Torgan Azar – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Evropa dobija novog šampiona – Belgija eliminisala Portugaliju!

Fudbaleri Belgije pobedili su Portugaliju 1:0 u osmini finala Evropskog prvenstva. Aktuelni šampioni Starog kontinenta zaustavljeni su na startu nokaut faze i 11. jula dobićemo novog prvaka.
Utakmicu u Sevilji odlučio je Torgan Azar pogotkom u 42. minutu. Mlađi brat Edena Azara uputio je strašan udarac ka golu Portugalije i Rui Patrisio nije uspeo da ga zaustavi.
Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije koja je eliminisala Austriju posle produžetka.
Očekivao se spektakl od početka, ali dobili smo jako dosadnu utakmicu u prvom poluvremenu. Reprezentacije su bile oprezne, te niko nije želeo da napravi grešku iz straha i igralo se u slabom ritmu.
Bilo je nekoliko šansi, Žota je u imao u šestom minutu, Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca u 25, ali mreže su mirovale i nije bio žestok tempo na terenu.
Iz takvog mrtvila uglavnom zna da se izrodi neki genijalan potez i baš to se dogodilo. Iz naizgled bezopasne situacije ekipa Roberta Martineza je povela.
Torgan Azar uputio je projektil ka golu Portugalije, te Rui Patrisio nije uspeo da reaguje i Belgija je došla do prednosti, 1:0.
Na poluvreme se otišlo sa prednošću Belgijanaca.
U nastavku duela ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo bila je bolji rival, stvarala je mnogo više šansi, tresao se okvir gola Kurtoe, ali lopta nije želela iza njegovih leđa.
Na startu drugog poluvremena povredio se i Kevin de Brujne, te je i to jedan od razloga zašto je opao tempo Belgije.
U 58. minutu Diogo Žota imao je dobru šansu. Ronaldo je poslao loptu, a fudbaler Liverpula šutnuo preko gola.
Usledio je nešto mirniji deo meča, a onda u finišu je usledio novi pritisak. Kurtoa je u 81. minutu sprečio izjednačenje, nakon što je Ruben Dijaš šutirao glavom.
Samo dva minuta kasnije Rafael Gerero pogodio je stativu. Šutirao je slabijom desnom nogom i pogodio okvir gola.
Do kraja susreta viđeno je još nekoliko izbuđenja, ali Belgijanci su izdržali pritisak i prošli su među osam najboljih u Evropi.
Meč ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.

22:42 27.06.2021

Sreća za Belgiju! Gerero je pogodio okvir gola.

22:32 27.06.2021

Pokušao je udarcem iz slobodnjaka i nije uspeo da prebaci živi zid.

22:17 27.06.2021

Ronaldo je poslao odličnu loptu ka Žoti, a ovaj je šutirao snažno i preko prečke. Velika šansa.

22:13 27.06.2021

Treba očekivati sve jači pritisak aktuelnog šampiona Evrope.

22:07 27.06.2021

Peh za Belgiju.

Umesto De Brujnea u igru je ušao Dris Mertens.

22:06 27.06.2021
21:47 27.06.2021

Slab fudbal, ali Belgija vodi zahvaljujući sjajnom pogotku Torgana Azara.

21:42 27.06.2021

Torgan Azar uputio je snažan udarac sa nekih 25 metara. Rui Patrisio nije imao šansu i Belgija vodi.

21:41 27.06.2021

Neverovatno da ovo nije bio faul nad Lukakuom.

21:37 27.06.2021

Spoljnom je šutirao preko prečke.

21:36 27.06.2021
Detalj sa utakmice Belgija – Portugalija, EURO 2020 - Sputnik Srbija
21:30 27.06.2021

Igra se nešto bolje u ovim trenucima. Belgija uglavnom ima loptu u nogama, dok Portugalije čeka kontranapade.

21:25 27.06.2021

Ipak, Kurtoa je bio dobro pozicioniran i odbranio je.

21:21 27.06.2021

Fudbaler Portugalije šutirao je pored gola.

21:10 27.06.2021

Šut Edena Azara završio je iznad prečke.

Zanimljivo.

Ovo će biti prva utakmica između Belgije i Portugalije na nekom velikom takmičenju. Za sada su se uglavnom sastajali u kvalifikacijama ili prijateljskim mečevima.

20:38 27.06.2021
20:33 27.06.2021

Postava Belgije.

20:31 27.06.2021

Sastav Portugalije.

20:27 27.06.2021

Utakmica između Holandije i Češke nije obećavala, ali smo videli spektakularan finiš.

Nadamo se da će u Sevilji od prvog minuta ekipe igrati u jakom intenzitetu.