Radost fudbalera Švajcarske nakon eliminacije Francuske – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Senzacija – Švajcarska posle penala eliminisala Francusku!

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Francusku posle boljeg izvođenja penala i plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. U Bukureštu je viđena spektakularna utakmica, a Švajcarci izlaze kao pobednici i u borbi za polufinale igraće protiv Španije.
Tragičar Francuske je Kilijan Mbape koji u regularnom delu, a zatim i u produžecima, odnosno penalima, nije mogao da pogodi mrežu Jana Zomera. Njegovim promašajem, Francuska je eliminisana sa Šampionata.
Šest golova, promašen penal koji je okrenuo utakmicu, nadmoć, pa opuštenost Francuza, borbenost Švajcaraca, produžeci, penali, drama... U prestonici Rumunije smo sve videli.
U sportu, ali i u životu uglavnom vas stigne kazna kada ne iskoristite veliku šansu, i to se upravo desilo Švajcarskoj koja je imala priliku da ode na dva gola prednosti, ali je Rikardo Rodrigez promašio jedaneasterac.
© AP Photo / Daniel MihailescuHugo Loris brani penal – EURO 2020
Hugo Loris brani penal – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 13.07.2021
Hugo Loris brani penal – EURO 2020
Takođe, kazna vas stigne i kada mislite da ste previše dobri, kada se opustite u toj nadmoći, i to je bio slučaj sa Francuskom.
Kada se spoje te dve stvari, kao u slučaju ove dve reprezentacije, dobijete utakmicu sa šest golova, dva produžetka i penalima.
Drama je počela na startu drugog poluvremena. Igrao se 55. minut kada je Rodrigez preuzeo odgovornost nakon što je Pavar oborio Zubera. Rodrigez je plasirao loptu, a Loris je spektakularnom odbranom sprečio da na semaforu bude 0:2.
Kazna uglavnom stigne, ali malo ko je očekivao da će u naredna četiri minuta rezultat biti 2:1.
Francuska, nošena energijom koju im je ubrizgao Loris, krenula je da gazi i preko Karima Benzeme stigla je do preokreta. Napadač Trikolora u 57. minutu izveo je fantastičan potez, primio je loptu poput Denisa Bergkampa i potom je savladao Zomera.
Za samo dva minuta Benzema se ponovo upisao u listu strelaca. Grizman je šutirao, Zomer odbranio, ali je na drugoj stativi bio spreman napadač Real Madrida i glavom je pogodio mrežu protivnika.
Švajcarska je delovala pogubljeno, šokirao ih je promašen penal Rodrigeza, a potom i dva primljena gola u kratkom periodu, te je Francuska to iskoristila i u 75. minutu preko Pogbe došla do 3:1.
Vezni fudbaler uputio je strašan udarac sa 25 metara i fenomenalnim golom, činilo se, nokautirao ekipu Vladimira Petrovića.
Ipak, baš kao na susretu Španije i Hrvatske, ekipa koja je gubila 3:1 uspela je da u finišu utakmice izjednači.
Sve je krenulo od opuštenosti Francuske. Haris Seferović drugim pogotkom na utakmici smanjio je na 3:2, ali su Trikolori i pored toga bili sigurni u trijumf.
Međutim, prevarili su se. Mario Gavranović je u 90. minutu poslao loptu u donji desni ugao i Ugo Loris nije mogao da je dohvati. Bio je ovo potpuni šok za tim Didijea Dešana.
U poslednjem minutu nadoknade Francuska je imala veliku šansu da ipak pobedi u regularnom delu meča. Koman je primio loptu, šutirao i pogodio prečku.
Ušlo se u produžetak i prvih petneast minut nismo videli gol. To ne znači da nije bilo prilika.
Najbolju je imao Bendžamin Pavar u 95. kada je šutirao pod prečku, a Jan Zomer sjajnom intervencijom sprečio novo vođstvo Francuza.
U drugom produžetku Francuzi su nastavili sa napadima, ali nije ih hteo gol. Preciznije, nije hteo Kilijana Mbapea koji je na kraju ispao i tragičar u penal seriji.
Mbape je promašio dve dobre šanse i ušlo se u jedaneasterce. Tamo je krilni napadač PSŽ bio tragičar i Švajcarska prolazi među osam najboljih reprezentacija.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.

23:31 28.06.2021

0:1 – Mario Gavranović siguran. Poslao je Lorisa u drugu stranu.
1:1 – Pol Pogba za izjednačenje!
1:2 – Šer hladnokrvno. Švajcarska vodi.
2:2 – Olivije Žiru! Bez promašaja u prve dve serije.
2:3 – Akanđi precizan! Ponovo vođstvo Švajcarske.
3:3 – Markus Tiram pogađa.
3:4 – Loris je bio na lopti, ali je Vargas pogodio!
4:4 – Kimpembe precizan! Drama...
4:5 – Mehmedi siguran!
4:5 – MBAPE JE PROMAŠIO!

23:30 28.06.2021

Šutirao je Žiru, a golman Francuske odlično je reagovao.

23:28 28.06.2021

Sve manje vremena.

23:25 28.06.2021

Žiru je šutirao, ali je pogodio Mbapea i propala je prilika.

23:21 28.06.2021

Mbape se našao u sjajnoj šansi, ali je šutirao jako loše.

23:20 28.06.2021

Koman mu je dodao loptu, a krilni napadač je levom nogom šutirao pored gola.

23:19 28.06.2021

Čuvaju se ekipe, ako ovako nastave, gledaćemo penale.

23:14 28.06.2021

Sjajna slika. Minut razlike od desne i leve fotografije.

23:11 28.06.2021

Bez golova u prvih petnaest minuta igre.

23:06 28.06.2021

Pogodio je spoljni deo mreže.

23:04 28.06.2021
Reprezentativac Švajcarske Haris Seferović postiže gol protiv Francuske - Sputnik Srbija

Mbabu je lepo prošao, poslao je oštar centašut i tamo je bio Varan da otkloni opasnost.

23:02 28.06.2021

Zomer je bio koncetrisan i odličnom intervencijom odbranio je udarac desnog beka.

23:00 28.06.2021

Loris je bio siguran i bez problema je odbranio udarac.

22:58 28.06.2021

Fenomenalna utakmica u Bukureštu, idemo u dodatnih 30 minuta!

Primio je Koman loptu na grudi, potom je šutirao iz voleja i pogodio je prečku.

22:48 28.06.2021

Kakav fudbalski dan na Evropskom prvenstvu.

Gavranović je šutirao u donji desni ugao i Hugo Loris nije imao šanus.

22:42 28.06.2021

U ofsajdu se nalazio Gavranović i poništen mu je gol. Umalo 3:3 u Bukureštu.

22:38 28.06.2021

Seferović se našao na pravom mestu i glavom savladao Lorisa.

22:32 28.06.2021

Spektakularan gol Pola Pogbe!

Neverovatan udarac, pod prečku.

22:30 28.06.2021

I plus je primila dva gola.

22:27 28.06.2021

Pogledajte još jednom potez Benzeme kod prvog gola.

22:23 28.06.2021

Udario je Varana u glavu i dosuđen je faul u napadu.

22:21 28.06.2021

Prvi golman koji je odbranio penal na velikom takmičenju za Francusku od Fabijana Barteza.

22:16 28.06.2021

Ponovo Karim Benzema!

Našao se na pravom mestu i glavom je ubacio loptu u gol.

22:14 28.06.2021

Kazna za promašeni jedanesterac.

Fenomenalan potez Karima Benzeme i gol za izjednačenje.

Samo minut kasnije Francuska je mogla do izjednačenja.

Pogba je sjajno pronašao Mbapea, koji je plasirao loptu pored stative.

22:12 28.06.2021
Hugo Loris brani penal – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Fenomenalna odbrana golmana Francuske. Kapitenski.

22:11 28.06.2021

Pavar je oborio Zubera i jedaneasterac!

22:07 28.06.2021

Rafael Varan reagovao je u poslednjem trenutku ispred Harisa Seferovića.

22:03 28.06.2021

Kingsli Koman zamenio je Kristijana Lenglea. Krilni napadač ulazi umesto štopera.

21:48 28.06.2021

Jako loše poluvreme Francuske, moraće da zaigraju mnogo bolje ako žele plasman dalje.

21:37 28.06.2021

Za sada su to sve jalovi napadi. Švajcarska se organizovano brani i gotovo da nema rupa.

21:32 28.06.2021

Bio je u odličnoj šansi, ali jako loše je primio loptu i ona je završila u gol-autu.

21:31 28.06.2021

Loše je zahvatio loptu.

21:29 28.06.2021

Pogledajte šansu iz 23. minutu.

21:28 28.06.2021

Snažno malo pored leve stative. Imali su Švajcarci sreće.

21:26 28.06.2021

Francuski fudbaler uputio je neprecizan udarac.

21:20 28.06.2021

Pogba je poslao odličnu loptu, ali je napadač Francuske slabo prihvatio loptu. Kasnije se videlo da je igrač PSŽ-a bio u ofsajdu.

21:12 28.06.2021

Fenomenalna lopta Zubera, u kaznenom prostoru nalazio se Seferović koji je glavom savladao Lorisa.

21:10 28.06.2021

Da je nešto bolje dodao loptu, Benzema bi bio u odličnoj šansi. Ipak, ovako ništa od nje.

21:04 28.06.2021

Od starta utakmice aktuelni šampioni sveta pritiskaju.

21:00 28.06.2021
20:53 28.06.2021