Saša Kalajdžić – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Austriji malo sjajni Srbin – Italija preživela dramu i plasirala se u četvrtfinale!

Fudbaleri Italije pobedili su Austriju 2:1 posle produžetkau osmini finala Evropskog prvenstva. Izabranici Roberta Manćinija uz dosta sreće obezbedili su plasman u četvrtfinale šampionata Starog kontinenta.
Jedini gol na utakmici za Austriju postigao je sjajni Saša Kalajdžuć, momak srpskog porekla, ali to je bilo nedovoljno i Italija zahvaljujući golovima Federika Kjeze i Matea Pesine prolazi među osam najboljih.
Na startu utakmice nismo videli mnogo akcije. Prvu solidnu šansu imao je Spinacola u 11. minutu, ali šutirao je pored gola.
Šest minuta kasnije Azuri su imali najbolju priliku. Spinacola je ovoga puta bio u ulozi asistenta, Barela je šutirao, a golman Austrije nogama je odbranio udarac Italijana.
U 19. minutu pokušao je Arnautović, ali je bio neprecizan, a u 32. videli smo najbolju priliku za gol. Imobile je uputio strašan udarac koji je završio na mestu gde se spajaju prečka i stativa.
Do kraja poluvremena nije bilo prilika i bez golova se otišlo na petnaestominutnu pauzu.
Na startu drugog perioda Austrijanci su zaigrali znatno bolje i u 52. minutu imali su sjajnu šansu preko Alabe. Levi bek Austrije šutirao je malo iznad prečke.
Italija je bila bleda, nije stvarala šanse i od 67. minuta umalo je gubila. Marko Arnautović savladao je Donarumu, ali se nalazio u malom ofsajdu i pogodak je poništen.
Do kraja isteka regularnog dela meča nije bilo većih prilika i ušlo se u produžetak.
Italijani su u dodatnih tridset minuta bili potpuno drugačija ekipa, te su u prvom produžetku postigli dva gola.
Prvi je delo sjajnog Federika Kjeze. Krilni napadač Juventusa postigao je fenomenalan gol levom nogom, nakon što je prvo glavom smirio loptu.
Italija se nije zaustavila na ovom pogotku i do kraja produžetka videli smo još jedan gol u mreži Austrijanaca. Pesina je bio strelac i činilo se da je Austrija nokautirana.
Austrija nije klonula, već je u drugom produžetku zaigrala hrabro i to joj se umalo isplatilo. Umalo jer su izabranici Franka Fode postigli jedan gol, a to je bilo nedovoljno da se izbegne poraz.
Strelac jedinog pogotka bio je momak kog je Srbija želela u svojim redovima, ali je on ipak izabrao da brani boje Austrije. Saša Kalajdžić postigao je sjajan gol u 114. minutu.
Do kraja susreta nije bilo golova, te Italija uz dosta sreće prolazi među osam najboljih reprezentacija Evrope. Azuri će u borbi za polufinale igrati protiv Belgije ili Italije (nedelja, 21h).
Meč ste mogli da pratite uz blog Sputnjika.
20:39 26.06.2021
23:35 26.06.2021
23:30 26.06.2021
23:25 26.06.2021

Saša Kalajdžić, momak srpskog porekla, postigao je fenomenalan gol! Glavom iz gotovo nemoguće situacije.

23:24 26.06.2021
23:23 26.06.2021

Marsel Sabicer šutirao je jako loše.

23:18 26.06.2021

Morao je bolje napadač Italije.

23:13 26.06.2021

Pesina je strelac. Njegov drugi gol na prvenstvu.

23:12 26.06.2021

Insinje je šutirao snažno iz slobodnog udarca.

23:08 26.06.2021

Laknulo je Azurima i sada dosta lakše dišu.

23:02 26.06.2021

Sjajno glavom smirio loptu, potom je prebacio na levu nogu i snažnim udarcem savladao Bahmana!

22:58 26.06.2021
22:51 26.06.2021

Bez golova posle devedeset minuta.

22:48 26.06.2021

A onda produžeci ako ne bude golova.

22:45 26.06.2021

Insinje je pronašao Belotija, ovaj je vratio loptu u kazneni, ali tamo je Hintereger reagovao.

22:43 26.06.2021

Poslednji minuti u Londonu!

22:38 26.06.2021

Ukoliko se nešto ne promeni, gledaćemo produžetke.

22:36 26.06.2021

Italija ne zna za poraz od Austrije, videćemo da li će ostati tako.

22:32 26.06.2021

Lajner je oboren, ali je i bio u ofsajdu, te nema ništa od penala.

22:31 26.06.2021

Nova propuštena šansa.

22:24 26.06.2021

Bio je u minimalnom ofsajdu i poništen je pogodak Austrijanca.

22:22 26.06.2021

Arnautović je pogodio!

Ipak, na usporenom snimku je utisak da je napadač poreklom iz Srbije bio u ofsajdu. Čekamo VAR.

22:19 26.06.2021

Pogrešio je Verati, Sabicer je uzeo loptu, šutirao snažno i lopta je završila pored gola.

22:13 26.06.2021

Mogla je ovo da bude velika šansa za Italiju. Insinje je poslao loptu na drugu stativu, ali je to uradio jako sporo i Alaba je uspeo da reaguje ispred Berardija.

22:09 26.06.2021
David Alaba – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Bila je odlična prilika za Austriju iz slobodnog udarca. Alaba je preuzeo odgovornost i gađao je malo iznad prečke.

22:06 26.06.2021

Pokušao je sam protiv svih, ali nije uspeo. Prevario je čuvare, ali je potom uputio loš udarac i propala je šansa.

22:05 26.06.2021

Dobar pokušaj krilnog napadača, ali Imobile nije uspeo da dođe do lopte.

22:03 26.06.2021

Očekuje se pritisak Italije na startu drugog perioda igre.

21:47 26.06.2021

Bleda igra Italije, Austrija pruža odlična otpor.

21:41 26.06.2021

U završnici poluvremena Italijani pokušavaju da dođu do gola koji bi im znatno olakšao posao u nastavku meča.

21:37 26.06.2021

Gore je prošao fudbaler Austrije, ali se posle nekoliko minuta podigao.

21:32 26.06.2021

Ipak stativa.

Nije imao sreće napadač Italije, uputio je sjajan šut, ali je pogodio gde se spajaju prečka i stativa.

21:26 26.06.2021

Očekivali smo više od meča, ali tek je prošlo oko pola sata, videćemo šta nosi ostatak duela.

21:23 26.06.2021
Sudar Imobilea i Bahmana – EURO 2020 - Sputnik Srbija
21:19 26.06.2021

Morao je bolje fudbaler Austrije. Iz dobre pozicije uputio je neprecizan udarac.

21:16 26.06.2021

Spinacola je odlično prošao, ubacio je loptu u kazneni gde je bio Barela. Snažno je šutirao, ali je golman Austrije odbranio.

21:11 26.06.2021

Dobar napad Italije. Levi bek Italije pokušao je udarcem u bliži ugao, ali bio je neprecizan.

21:05 26.06.2021