Fudbaleri Italije slave prolaz u finale - Sputnik Srbija

Morata tragičar – Italija posle penal drame u finalu Evropskog prvenstva!

Fudbaleri Italije pobedili su Španiju posle penala i plasirali su se u finale Evropskog prvenstva. Posle devedeset minuta, a potom i nakon produžetaka rezultat na semaforu bio je 1:1, te se pristupilo jedaneastercima.
U penal seriji viđena je velika drama. Unai Simon je odmah odbranio penal Lokateliju, međutim, Dani Olmo nije uspeo da donese prednost Španiji promašivši sve.
Fudbaleri su potom redom pogađali, ali u petoj seriji Alvaro Morata je podbacio. Loše je šutirao, Donaruma ga je pročitao i time dao šansu Italiji da prođe u finale.
Odgovornost je preuzeo Žoržinjo, rutinski je prevario Simone i poslao Azure u borbu za krov Evrope.
Od starta utakmice fudbaleri Španije preuzeli su kontrolu i lopta je u 70 odsto vremena bila u njihovom posedu. Pâs igrom pokušavali su da stvore višak i bili su bolji rival.
Prvu dobru šansu Crvena furija imala je u 15. minutu. Feran Tores je sjajnim driblingom prevario defanzivca, ali šutirao je pored desne stative.
Italijani su čekali kontranapde i iz jednog takvog umalo su postigli gol. Unai Simon, golman Španije, pogrešio je što je napustio kazneni prostor, te nije uspeo da dođe do lopte pre Imobilea.
Napadač Italije dobro se snašao, dodao je loptu do Barele koji je mogao da šutira na skoro pa prazan gol. Oklevao je, napravio potez više i šansa je propala. Igrao se 20. minut kada su Azuri prvi put zapretili.
© AP Photo / Carl RecineDetalj sa utakmice Španija – Italija
Detalj sa utakmice Španija – Italija - Sputnik Srbija, 1920, 13.07.2021
Detalj sa utakmice Španija – Italija
Pet minuta kasnije videli smo najbolju šansu u prvom poluvremenu. Donaruma je loše ispucao loptu, Španija je brzo oduzela loptu i Dani Olmo se našao u velikoj šansi. Iz dobre pozicije šutirao je nešto slabije i Donaruma je sjajnom intervencijom sprečio vođstvo ekipe Luisa Enrikea.
Do kraja poluvremena nisu viđene velike šanse, iako je Emerson u 45. minutu pogodio prečku. Njegov udarac okrznuo je okvir gola i mreža se nije zatresla. Na poluvreme se otišlo bez golova.
U prvom poluvremenu nismo gledali spektakularan fudbal, ali smo zato u drugom dobili sve što fudbal može da ponudi.
Sjajan ritam, dva gola, pregršt prilika i na kraju su usledili produžeci. Španija je bila bolji rival, ali imala je veliki problem da realizuje dobru akciju.
Italija je to znala da kazni u 60. minutu. Sevnula je kontra, Kjeza se našao na pravom mestu i udarcem u dalji ugao savladao je Unaija Simona.
Primljen gol nije poljuljao Špance, već naprotiv – počeli su još jače da napadaju. Veliku šansu u 65. minutu imao je Mikel Ojarsabal koji iz sjajne pozicije nije uspeo da pogodi glavom loptu.
Dva minuta kasnije zapretio je i Olmo, a onda je u 68. Imobile mogao da udvostruči prednost. Igrao se brutalan fudbal, šanse su se ređale na obe strane, a Azuri su održavali prednost.
Ali, ne zadugo. Luis Enrike napravio je dobre izmene i upravo je zamena donela izjednačenje. Morata i Olmo su sjajno kombinovali, a napadač Juventusa je rutinski prevario Donarumu.
Do kraja regularnog dela meča igralo se samo na polovini Italije. Španci su napadali, želeli su da iskoriste momentum, ali nisu uspeli i ušlo se u produžetak.
U produžecima nije bilo mnogo akcije, Španci su uglavnom imali loptu u nogama, ali videlo se da obe reprezentacije ne žele da forsiraju i da su zadovoljni penalima.
Do istih se i stiglo, a kako se radi o lutriji, više sreće imali su Azuri.
Meč ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
23:33 06.07.2021
23:29 06.07.2021
22:50 06.07.2021
21:46 06.07.2021
20:01 06.07.2021
23:41 06.07.2021

Italija u velikom finalu čeka boljeg iz susreta Engleska – Danska koji je na programu u sredu u 21 čas.

23:30 06.07.2021

0:0 – Unai Simon brani penal Lokateliju! Italija odmah u zaostatku!
0:0 – Olmo šalje loptu na tribina! I Španija neprecizna!
1:0 – Beloti precizan! Vodi Italija!
1:1 – pogađa Moreno! Donaruma umalo odbranio.
2:1 – Bonući siguran!
2:2 – Alkantara bez problema!
3:2 – Bernardeski pogađa!
3:2 – Donaruma odbranio penal Morati! Italija ima meč loptu!
4:2 – ITALIJA IDE U FINALE!

Španija je pobedila na četiri od poslednjih pet penal serija, dok je Italija izgubila na tri od pet.

23:28 06.07.2021
23:23 06.07.2021

Bila bi ovo stopostotna šansa za Berardija, ali je Tores ostavio petu i istom je sprečio da lopta dođe do Italijana.

23:20 06.07.2021

Ima još da se igra, ali nema mnogo ritma u drugom produžetku.

23:18 06.07.2021

Bio je u ofsajdu i opravdano je poništen gol.

23:10 06.07.2021
23:07 06.07.2021

Moreno je poslao odličnu loptu i Donaruma je jedva reagovao. Potom se lopta odbila do Rodrija čiji je udarac blokirao Bonući.

23:04 06.07.2021

Prva reprezentacija koja je na Evropskom prvenstvu odigrala tri produžetka.

23:03 06.07.2021

Dani Olmo poslao je oštru loptu iz slobodnog udarca. Donaruma ju je odbio, ali samo do Morate. Španac je šutirao loše i posle odbitka završila je u gol-autu.

23:02 06.07.2021

Sjajan dribling Olma nakong kog ga je Toloj oborio i zbog toga je dobio žuti karton.

22:59 06.07.2021

Nismo videli mnogo fudbala u uvodnim minutima nastavka utakmice. Španci imaju više loptu u nogama, ali nisu konkretni.

22:55 06.07.2021

Dodatnih trideset minuta u Londonu!

Španija je bila bolji rival, ali Italija je prva povela i bila je bliža plasmanu u finale.

Crvena furija uspela je da izjednače, nastavila je da stvara šanse, ali mreža je mirovala i slede produžci.

22:47 06.07.2021

Drama dostiže vrhunac!

22:44 06.07.2021

Odličan napad, Alba je prosledio loptu do Morate koji je dao predugačak for i lopta je završila u gol-autu.

22:41 06.07.2021

Morao je bolje napadač Viljareala. Traje opsada gola Italije.

22:39 06.07.2021

Imali su sreće Italijani jer je Buskec umalo pronašao na drugoj stativi Moratu.

22:37 06.07.2021

Sjajna kombinacija Morate i Olma.

Napadač Španije dodao je loptu do ofanzivnog veznog, ovaj mu je vratio, a Morata je rutinski savladao Donarumu.

22:36 06.07.2021

Slab pokušaj krilnog napadača Italije.

22:33 06.07.2021

Morata je poslao loptu u kazneni, a tu je bio Bonući da ga blokira.

22:31 06.07.2021

Malo je opao tempo jer su se izvršile izmene, ali čeka nas paklena završnica.

22:26 06.07.2021

Nešto ranije u igru je ušao Morata, a sada su na teren kročili i Moreno i Rodri.

Iz igre su izašli Tores, Ojarsabal i Koke.

22:25 06.07.2021

Stopostotna šansa za Imobilea!

Kjeza mu je odlično dodao loptu, a napadač Italije šutirao je pravo u Simona i golman Španije uspeo je da odbrani.

22:23 06.07.2021

Odbila mu se lopta, snažno je šutirao, ali malo pored stative.

22:21 06.07.2021

Koke je sjajno pronašao Ojarsabala, ali krilni napadač nije uspeo da zahvati loptu glavom, iako je bio na njoj. Kakva prilika...

22:16 06.07.2021

Odličan kontranapad Italije. Lopta je stigla na levi bok do Insinjea, a ovaj je poslao pas ka Imobileu.

Laport je reagovao ispred Imobilea, ali lopta se odbila do Kjeze koji je udarcem u dalji ugao savladao Simona.

22:15 06.07.2021

Snažan šut Ojarsabala, ali pravo u golmana Italije.

22:14 06.07.2021

Odličan napad Španije. Olmo je dodao loptu do Pedrija, ovaj je prosledio do Toresa koji se odlučio na šut sa ivice kaznenog prostora. Di Lorenci se dobro postavio i blokirao.

22:10 06.07.2021

Federiko Kjeza šutirao je po zemlji, a Simon je bio koncentrisan i odbranio je.

22:09 06.07.2021

Ojarsabal je pronašao Buskeca koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao malo iznad prečke.

22:06 06.07.2021

Olmo je poslao odličnu loptu, a Di Lorenci je u poslednjem trenutku reagovao ispred Toresa.

Iz teške pozicije šutirao je pored gola.

22:01 06.07.2021
21:48 06.07.2021

Fenomenalno poluvreme Pedrija, 18-godišnjeg fudbalera Španije.

21:45 06.07.2021

Feliks Brih odlučio je da ne produži ni minut prvo poluvreme.

Emerson je šutirao iz jako teške pozicije i pogodio je prečku. Bila je ovo najbolja šansa za Italiju.

21:43 06.07.2021

Detalj iz 25. minuta. Donaruma brani šut Danija Olma.

21:39 06.07.2021

Alba je poslao dobru loptu, krilni napadač Španije pokušao je iz prve da šutirao i to je učinio jako loše.

21:37 06.07.2021

Bila je ovo polu-kontra Italije. Emerson je imao mnogo opcija, ali je kasno doneo odluku i Španci su mu oduzeli loptu.

21:32 06.07.2021

Levo je imao Toresa, desno Ojarsabala, ali odlučio je da završi sam i šutirao je preko gola. Loša odluka.

21:31 06.07.2021

Luis Enrike i Roberto Manćini.

21:25 06.07.2021

Pogrešili su igrači Italije na svojoj polovini. Pedri je dodao loptu do Ojarsabala, ovaj je pronašao Olma koji iz dobre pozicije nije dovoljno snažno šutirao. Donaruma je odbranio.

21:21 06.07.2021

Imao je Barela šansu da pošalje loptu u mrežu Španije, ali je oklevao i prilika je propala.

Unai Simon pogrešio je što je izašao na loptu, Imobile je stigao pre i uspeo je da je doda do Barele. Gol Španije bio je prazan, ali je Barela dugo čekao i pogrešio.

21:14 06.07.2021

Sjajnim driblingom je prevario defanzivca, ali je potom uputio nešto lošiji udarac koji je završio pored desne stative.

21:13 06.07.2021

Pratite lajv iz Rima.

Mogla je ovo da bude stopostotna šansa za Španiju. Pedri je pronašao Ojarsabala, ali loše je primio i propala je šansa.

21:09 06.07.2021

Azuri su očekivano prepustili posed Španiji. Za sada Crvena furija pokušava pas igrom, ali Italijani stoje jako dobro.

21:05 06.07.2021

Pokušao je da pronađe Danija Olma, ali je poslao lošu loptu.

Očekivano Španija ima veći posed.

21:01 06.07.2021

Barela je pogodio stativu, ali bio je u ofsajdu, te je akcija propala.

20:16 06.07.2021

Roberto Manćini napravio je kaznenu ekspediciju od Italije.

20:10 06.07.2021

Za koga navijate?

20:03 06.07.2021

Tu je i postava Španije.

Startna postava Italije.

20:00 06.07.2021

Pred nama je spektakl. Ostanite uz Sputnjik sport i ispratite najzanimljivije detalje utakmice.