Majstorija Nejmara odvela Brazil u finale Kopa Amerike /video/

© AP Photo / Silvia IzquierdoFudbaleri Brazila proslavljaju pobedu nad Peruom u polufinalu Kopa Amerike
Fudbaleri Brazila proslavljaju pobedu nad Peruom u polufinalu Kopa Amerike - Sputnik Srbija, 1920, 06.07.2021
Fudbaleri Brazila plasirali su se u finale Kopa Amerike pobedivši Peru rezultatom 1:0.
Brazil je ostvario petu pobedu u šest mečeva na prvenstvu Južne Amerike i plasirao se u veliko finale, gde će igrati sa boljim iz okršaja Argentine i Kolumbije (sreda u 3.00).
Najbolji igrač reprezentacije Nejmar je propustio veliku šansu u osmom minutu, nakon čega je pritisak favorita bio još jači, ali je Pedro Galese bio na visini zadatka.
Posle nekoliko propuštenih prilika, Nejmar se iskupio sjajnom asistencijom za Lukasa Paketu.
Krilni napadač Pari Sen Žermena je pomalo nespretnim driblingom izbacio tri protivnička čuvara, a onda sjajno zavrnuo loptu do usamljenog Pakete na tački za izvođenje penala – za 1:0.
U prvih 45 minuta Brazil je imao 64 odsto poseda lopte i deset šuteva ka golu protivnika, naspram jednog sa druge strane, ali se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću.
Peruanci su značajno motivisanije ušli u drugo poluvreme i statistički nadigrali Selesao, ali nikako nisu mogli da ozbiljnije ugroze gol Edersona.
Posle šest minuta nadoknade, sudija je odsvirao kraj i Brazil je prošao u finale.
Brazilci će se 10. jula na svojoj Marakani u Rio de Žaneiru boriti za 10. titulu Kopa Amerike. Ispred njih su trenutno samo Urugvaj sa 15 i Argentina sa 14 trofeja.