Detalj sa utakmice Holandija – Češka – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Češka šokirala Holandiju! /video/

Fudbaleri Češke napravili su veliko iznenađenje eliminisavši Holandiju sa Evropskog prvenstva. Izabranici Jaroslava Šilhavija pobedili su 2:0 i plasirali su se u četvrtfinale šampionata Starog kontinenta.
Tragičar Lala je jedan od najboljih fudbalera – Matijas de Liht – koji je u 55. minutu dobio direktan crveni karton zbog namernog igranja rukom. Ruski arbitar Sergej Karajsov isključio je holandsku zvezdu i Češka je rutinski iskoristila prednost igrača više.
Heroji su bili Tomas Holeš i Patrik Šik koji su u 68. i 80. minutu savladali Martena Stekelenburga i time postavila konačnih 2:0.
Češka će u četvrtfinalu igrati protiv Danske koja je dan ranije eliminisala Vels.
Početak utakmice nije obećavao jer se igralo veoma oprezno, pa samim tim nije viđeno ni veliki broj prilika.
Holanđani su vršili presing, pokušali su da iznude grešku protivnika, ali odbrana Češke bila je veoma koncentrisana i brzo su se oslobodili pritiska.
Česi su najbolju šansu imali u 38. minutu. Masopust je odlično dodao loptu do Barak, ovaj je pokušao plasiranim udarcem, ali isprečio se De Liht i blokirao šut protivnika.
Do poluvremena nije bilo većih prilika i na pauzu se otišlo bez golova.
Na startu drugog perioda igre Doni Malen imao je veliku šansu. Odlično je prošao kroz sredinu, ali se uplašio kada je izašao ispred golmana. Pokušao je da ga pretrči, to je čuvar mreže pročitao i oduzeo mu je loptu.
Samo minut kasnije desio se momenat koji je odlučio dalji tok utakmice. Matijas de Liht napravio je veliku glupost igravši namerno rukom.
Ruski arbitar prvo mu je pokazao žuti karton, ali je posle konsultacije sa ljudima u VAR sobi otišao do ekrana da pogleda da li ima elemenata za crveni. I te kako je bilo, te je Karasjov promenio odluku i isključio De Lihta.
Ovo je potpuno demoralisalo Holanđane i suprotno – motivisalo Čehe. Krenuli su sa opasnim napadima i u 68. minutu su poveli.
Kalas je odlično skočio, na drugoj stativi nalazio se Holeš koji je glavom poslao loptu u mrežu Holandije.
Do kraja utakmice Česi su uspeli da još jednom zatresu mrežu Stekelenburga. Ovoga puta Holeš se našao u ulozi asistenta, a strelac je bio sjajni Patrik Šik.
To je bio i poslednji gol na utakmici, te smo na Puškaš areni prisustvovali prvom velikom iznenađenju na Evropskom prvenstvu.
Utakmicu ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
18:47 27.06.2021
17:08 27.06.2021
19:54 27.06.2021

Holanđani nisu imali nijedan šut u okvir gola i zasluženo ispadaju sa Evropskog prvenstva.

19:48 27.06.2021

Sve smo bliži velikog iznenađenja u Budimpešti.

19:44 27.06.2021

Sve manje vremena za ekipu Franka de Bura.

19:37 27.06.2021

Patrik Šik! Holeš je asistirao, a Šik se našao na pravom mestu i udarcem u bliži ugao savladao je Stekelenburga.

19:36 27.06.2021

Pokušao je Ševčik, ali je golman Holandije bio dobro pozicioniran.

19:34 27.06.2021

To im je jedino preostalo, ali to i otvara kontranapade za Čehe.

Solidan udarac Součeka koji brani Stekelenburg.

Sjajna slika.

19:28 27.06.2021
Sergej Karasjov - Sputnik Srbija, 1920
Rus režirao dramu u Budimpešti /foto, video/
19:26 27.06.2021

Iz prekida!

Kalas je sjajno vratio loptu glavom na drugu stativu. Tamo je bio Holeš kom nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu Holandije.

19:22 27.06.2021

Kaderabek je gađao u dalji ugao, ali mu Damfris nije dozvolio da lopta ode iza leđa Stekelnburga.

19:20 27.06.2021

Neverovatan podatak.

Holandija je u svojoj istoriji dobila četiri crvena kartona na evropskim prvenstvima. Dva su dobili protiv Čehoslovačke (oba 1976), a dva protiv Češke (2004. i 2020).

19:17 27.06.2021

Sa igračem manje biće im znatno teže da dođu do željenog rezultata.

19:16 27.06.2021

Namera je postojala, utisak je da je Rus dobro procenio.

19:12 27.06.2021

Direktan!

Igrao je rukom i ruski arbitar je procenio da je za direktan crveni.

19:11 27.06.2021

Namerno je igrao rukom, a sada ćemo videti da li je i zaslužio crveni.

19:09 27.06.2021

Doni Malen je sjajno prošao, izašao je 1-na-1 ispred golmana i loše je reagovao. Pokušao je da pređe golmana, ali ga je ovaj zaustavio.

19:07 27.06.2021

Slab tempo i u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena.

19:03 27.06.2021

Ofsajd.

Depaj je sjajno dodao loptu do Van Anholta, ovaj je imao veliku šansu i promašio je. Ipak, kasnije na usporenom snimku videlo se da je bio u ofsajdu, te bi gol bio poništen i da je lopta završila iza leđa Dubravke.

18:44 27.06.2021

Ovo je detalj iz 38. minutu kada je šut Baraka blokiran.

18:42 27.06.2021
18:37 27.06.2021

Masopust mu je lepo dodao loptu, Barak je gađao dalji ugao, ali se isprečio De Liht i blokirao mu je udarac.

18:36 27.06.2021

Obećavao je, ali je Van Anholt poslao lošu loptu u kazneni i odbrana Češke je reagovala.

18:32 27.06.2021

Češka je imala prvi korner na utakmici, ali lopta je loše ubačena u kazneni Holandije.

18:29 27.06.2021

Pokušao je Patrik Šik, a golman Holandije bio je dobro postavljen i odbranio je.

18:26 27.06.2021

Za sada slaba igra favorita.

18:21 27.06.2021

Sjajno se ubacio fudbaler Vest Hema, glavom je pokušao, ali je nešto lošije zahvatio loptu.

18:17 27.06.2021

Bez velikih prilika, ni tempo nije žestok. Reprezentacije su oprezno ušle u meč.

18:15 27.06.2021
18:12 27.06.2021

Damfris odlično ubacio, uspeo je da dođe do lopte i da uputi šut, ali ga je Kalas odlično ispratio i sprečio je vođstvo Holandije.

18:09 27.06.2021

Igra se uglavnom ispred gola Češke jer Holanđani vrše visok presing i time stvaraju probleme defanzivnoj liniji ekipa Jaroslava Šilhavija.

18:07 27.06.2021

Lopta je išla na drugu stativu, tamo je bio De Liht koji ju je vratio u kazneni, ali tamo su loše reagovali njegovi saigrači i propala je šansa.

18:02 27.06.2021

Pokušao je Holeš, ali šut nije bio opasan, te nije bio ugrožen gol Stekelenburga.

17:59 27.06.2021

Odmah opasan napad Holandije. Malen je poslao loptu u kazneni, a Damfris je malo zakasnio i nije uspeo da dođe do lopte.

17:52 27.06.2021