Detalj sa utakmice Hrvatske i Španije – EURO 2002 - Sputnik Srbija

Kraj za Hrvatsku posle ludnice u Danskoj – osam golova, produžeci i pobeda Španije!

Fudbaleri Španije pobedili su Hrvatsku 5:3 posle produžetka u osmini finala Evropskog prvenstva. Na Parken stadionu u Kopenhagenu viđen je spektakularan meč koji su odlučili Alvaro Morata i Mikel Ojarzabal golovima u dodatnih trideset minuta igre.
Izabranici Zlatka Dalića bili su pred eliminacijom nakon što su imali dva gola zaostatka (3:1) u poslednjih deset minuta igre, ali su pogocima u 85. i 92. uspeli da uvedu utakmicu u produžetak.
Mario Pašalić - Sputnik Srbija, 1920, 28.06.2021
Trenutak koji će Hrvatska pamtiti /video/
Iako su se vratili iz nokdauna, fudbaleri Hrvatske nisu imali sreće, a ni snage u nastavku utakmice, te u osmini finala završavaju Evropsko prvenstvo. Španija će u borbi za polufinale igrati protiv Francuske ili Švajcarske.
Crvena furija bila je znatno bolji rival na početku meča, Hrvatska je jedva prelazila polovinu terena, međutim, u 20. minutu viđen je veliki kiks golmana Španije.
Pedri je sa nekih 40 metara vratio loptu ka Simonu koji nije uspeo da je primi i samo mu je prošla iza leđa u gol.
U narednih deset minuta Španija nije izgledala dobro, šokirala ih je greška Simona i bilo im je potrebno vreme da se vrate u utakmicu.
Konsolidovali su redove i u 38. minutu su izjednačili. Livaković nije mogao sve da odbrani. Na kraju je Sarabija poslao neodbranjiv udarac i lopta je završila u mreži.
Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao i Hrvatska je imala sreću što je sa nerešenim rezultatom otišla na pauzu od 15 minuta.
Crvena furija nastavila je sa dobrom igrom s kraja prvog poluvremena i u 57. minutu došla je do preokreta.
Tores je odlično centrirao, a Sezar Aspilikueta je glavom savladao Livakovića.
Deset minuta kasnije Hrvatska je imala šansu preko Gvardiola, ali Simon se iskupio i sjajnom intervencijom sprečio izjednačenje.
U 77. minutu utisak je bio da je utakmica gotova nakon što je Feran Tores povisio na 3:1. Gvardiol je pogrešio, španski fudbaler je to iskoristio i rutinski poslao loptu u mrežu.
Svi su videli kako Hrvatska pakuje kofere, ali to nije bio slučaj sa fudbalerima na terenu. Posle velike gužve, u 85. minutu Vatreni preko Mislava Oršića smanjuju na 2:3.
Španija je zakomplikovala stvari i umesto mirnog kraja, ušlo se u dramu. Ekipa Zlatka Dalića je napadala i u 92. minutu usledila je „eksplozija“ na tribinama.
Oršić je asistirao, a Mario Pašalić glavom pogodio za izjednačenje.
Ušlo se u produžetak, a tamo, očekivano, nije manjkalo uzbuđenja.
Prvi je zapretio Mislav Oršić u 92. minutu, potom je u 96. Simon spasao mrežu Španije, da bi u 100. stigla kazna.
Alvaro Morata lepo je primio loptu i snažnim udarcem levom nogom poslao je loptu iza leđa Livakovića.
Samo tri minuta kasnije videli smo novi gol u mrežu Hrvatske. Ovoga puta Ojarzabal se našao u šansi i iskoristio ju je.
Šutem u bliži ugao provukao je loptu pored čuvara mreže i na semaforu je bilo 5:3.
Do kraja utakmice nije bilo više golova i Španija prolazi među osam najboljih u Evropi.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
18:47 28.06.2021
17:55 28.06.2021
17:24 28.06.2021
17:10 28.06.2021
20:34 28.06.2021

Španija prolazi u četvrtfinale Evropskog prvenstva!

20:30 28.06.2021
20:28 28.06.2021

Pokušao je Morata, ali mu je odbranio udarac golman Hrvatske.

20:24 28.06.2021

Ponestaje snage fudbalerima Hrvatske, te je i opao tempo.

20:18 28.06.2021

Odličan napad, Budumir se našao u prilici i levom nogom šutirao je pored stative.

20:15 28.06.2021
20:11 28.06.2021

Mikel Ojarsabal bio je miran i udarcem u bliži ugao postigao je novi gol.

20:08 28.06.2021

Strašan gol Alvara Morate. Levom nogom šutirao je snažno i Livaković nije imao šansu.

20:05 28.06.2021

Blokiran je udarac Danija Olma.

20:04 28.06.2021

Andrej Kramarić našao se u velikoj šansi. Sa peterca je mogao da bira gde da gađa, ali je pogodio Simona i propuštena je velika šansa.

20:00 28.06.2021

Malo iznad prečke.

19:59 28.06.2021

Sve je otvoreno na Parkenu.

19:53 28.06.2021

Neverovatan rasplet. Španija je imala dobijenu utakmicu, ali je ispustila dva gola prednosti u poslednjih deset minuta.

19:49 28.06.2021

Oršić je poslao sjajnu loptu, Pašalić se našao na pravom mestu i glavom je savladao Simona!

19:47 28.06.2021
19:41 28.06.2021

Mislav Oršić postiže gol! Posle gužve u kaznenom Oršić je uspeo da dođe do lopte i pošalje je iza leđa Simona.

19:33 28.06.2021

Strelac je Feran Tores!

19:31 28.06.2021

Ništa od jedaneasterca. Dosuđen je faul u napadu, pošto se Koke našao na zemlji. Dok je bio na travi pogodila ga je lopta u ruku, ali arbitar je procenio da nije bilo elemenata za penal.

19:24 28.06.2021

Golman Španije odličnom intervencijom sprečio je izjednačenje.

19:20 28.06.2021

Dosta lakše diše ekipa Luisa Enrikea. Hrvatska mora da se probudi ukoliko želi da unese dramu u završnicu.

19:18 28.06.2021
19:13 28.06.2021

Bilo je pitanje vremena kada će pasti gol. Tores je poslao odličnu loptu u kazneni, a tamo je Aspilikueta glavom savladao Livakovića.

19:09 28.06.2021

Tores je poslao odličnu loptu na drugu stativu, tamo je bio Sarabija koji je morao bolje da reaguje.

19:06 28.06.2021

Nije uspeo hrvatski napadač da iskontroliše loptu.

19:03 28.06.2021
18:46 28.06.2021

Čudno poluvreme u kom je Španija bila mnogo bolji rival, ali zbog katastrofalne greške Simona ne vodi.

Preko prečke.

18:37 28.06.2021

18:31 28.06.2021

Napadač Španije nije mogao da dođe do lopte.

18:15 28.06.2021

Koke je imao veliku šansu, ali šutirao je pravo u Livakovića.

18:06 28.06.2021

Španija od starta napada, te Hrvati teško dolaze do poseda.

18:02 28.06.2021

Laport je poslao loptu ka Gaji, a Livaković je na vreme izašao i sprečio vođstvo Španije.

18:00 28.06.2021
17:44 28.06.2021

Utakmica samo što nije počela.

17:35 28.06.2021

Španija je pobedila 2012, a Hrvatska 2016.

17:16 28.06.2021

Ne treba otpisivati reprezentaciju Hrvatske, naročito kada je jedna utakmica u pitanju.

Zlatko Dalić Hrvatska - Sputnik Srbija, 1920
Hrvati se vraćaju „doma“? - unapred ih otpisali
17:09 28.06.2021

Pratićemo uživo utakmicu osmine finala Evropskog prvenstva između Hrvatske i Španije.

Meč počinje od 18.00 na stadionu Parken u Kopenhagenu.