Fudbaleri Engleske proslavljaju gol protiv Ukrajine - Sputnik Srbija

Engleska razbila Ukrajinu u Rimu! /video/

Fudbaleri Engleske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pobedom nad Ukrajinom od 4:0.
Engleska je demolirala Ukrajince i zakazala polufinale EP sa Danskom, koja je prethodno eliminisala Češku.
Izabranici Gareta Sautgejta odigrali su gotovo savršenu utakmicu i peti meč zaredom ostali bez primljenog gola.
Gordi albion se plasirao u polufinale prvi put od 1996. godine, kada su zauzeli treće mesto na domaćem terenu.
Ukrajina Evro završava rekordnim plasmanom u četvrtfinale, ali sa gorkim ukusom u ustima zbog ubedljivog poraza.
​Englezi su poveli već u 4. minutu, posle izuzetne akcije Rahima Sterlinga i Harija Kejna, dva najbolja igrača ostrvske reprezentacije na prvenstvu.
Sterling je poslao savršenu loptu Kejnu u prostor, a napadač Totenhema je rutinski postigao gol za 1:0.
Ukrajinci su imali inicijativu u nekoliko trenutaka posle primljenog gola, ali je bilo evidentno da je Engleska mnogo bolji rival.
Međutim, Ukrajinci su uspeli da odole pritisku i da na poluvreme odu samo sa minimalnim zaostatkom.
A, onda... Rapsodija Engleske.
Za samo pet minuta nastavka već je bilo 3:0 za ekipu koja će ostatak takmičenja igrati na svom Vembliju.
Drugi gol na utakmici postigao je Hari Megvajer, koji je iskoristio savršen centaršut Luka Šoa i loptu glavom smestio iza leđa Buščana.
Već u 50. minutu Šo je ponovo poslao savršenu loptu, ovog puta za Kejna, koji je postigao drugi gol na meču za 3:0.
Ukrajinci su se već posle trećeg gola predali, ali Englezi su nastavili da napadaju, pokušavajući da postignu još neki gol.
To se i desilo u 63. minutu, a pogodak je ponovo postignut glavom.
Ovog puta je centrirao Maunt, a zaboravljeni rezervista Henderson je ostao potpuno sam, te je poslao loptu iza leđa Buščana.
Tek posle četvrtog gola su Englezi spustili nogu sa gasa i mirno priveli utakmicu kraju.
Polufinale EP između Engleske i Danske na programu je 7. jula u Londonu, dok se na istom mestu dan ranije igra duel Španije i Italije.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik sport.

22:43 03.07.2021

Želja Ukrajinaca je odavno nestala. Tek po neki put dolaze do lopte i organizuju napad, ali sve to izgleda dosta neozbiljno.

Kao da se samo čeka kraj...

Dobar udarac Makarenka, ali Pikford ponovo na pravom mestu.

Engleska i dalje nije primila gol na celom šampionatu!

22:32 03.07.2021

Kejn dobija zasluženi odmor i biva ispraćen aplauzima, umesto njega je na terenu Dominik Kalvert-Luin.

Garet Sautgejt je napravio svih pet izmena: U igri su i Tripije, Rašford i Belinghem, a van terena Šo, Sterling i Filips.

Prethodno je Henderson zamenio Rajsa.

Ukrajinci praktično ništa nisu odbranili u skoku, a Englezi su ponovo pokazali koliko su opasni iz prekida.

Posle kornera Maunta bukvalno niko nije čuvao Hendersona, pa je kapiten Liverpula povisio na 4:0 za Englesku!

Odlična odbrana ukrajinskog golmana posle izuzetnog udarca Kejna.

Englezi čuvaju loptu i kontrolišu ritam. Ukrajinci kao da su se predali.

22:09 03.07.2021

Još jedan sjajan napad Engleske i još jedan savršen centaršut Luka Šoa.

Ovog puta je Kejn bio najviši na skoku, pa je poslao loptu kroz noge golmana Ukrajine.

3:0 za Englesku!

22:06 03.07.2021

Tek što je počelo drugo poluvreme, a već imamo gol! Kejn je oboren na oko 25 metara od gola, Šo je izveo slobodan udarac i pogodio Megvajera u teme, koji je matirao Buščana.

2:0 za Englesku!

21:46 03.07.2021

Engleska zasluženo vodi, a prednost je mogla da bude i ubedljivija. Međutim, kako utakmica odmiče Ukrajina je sve bolja. Očekuje nas zanimljivo drugo poluvreme.

Engleska – Ukrajina 1:0

21:41 03.07.2021

Još jedan dobar napad Ukrajine, ali i dobra odbrana Engleske. Bilo je dosta konfuzije u kaznenom prostoru, na kraju je Šo nekako izbacio loptu, a Šaparenko šutirao sa oko 20 metara.

Lopta je otišla pored gola.

21:40 03.07.2021

Sančo je šutirao iz dobre pozicije, ali je pogodio Buščana na sredini gola. Sudija je istovremeno signalizirao ofsajd, ali se ispostavilo da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Bilo bi zanimljivo da je gol postignut.

Povredio se Krivcov, pa je umesto njega na terenu Cigankov. Ševčenko je zbog toga morao da blago koriguje formaciju, a to nije zasmetalo njegovim izabranicima, naprotiv.

21:33 03.07.2021

Ogroman pritisak na gol Ukrajine i Buščana, koji nekako, uz dosta sreće, brani udarac Deklana Rajsa.

Lopta je došla do Šoa na levom boku, a on je odlučio da centrira pozemlji unazad, u srce šesnaesterca. Međutim, svi njegovi ofanzivni saigrači su ušli preduboko u kazneni, pa nije bilo nikog da natrči na tu loptu.

Kejn i dalje vreba pred golom Ukrajinaca, a Englezi protivniku ne dopuštaju da „diše”.

21:17 03.07.2021

Najozbiljniji napad Ukrajine završen je neugodnim udarcem Jaremčuka i odbranom dovoljno dobro postavljenog Pikfroda.

21:12 03.07.2021

Lopta nije toliko retko u nogama Ukrajinaca, ali je defanzivna linija Engleske fenomenalno postavljena i sinhronizovana.

Podsetimo, izabranici Gareta Sautgejta još nisu primili gol.

Još jedna fenomenalna akcija Rahima Sterlinga i Harija Kejna, po ko zna koja na ovom prvenstvu.

Kejn je dobio savršenu loptu u prostor i rutinski matirao Buščana.

Engleska vodi 1:0.

20:58 03.07.2021

Igrači na terenu, intoniraju se himne.

20:42 03.07.2021

Združili se navijači Engleske i Ukrajine.

20:38 03.07.2021

Jedan od najosporavanijih sudija na svetu deliće pravdu na Olimpiku.

Feliks Brih, čovek koji je oštetio Srbiju na Svetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine se ni na ovogodišnjem Evru nije istakao dobrim odlukama, štaviše.

20:33 03.07.2021

U startnoj postavi je krilni napadač Džejdon Sančo, novi adut Mančester junajteda, koji do sada nije dobio ni minut na turniru.