Lajović preživeo dramu koju je sam sebi kreirao!

© AP Photo / Andy BrownbillDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 29.06.2021
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Vimbldona posle pobede nad Žilom Simonom sa 3-2 u setovima.
Rodžer Federer - Sputnik Srbija, 1920, 29.06.2021
Federer predajom izbegao šok na startu Vimbldona!
Lajoviću je bilo potrebno skoro četiri sata da savlada Simona, a po setovima je bilo – 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 6:3.
Trenutno 42. teniser planete je mogao mnogo ranije da odšeta sa terena, ali je prokockao prednost brejka u trećem setu, pa je na kraju sve završeno posle drame.
Lajovićev protivnik u drugom kolu će biti domaći teniser Danijel Evans, koji je prethodno eliminisao Felisijana Lopesa.
Lajović je poprilično rutinski rešio prva dva seta, s obzirom da protivniku u tom delu igre nije dopustio nijednu brejk loptu, a usput je napravio dva brejka.
I treći set je Dušan počeo furiozno i došao do 3:1, ali se onda dogodio potpuni kolaps.
Simon je osvojio pet gemova u nizu, a onda odličnu igru preneo i u četvrti set.
Simon je vodio sa 5:4 i servirao. Lajović je tada došao do dve brejk lopte, ali je Francuz uveo meč u peti set.
Prvu brejk loptu u odlučujućem delu igre imao je Simon, ali se Lajović izvukao, pa je nekoliko gemova kasnije došao do tri vezane prilike.
Iskoristio je Srbin drugu brejk loptu, a onda rutinski odservirao za pobedu i plasman u drugo kolo, što mu je rekord na Vimbldonu koji je prethodno ostvario 2014. i 2017. godine.