Senzacija – Poljak „počistio“ Federera na Vimbldonu!

© AP Photo / Kirsty WigglesworthRodžer Federer, švajcarski teniser
Rodžer Federer, švajcarski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 07.07.2021
Rodžer Federer, osvajač 20 Grend slem titula, poražen je od Huberta Hurkača u četvrtfinalu Vimbldona – 6:3, 7:6 (4), 6:0. Švajcarac je bio favorit protiv mladog Poljaka, ali odigrao je jako loše i zaustavljen je u pohodu na novu titulu u Londonu.
Federer, koji uskoro puni 40 godina, sa velikim ambicijama došao je na Vimbldon i partije protiv Rišara Gaskea, a potom i Lorenca Sonega bile su ohrabrajuće, kako za njega, tako i za brojne navijače.
Međutim, Rodžer je u četvrtfinalu naleteo na „tvrd orah“, Hubert Hurkač odigrao je jako kvalitetan meč i počistio je Švajcarca sa terena.
Federer nije uspeo da osvoji nijedan set, i ne samo to – treći je izgubio sa nulom (6:0).
Poljaka u polufinalu očekuje duel sa boljim iz susreta – Matea Beretinija i Feliksa Ože-Alijasima.
Od starta meča videlo se da je Hurkač dobro ušao u duel, bez mnogo poštovanja i u šestom gemu iskoristio je šansu koju je dobio. Jedna brejk lopta bila mu je dovoljna da napravi brejk.
Do kraja seta je uspeo da održi prednost i posle pola sata igre poveo je 1-0, 6:3.
Bio je ovo znak za alarm, Rodžer je morao da podigne nivo igre i to je uradio. U drugom setu odmah je napravio brejk i poveo sa 3-0, ali falila mu je konstantnost.
Poljak se vratio u sedmom gemu, u osmom je izjednačio i na semaforu je bio egal, 6:3, 4:4. Do kraja drugog seta nije bilo brejk šansi i ušlo se u taj-brejk.
Federer je dopustio Hurkaču čak tri mini-brejka, sa druge strane on je napravio dva i rezultatom 7:4 izgubio je set, 6:3, 7:6 (4).
Posle ovoga povratka nije bilo. Rodžer se potpuno predao i u trećem setu nije osvojio ni gem, 6:3, 7:6 (4), 6:0.
​► Novak dobio sramno pitanje od novinara: „Jedno od najgorih koje sam čuo“