Fudbaleri Danske proslavljaju gol protiv Češke - Sputnik Srbija

Danska u polufinalu Evropskog prvenstva! /video/

Fudbaleri Danske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva posle pobede nad Češkom od 2:1.
Danska je rešila posao protiv Češke u prvom poluvremenu i zakazala polufinalni duel sa boljim iz okršaja Engleske i Ukrajine (21.00).
Nordijskoj reprezentaciji ovo je treći put u istoriji da se plasiraju među najbolje četiri ekipe, nakon što su 1992. godine u Stokholmu bili šampioni.
Porazom Češke najbolji strelac te ekipe Patrik Šik je ostao na pet postignutih golova, koliko ima i Kristijano Ronaldo, pa će biti zanimljivo da li će ih neko prestići do kraja šampionata, s obzirom da niko od fudbalera koji su i dalje na turniru nema više od tri pogotka.
​Već u petom minutu utakmice viđena je prva velika prilika koja je rezultovala golom.
Prilici je prethodio sumnjiv korner, da bi zatim Tomas Dilejni neobjašnjivo ostao potpuno sam na oko deset metara od gola Češke.
On je to iskoristio i glavom poslao loptu iza leđa Vaclika za 1:0.
Danci su u narednih nekoliko minuta nastavili da napadaju, ali su ubrzo Česi preuzeli inicijativu i napravili opsadu gola protivnika.
Češka je konstantno napadala, dok je Danska čekala priliku iz kontri, koje su bile hitre i ubojite.
Upravo je jedna takva sevnula u 42. minutu, kada je posle izuzetnog centaršuta Melea na loptu naleteo Dolberg i smestio u mrežu za 2:0.
Česi su munjevito krenuli drugo poluvreme, pa su posle nepuna dva minuta viđene dve fantastične odbrane Šmajhela.
Spasa danskom golu, ipak, nije bilo u 49. miutu, kada je Šik u stilu pravog golgetera postigao peti gol na šampionatu za 2:1.
Nastavak utakmice doneo je manje-više ono što je viđeno i u prethodnom periodu, pošto su Danci puštali protivniku inicijativu i napadali uglavnom putem kontri.
I Vaclik i Šmajhel su zabeležili nekoliko fantastičnih odbrana, te su obe reprezentacije vrlo lako mogle do barem jednog gola, ali su mreže mirovale.
Na kraju je Danska uspela da odoli pritisku protivnika i da sačuva vođstvo, te se plasira u polufinale.

Danska – Češka 2:1!

Danci čekaju boljeg iz duela Engleske i Ukrajine (21.00) u polufinalu!

19:52 03.07.2021

Nastavljaju Česi sa napadima dugim loptama. Ovog puta Krmenčik šutira iz okreta nogom, ali lopta odlazi daleko preko gola.

Danci odlično odugovlače.

Izbio je u situaciju jedan na jedan sa Vaclikom sjajni bek Danske, mogao da postigne gol, ali i da doda nekom od dva slabo čuvana saigrača u kaznenom prostoru protivnika, ali... Brani Vaclik!

Izlazi i strelac prvog gola za Dansku Dilejni. Umesto njega na terenu je Jensen. Istovremeno Andersen menja Kristensena.

Strelac jedinog gola za Čehe napušta teren, umesto njega ulazi Vidra. Izlazi i Ševčik, a na terenu je Darida.

Ovako je prethodno meč završio povređeni Čelustka...

Prilika na drugoj strani. Snažan šut Poulsena ali fantastična odbrana Vaclika.

Nastavljaju Česi da prete iz prekida tražeći Součeka, koji je ponovo pobegao čuvaru.

Ipak, ponovo sjajno reaguje Šmajhel i skreće loptu u korner, iz kojeg Česi ne uspevaju da poentiraju.

19:30 03.07.2021

Iako Česi i dalje napadaju, a Danci prete iz kontri, nije toliko uzbudljivo koliko je bilo na početku drugog poluvremena.

U međuvremenu Danci prave treću izmenu, pa Vas ulazi umesto izmorenog Striger Larsena.

I dalje je 2:1 za Dansku.

19:21 03.07.2021

Danci su uradili ono što najbolje rade – povukli kontru. Poulsen je bio u prilici, mogao je da šutira, ali je Souček fenomenalno intervenisao, te se tom prilikom i povredio jer je dobio udarac kopačkom u glavu.

Povredio se i Čelustka, pa umesto njega ulazi Pravec.

19:19 03.07.2021

Izlaze Damsgor i Dolberg, ulaze Poulsen i Norgor.

19:18 03.07.2021

Selektor Češke je na poluvremenu umesto Masopusta ubacio Krmenčika, koji je definitivno najbolji akter drugog poluvremena.

Krmenčiku nedostaje samo gol, a veliku priliku propušta na zalasku prve četvrtine drugog dela igre.

19:09 03.07.2021

Patrik Šik sada ima pet golova, isto koliko i Kristijano Ronaldo, čija je Portugalija ispala.

Šik ima isto golova koliko je postigao Milan Baroš za Češku na EP 2004. godine, te je sada izjednačio rekord.

19:08 03.07.2021

Kakvo prvenstvo igra Patrik Šik, njegov peti gol!

Ubacio se u kazneni, natrčao na loptu i majstorski matirao Šmajhela.

Češka je smanjila na 2:1!

19:06 03.07.2021

Kakav početak drugog poluvremena.

Posle samo 30 sekundi je Krmenčik šutirao, ali Šmahjel briljantno odbranio. Već u narednom napadu Česi su imali još jednu šansu, ali je golman Lestera ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih na svetu!

19:05 03.07.2021
18:56 03.07.2021

Ubitačni kontranapadi su bila slika prvih 45 minuta u Bakuu.

Danska – Češka 2:0!

18:47 03.07.2021

Sjajni bek Danske, odgovoran za drugi gol, se povredio... Izgleda da će izdržati do poluvremena, a videćemo da li će se naći na terenu u nastavku.

18:41 03.07.2021

Kasper Dolberg!

Još jedna fantastična akcija Danaca koja je namestila šansu za mladog Kaspera Dolberga. Odlično je napadač Danske reagovao, ali sve pohvale idu Meleu za nestvarno dobar centaršut spoljnom.

2:0 za Dansku!

18:37 03.07.2021

Još jedna kontra Danaca. Damsgor je probio po desnoj strani, ušao u kazneni i šutirao, ali je Vaclik odlično odbranio.

Definitivno previše prostora Česi ostavljaju za kontranapade.

18:33 03.07.2021

Stegli su obruč oko gola Češke Danci, izborili se za nekoliko kornera, ali nikako nisu mogli do ozbiljnije šanse. Zatim je odjedanput sevnula kontra Danaca, ali je Vaclik na vreme istrčao i uspeo da spase svoj gol.

Nastavili su se napadi Čeha, Holeš je šutirao iz dobre pozicije, ali je dobro postavljen bio Šmajhel.

Detalj sa utakmice Češka – Danska - Sputnik Srbija
18:24 03.07.2021

Ređaju se napadi Češke, koji uglavnom visokim loptama gađaju visokog Součeka. Česi pokušavaju i da protivnika nateraju na što više grešaka visokim presingom, ali zasad promene rezultata nema.

18:18 03.07.2021

Ponovo se našao u prilici, ali je loše zahvatio loptu.

Inicijativu su nakon tog napada preuzeli Česi, koji sve češće prete.

18:13 03.07.2021

Fenomenalna lopta Hejbjerga je došla do Damsgarda, ali se on nije najbolje snašao. Na njega je istrčao golman Vaclik i odbranio mu udarac iz neposredne blizine.

Strelac je Tomas Dilejni!

Odbrana Češke je ostavila fudbalera Borusije iz Dortmunda potpuno samog na deset metara od gola, a on je sjajno reagovao glavom.

1:0 za Dansku!

17:57 03.07.2021

Igrači polako izlaze na teren...

Najbolji strelac EP 2004. godine bio je čuveni Milan Baroš sa pet golova, a sada njegov sunarodnik Patrik Šik može da izjednači ili prestigne taj rekord, pošto je u prethodne četiri utakmice postigao četiri gola.

Jedan od njih došao je sa pola terena...

15:28 03.07.2021
Stadion „Gasprom arena“ u Sankt Peterburgu - Sputnik Srbija, 1920
Čudesna utakmica u Sankt Peterburgu – Španija posle drame izbacila Švajcarsku!
Fudbaleri Belgije i Italije kleče pred početak utakmice - Sputnik Srbija, 1920
Dve „golčine“ odvele Italiju u polufinale – kraj za prvog favorita! /video/

Ostanite uz Sputnjik sport gde ćemo od 18 časova pratiti pretposlednje četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Bićete u prilici da vidite snimke velikih prilika i golova nekoliko minuta nakon što se dese u realnom vremenu!