Čudesan pogodak Srbina – za šok u Italiji /foto, video/

© AP Photo / Frank AugsteinSaša Kalajdžić
Saša Kalajdžić - Sputnik Srbija, 1920, 27.06.2021
Saša Kalajdžić, austrijski reprezentativac srpskog porekla, postigao je spektakularan pogodak za svoju ekipu u osmini finala Evropskog prvenstva protiv Italije.
Napadač visok dva metra našao se na terenu kao izmena, ali je uspeo da zatrese mrežu Italije, što je retko kome uspevalo u prethodnom periodu.
Zapravo, Italija je primila prvi gol od oktobra 2020, 1.168 minuta italijanska mreža je mirovala.
Kalajdžić je postigao gol u 114. minutu pri rezultatu 2:0 za Italiju i omogućio je svojoj ekipi nadu u eventualno izjednačenje.
Prosto je neverovatno kako je dvometraš uspeo glavom da „spakuje“ loptu iza leđa golmana Đanluiđija Donarume.
Ona je letela nisko do peterca, ali je Kalajdžić briljantnom reakcijom prosto uklizao glavom i skrenuo loptu u gol tamo gde niko nije očekivao da će ona završiti.
​Ipak, Austrija nije uspela da pobedi – Italija nastavlja takmičenje rezultatom 2:1.