Federer rastužio Britance!

© AP Photo / Alastair GrantRodžer Federer
Rodžer Federer - Sputnik Srbija, 1920, 03.07.2021
Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Vimbldona pobedom nad Kemronom Norijem, čime je i poslednji britanski teniser ispao sa turnira.
Federer je pobedio Norija posle nešto više od dva i po sata tenisa sa 3-1 u setovima (6:4, 6:4, 5:7, 6:4).
Nakon što su u petak učešće završili i Endi Mari i Den Evans, Britanci sada računaju samo na 18-godišnju Emu Radukanu, koja se nalazi u osmini finala ženskog singla.
Što se Federera tiče, on će se za četvrtfinale boriti sa Italijanom Lorencom Sonegom.
Švajcarac je razbio Norija u prvom setu, prepustivši mu samo jedan gem, a dobru igru je preneo i u drugi set.
Spasao je dve brejk lotpe i izjednačio na 1:1, a onda protivniku ekspresno oduzeo servis i brejk sačuvao sve do kraja seta.
​Kako je meč odmicao Nori je igrao sve bolje i bolje, a u završnici trećeg seta je imao i dosta sreće.
Britanac je spasao dve brejk lopte za 6:5, a onda brejkom bez izgubljenog poena uveo meč u četvrti set.
​A, u četvrtom setu je usledila drama.
Rodžer je poveo sa 3:2 sa brejkom, da bi momentalno istom merom uzvratio Kemron, koji je nedugo zatim poveo sa 4:3.
Ipak, Federer je ponovo podigao nivo igre, osvojio tri gema u nizu i plasirao se u osminu finala.
Federeru je ovo 18. put da prolazi u četvrto kolo Vimbldona, gde pokušava da u 40. godini života dođe do devete titule.