Ferstapen pokorio Austriju i uvećao prednost u odnosu na Hamiltona!

© AP Photo / Darko VojinovicMaks Ferstapen – Formula 1
Maks Ferstapen – Formula 1 - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2021
Maks Ferstapen, vozač Red Bula, pobednik je Velike nagrade Austrije – osme trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.
Na stazi u Austriji nije viđen veliki broj uzbuđenja, Ferstapen je vodio od prvog do poslednjeg kruga i nijednom se nije postavilo pitanje pobednika.
Mladi holandski vozač nije grešio, bio je konstantan i Luis Hamilton nije imao šansu, te je na kraju pribegao alternativnom rešenju – odlasku u boks i jurenju najbržeg kruga koji donosi dodatni bod.
Britanac je na kraju završio na drugom mestu i uspeo je u nameri da odveze najbrži krug, te trku ne završava sa 17, već 18 bodova. To je svakako manje od prvoplasiranog Ferstapena koji je osvojio 25 bodova.
Podijum je kompletirao kolega Luisa Hamiltona iz Mercedesa – Valteri Botas. Četvrto mesto pripalo je Serhiju Peresu, peti je završio Lando Noris, a šesti Karlos Sainc.
Sedmoplasirani Šarl Lekler poneo je nagradu najboljeg vozača jer je imao veliki broj problema na startu, ali je uspeo da izvuče maksimum i na kraju dođe do sedme pozicije.
Prvih deset kompletirali su još Lens Strol, Fernando Alonso i Juki Tsunoda.