Detalj sa utakmice Engleska – Danska - Sputnik Srbija

Produžeci, drama, sumnjiv penal – Engleska u finalu Evropskog prvenstva!

Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva pobedom protiv Danske posle produžetaka – 2:1 (1:1). O trijumfu ekipe Gereta Sautgejta pričaće se neko vreme jer su do finala stigli posle sumnjivo dosuđenog penala u 103. minutu.
Na Vembliju je viđena odlična utakmica koja je nažalost odlučena spornom odlukom. Igrao se 103. minut kada je Rahim Sterling osetio kontakt i pao u kaznenom prostoru Danske.
Arbitar Dani Makeli je pokazao na belu tačku i posle konsultacija sa ljudima iz VAR sobe odluka je potvrđena. Procenite sami, ali utisak je da je Sterling prelako pao.
Do kraja meča Danska nije uspela da se oporavi i Engleska će u velikom final u nedelju igrati protiv Italije koja je dan ranije pobedila Španiju posle penala.
Početak utakmice Engleske i Danske nije obećavao. Reprezentacije su ušle oprezno, a prvu ozbiljnu šansu imao je Rahim Sterling u 13. minutu. Kejn mu je odlično dodao loptu, ali je krilni napadač Engleske šutirao slabo po zemlji.
Danci su prvi put zapretili u 15. minutu preko Hejbjerga, a deset minuta kasnije i Damsgor je zapretio. U ovom prediodu Skandinavci su bili konkretniji i u 30. minutu krunisali su dobru igru.
Talentovani Damsgor uputio je sjajan udarac iz slobodnog udarca i Džordan Pikford nije uspeo da odbrani.
Ovaj gol pokrenuo je „gordon albione“ i u 38. minutu imali su veliku priliku. Sterling se našao u stopostotnoj šansi i šutirao je pravo u Kaspera Šmajhela.
Ali, samo minut kasnije usledilo je izjednačenje. Kejn je poslao sjajnu loptu ka Saki, ovaj je vratio u srce kaznenog u kom je Kjer želeo da otkloni opasnost, ali je postigao autogol.
Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom, 1:1.
U nastavku utakmice gledali smo sjajan fudbal, iako u drugih 45 minuta nije bilo golova. Igralo se uglavnom ispred gola Danske, a prvu šansu videli smo u 55. minutu.
Maunt je poslao odličnu loptu ka Megvajeru koji je glavom šutirao u donji desni ugao. Šmajhel je bio koncetrisan i odbranio je.
Nastavili su Englezi sa pritiskom i u 74. minutu viđena je sumnjiva situacija. Domaći igrači tražili su penal nakon što je Hari Kejn pao, ali arbitar i ljudi iz VAR sobe procenili su da nije bilo elemenata za jedaneasterac.
Do kraja utakmice gledali smo opsadu gola Danske, ali nije bilo golova i ušlo se u dodatnih trideset minuta.
Preslikanu igru videli smo i na startu drugog produžetka. Danci su potpuno pali, bili su jako povučeni i bilo je pitanje vremena kada će Engleska doći do stopostotne šanse.
Prodor Rahima Sterlinga u 103. minutu to (stopostotna šansa) nije trebalo da bude, ali je krilni napadač „gordon albiona“ osetio kontakt i pao u kaznenom prostoru.
Danska nije uspela da se oporavi i Engleska prolazi u finale šampionata Starog kontinenta.
Meč ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
23:29 07.07.2021

Prva šansa za Dansku. Pikford je bio siguran i odbranio!

23:23 07.07.2021

Sautgejt je napravio taktičku izmenu izbacivši Griliša umesto kog je ušao Kiran Tripije.

Želi da osigura rezultat, ali to mu se možda obije o glavu.

23:20 07.07.2021

Engleska ima sve u svojim rukama.

23:16 07.07.2021
23:15 07.07.2021
23:11 07.07.2021

Kasper Šmajhel odbranio je penal Kejnu, ali se lopta odbila do napadača Engleske i potom je poslao loptu iza leđa golmana Danske!

23:10 07.07.2021

VAR!

Potvrđen je kazneni udarac!

23:05 07.07.2021

Udarac Griliša odbranio je Šmajhel, a potom je Sterling iz odlične pozicije šutirao preko prečke.

23:04 07.07.2021

Foden i Henderson su u igri. Van terena su izašli Rajs i Maunt.

23:01 07.07.2021

Kejn je šutirao, a golman Danske ponovo se isprečio i odbranio.

22:58 07.07.2021

Engleska je imala inicijativu u poslednjim minutima, ali falila je završnica.

Dodatnih trideset minuta na Vembliju!

22:49 07.07.2021

Filips je šutirao levom nogom preko prečke. Engleska pokušava da dođe do gola koji bi je odveo u veliko finale.

22:46 07.07.2021
22:41 07.07.2021

Jalovi napadi na obe strane.

22:36 07.07.2021

Vezni fudbaler Engleske šutirao je snažno pored desne stative.

22:34 07.07.2021

Kristensen je zbog povrede morao da napusti igru. Umesto njega ušao je Andersen.

22:30 07.07.2021

Kejn je pao u kaznenom prostoru, ali su Makeli i ljudi iz VAR sobe procenili da je igrač Danske prvo izbio loptu, pa srušio Kejna.

22:29 07.07.2021

Maunt je poslao nešto između šuta i centaršuta, te je Šmajhel ponovo bio na mukama. Uspeo je da reaguje i izbaci loptu u korner.

22:26 07.07.2021

Izvršene su izmene, fudbaleri su malo stali na loptu, ali ono pravo tek sledi.

Očekuje se paklen finiš utakmice.

22:21 07.07.2021

U igri su Vas, Poulsen i Norgor, dok su utakmicu završili Larsen, Dolberg i Damsgor.

22:17 07.07.2021

Odlično je primio loptu fudbaler Engleske, ušao je u kazneni prostor, uputio udarac, ali mu je blokiran. Odličan tempo u drugom poluvremenu.

22:15 07.07.2021

Sterling je dodao loptu do Šoa, a ovaj je centrirao i umalo se lopta od igrača Danske ponovo odbila iza leđa Šmajhela.

22:14 07.07.2021

Šutirao je odmah iz okreta. Pikford je bio dobro postavljen i odbranio je.

22:10 07.07.2021

Hari Megvajer sjajno je skočio u kaznenom prostoru Danske. Lopta je išla u donji desni ugao, a Šmajhel je sjajnom intervencijom sprečio vođstvo Engleske.

22:07 07.07.2021

A i da nije odbranio gol Dolberga bio bi poništen jer je ipak bio u malom ofsajdu.

22:05 07.07.2021

Hari Megvajer je nespretno reagovao i zasluženo je dobio žuti karton.

22:03 07.07.2021

Detalj iz 39. minuta.

22:00 07.07.2021
21:43 07.07.2021
21:41 07.07.2021
Feran Tores (levo) i Denis Zakarija u duelu Španije i Švajcarske - Sputnik Srbija, 1920
Rekord koji bukvalno niko nije mogao da predvidi /video/
21:39 07.07.2021

Velike zasluge za gol idu Hariju Kejnu.

Napadač Engleske sjajno je pronašao Saku koji je poslao u srce kaznenog. Kjer je u želji da izbije loptu postigao autogol i rezultat na semaforu ponovo je izjednačen.

21:38 07.07.2021

I veliki promašaj Sterlinga.

Kako hoćete, ali fudbaler Engleske morao je da realizuje stopostotnu šansu.

21:37 07.07.2021

Brejtvajt je povukao kontru, potom je dodao loptu do Hejbjerga koji je poslao nešto jaču loptu na drugu stativu.

21:34 07.07.2021

Dobra pozicija za šut iz slobodnog udarca. Odgovornost je preuzeo Sterling čiji je šut sprečio živi zid Danske.

21:28 07.07.2021

Jedan od najlepših golova turnira. Fenomenalan udarac fudbalera Danske iz slobodnog udarca.

21:27 07.07.2021

Očajan prijem krilnog napadača Engleske.

21:25 07.07.2021

Šutirao je u dalji ugao i nije pogodio. Svakako je bio ovo dobar pokušaj.

21:21 07.07.2021

Oprezno su ušle reprezentacije u utakmicu. Za sada bez većih prilika.

21:14 07.07.2021

Šutirao je iz teške pozicije i udarac je završio visoko iznad prečke.

Nekoliko sekundi kasnije Hejbjerg je zapretio, šut mu je otišao pravo u Pikforda koji je rutinski odbranio.

21:12 07.07.2021

Sjajna šansa za krilnog napadača Engleske. Kejn mu je dodao loptu, a on je u situaciju 1-na-1 uspeo da stvori prostor za šut, ali je uputio jako loš udarac.

21:09 07.07.2021

Kajl Voker odlično je ispratio Damsgora i obezbedio je Pikfordu rutinsku intervenciju.

21:05 07.07.2021

Kejn je odlično video Sterlinga na drugoj stativi. Poslao je dobru loptu, ali ona je bila nešto jača i Sterling nije uspeo da dođe do nje.

21:03 07.07.2021

Lopta je na kraju završila u rukama Šmajhela, a da je pre toga loptom igrao igrač Danske. Arbitar je procenio da lopta nije namerno vraćena i igra je nastavljena.

21:00 07.07.2021

Spektakl na Vembliju je krenuo!

20:54 07.07.2021

Sledi intoniranje himni, a zatim i start utakmice.

20:50 07.07.2021

Atmosfera u Londonu.

Pratite i dešavanja sa ulica Kopenhagena.

20:47 07.07.2021
20:41 07.07.2021

Bukajo Saka, najmlađi engleski fudbaler koji će startovati utakmicu polufinala/finala na nekom velikom turniru.

20:33 07.07.2021

Engleska je pobedila na 14 od 16 utakmica na Vembliju. Imaju po remi i poraz.

Jedini poraz usledio je na utakmici protiv Danske koja je odigrana u oktobru 2020.

20:27 07.07.2021
Navijači Danske na tribinama Vemblija - Sputnik Srbija

I Danci će imati podršku u Londonu.

20:25 07.07.2021

Navijači na tribinama.

Utakmica počinje u 21 čas. Ostanite uz Sputnjik i ispratite najzanimljivije detalje.