljen.
Krajinović je do kraja napravio još jedan brejk i rezultatom 6:4, 6:2 plasirao se u finale.
„Imaš super hranu, a ne koristiš začine“: Gerić za Sputnjik o mentalnoj pripremi i Đokovićevom inatu