Sudija Oliver pokazuje crveni karton fudbaleru Švajcarske Frojleru - Sputnik Srbija

Čudesna utakmica u Sankt Peterburgu – Španija posle drame izbacila Švajcarsku!

Fudbaleri Španije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva posle boljeg izvođenja penala protiv Švajcarske.
Posle 90 minuta utakmice odigrane u Sankt Peterburgu bilo je 1:1, nakon čega je viđeno dodatnih 30 minuta u kojima je Španija dominirala, ali nije mogla do gola uprkos tome što je imala igrača više od 77. minuta.
Na kraju se otišlo na penale, gde su Švajcarci promašili tri zaredom i završili učešće.
Crvena furija će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati protiv boljeg iz okršaja Belgije i Italije.
Španci su poveli već u osmom minutu, posle velike greške Zakarije.
Alba se namestio za udarac i snažno opalio po lopti, a lopta je na putu ka golu zakačila Zakariju, prevarila Zomera i završila u mreži za 1:0.
Ovo je, inače, bio autogol kojim je na ovom EP postignuto više autogolova nego na svim ostalim evropskim prvenstvima zajedno.
Španci su imali inicijativu i od postignutog gola, te su pokušavali da ometu protivnika tako što će umrtviti utakmicu.
Taktika im je bila odlična, pa su sačuvali prednost do kraja prvog poluvremena i sigurnom igrom ušli u nastavak.
Nakon jedne propuštene prilike za Španiju, tragičar Zakarija se umalo iskupio u 56. minutu, ali nije imao sreće.
Švajcarci su preuzeli incijativu od 60. minuta i krenuli da napadaju, a to im se isplatilo nekoliko minuta kasnije.
Šaćiri je iskoristio skandaloznu grešku defanzivaca protivnika i savladao Simona za 1:1.
Naredni uzbudljivi detalj desio se u 77. minutu, kada je oštro startovao defanzivac Švajcarske Frojler, zbog čega mu je sudija Majkl Oliver momentalno dodelio crveni karton.
Iako su pritužbe sudiji bile jasne, promene odluke nije bilo.
Španija je krenula da napada sve jače i jače, ali promene rezultata nije bilo, pa se otišlo u produžetke.
U dodatnih 30 minuta sve oči su bile uprte u jednog čoveka, neverovatnog golmana Švajcarske Jana Zomera.
Zomer je branio sve, ali su mu pomagali i protivnici koji su konstantno šutirali u njega.
Bilo kako bilo, Švajcarci su uspeli da odole neverovatnom pritisku Crvene furije i da izbore penale.
Penal seriju su bolje počeli Švajcarci, pošto je gol postigao Gavranović, a Buskec pogodio stativu.
Ipak, stvari su se brzo okrenule za 180 stepeni.
Tri promašaja zaredom su zabeležili Švajcarci, pa je sigurno Ojarsabal odveo Furiju u polufinale EP.
17:30 02.07.2021

Igraće sa boljim iz duela Belgija – Italija (21.00).

20:35 02.07.2021

Španija – Švajcarska

0:0 – Buskec pogađa stativu!

0:1 – Gavranović neodbranjivo!

---

1:1 – Olmo bez greške!

1:1 – Šer previše nesiguran, brani Simon!

---

1:1 – Rodrijev udarac brani Zomer!

1:1 – ponovo brani Simon, promašaj Akandžija!

---

2:1 – Moreno izuzetno siguran!

2:1 – Vargas je deganžirao loptu preko gola!

---

3:1 – Ojarsabal donosi pobedu Španiji!

20:25 02.07.2021

Zahvaljujući nestvarnom Janu Zomeru.

Pripremite se za dramu!

20:24 02.07.2021

Sve pokušavaju kako bi dali gol, ali kao da je mreža Zomera začarana. Naprosto je neverovatno kako svaka lopta ide u golmana Švajcarske, ovog puta posle Buskecovog udarca glavom.

Sve smo bliži drami i penalima...

20:17 02.07.2021

Defanzivac Švajcarske je sada odmenio Zomera, savršeno uklizao i izblokirao udarac Ljorentea.

Samo minut kasnije nova prilika za Špance, ali Zomer brani udarac Danija Olma.

20:14 02.07.2021

Švajcarska je, žargonski rečeno, parkirala autobus...

Rodžer Federer - Sputnik Srbija, 1920
Federer pobesneo zbog odluke sudije u Rusiji /video/

Ako Švajcarska nekako uspe da prođe u četvrtfinale, Janu Zomeru bi trebalo da se podigne spomenik u Švajcarskoj...

Sada je pokušao Ojarsabal. Ali, Zomer se visoko bacio i prstima odbranio njegov udarac.

Golman Švajcarske nastavlja da brani sve što se može odbraniti. Suočen je sa velikim atacima na svoj gol, ali niko ne može da ga savlada.

Ponovo je gađao Moreno, ali je ponovo ostao nemoćan pred sjajnim Zomerom.

20:05 02.07.2021

Iskoristio je sve izmene Petković sada. Van terena su Vidmer i tragičar Zakarija, a na terenu Mbabu i Šer.

20:03 02.07.2021

Konstantno Španci napadaju, stvaraju prilike... Olmo pokušava opasnim ubacivanjima, Moreno konstatno vreme provodi u petercu Zomera, ali... Švajcarci blokiraju udarce, izbacuju lopte u korner i aut i nekako se spasavaju.

Moreno je nadvisio kompletnu odbranu Švajcarske, šutirao glavom, ali – pored gola.

19:55 02.07.2021

Šaćiri je držao govor na pauzi. Počeo je prvi produžetak – 11 Španaca na 10 Švajcaraca.

19:50 02.07.2021

Španci igraju „Viktorije“, ali Švajcarci odolevaju.

U međuvremenu izlazi Koke, ulazi Ljorente. Na drugoj strani umesto Cubera u igri je Fasnaht.

19:43 02.07.2021

Deluje besno zbog raspleta situacije i crvenog kartona za svog sunarodnika...

19:41 02.07.2021

Deluje da polako idemo ka produžetku, iako Španci dominiraju na terenu u ovim trenucima. A, kako i ne bi, kada imaju igrača više.

Vremena je sve manje da Španija dođe do gola i reši pitanje pobednika pred dodatnih 30 minuta.

19:37 02.07.2021

Selektor Švajcarske napravio je dve promene zbog crvenog kartona Frojlera.

Žrtve su Šaćiri i Seferović, umesto kojih su ušli So i Gavranović.

19:33 02.07.2021

Frojler je oštro startovao nad Morenom, a sudija Majkl Oliver nije imao dilemu – dodelio mu je direktan crveni karton.

19:32 02.07.2021

Igra se potpuno rasplamsala posle gola Šaćirija.

Feran Tores je bio na samo par metara od gola protivnika, ali nije uspeo da se najbolje snađe, pa je Zomer došao do lopte.

Isplatili su se učestali napadi Švajcaraca, a strelac je Đerdan Šaćiri.

Šaćiri je iskoristio katastrofalnu reakciju španske odbrane, te iskoristio dobru šansu.

1:1 u Sankt Peterburgu!

19:24 02.07.2021

Mladi španski golman je briljantno reagovao i odbranio udarac Cuberu!

19:16 02.07.2021

Zbog toga je selektor Španije već napravio dve izmene. U igri su Olmo i Moreno, a van terena su Sarabija i Morata.

19:12 02.07.2021

Strelac autogola je mogao da donese svojoj ekipi izjednačenje. Bio je najviši u skoku, Simon je samo gledao loptu, ali je ona završila tik pored desne stative.

19:03 02.07.2021

Ali, brani Zomer.

19:02 02.07.2021
18:46 02.07.2021

Rano je postignut gol, ali nakon toga nije se desilo mnogo toga za prepričavanje. Elem, Španci vode 1:0 protiv Švajcarske na poluvremenu.

Gol je, inače, zvanično zabeležen kao autogol Zakarije.

18:39 02.07.2021

Pokušao je glavom sa nešto više od pet metara, ali lopta odlazi preko gola. Deluje kao da Švajcarci najbolje prilike imaju posle prekida.

18:32 02.07.2021

Španci uglavnom kontrolišu ritam utakmice, dok Švajcarsi pokušavaju da dođu do lopte. Povremeno se i Švajcarci odluče za napad, ali Simon uglavnom ne strepi.

Udarac Aspilikuete glavom odbranio je Zomer. Ali, svemu je prethodio faul španskog beka, pa gol ne bi važio ni da je postignut.

Bril Embolo se povredio i zbog tog peha neće moći da nastavi meč. Umesto njega na terenu je Vargas.

Jedan opasan korner, pa kontra u kojoj Seferović umalo da dođe do stopostotne prilike... Izgleda da se Švajcarci polako, ali sigurno bude.

18:16 02.07.2021

Nastavljaju Španci da napadaju. Konstantno kruže oko kaznenog prostora Švajcaraca, vrebaju priliku da pošalju pas koji bi im doneo veliku šansu. Švajcarci nekako odolevaju, ali su u značajno podređenom položaju.

Koke je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla oko metar iznad gola.

Jako, jako loša reakcija defanzivaca Švajcarske. Niko nije otklonio opasnost, pa je lopta sela na volej Đordiju Albi.

Iako je udarac bio dobar, gola verovatno ne bi bilo da Zakarija nije značajno promašio loptu, te je skrenuo iza leđa Zomera!

1:0 za Španiju!

18:03 02.07.2021

Bez većih uzbuđenja, ekipe se smenjuju u posedu. Šaćiri je imao jedan udarac sa 25 metara, ali Simon nije bio u opasnosti.

17:57 02.07.2021
17:55 02.07.2021

Igrači polako izlaze na teren.

17:31 02.07.2021

Ovo je poslednji meč koji će biti odigran u Sankt Peterburgu. Od polufinala sve će se igrati na londonskom Vembliju.

Navijači Švajcarske – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920
Ko je Švajcarac koji je stekao slavu preko noći zbog neprocenjive reakcije? /foto, video/
Detalj sa utakmice Španije i Hrvatske - Sputnik Srbija, 1920
Kraj za Hrvatsku posle ludnice u Danskoj – osam golova, produžeci i pobeda Španije!
Hugo Loris brani penal – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920
Senzacija – Švajcarska posle penala eliminisala Francusku!
17:29 02.07.2021

Prvo četvrtfinale Evra počinje u 18.00. Ostanite uz Sputnjik i ne propustite nijedan bitan momenat!

19:57 02.07.2021

Morao je bolje Moreno. Vrlo dobra pozicija, na samo nekoliko metara od Zomera, ali udarac odlazi pored gola.