Moćna Danska u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

© AP Photo / Olaf KraakFudbaleri Danske slave gol protiv Velsa
Fudbaleri Danske slave gol protiv Velsa - Sputnik Srbija, 1920, 26.06.2021
Fudbaleri Danske pobedili su Vels 4:0 u prvoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva. Izabranici Kaspera Hjumlanda odigrali su sjajan meč i u četvrtfinalu igraće protiv Holandije ili Češke.
Tok meča mogli ste da pratite uz blog Sputnjika.
Početak utakmice nije obećavao za Dansku jer je Vels odlično igrao i stvorio je nekoliko šansi u prvih 20 minuta igre. Najbolju je imao Geret Bejl čiji je šut u desetom minutu završio pored stative.
Još nekoliko opasnih situacija videli smo ispred gola Danske, međutim, golova nije bilo i gosti na ovom meču uspeli su da kazne protivnika za propuštene šanse.
Od dvadesetog minuta težište igre prenelo se na polovinu Velsa i nakon loše reakcije odbrane ostrvske ekipe, Danska je povela. Igrao se 27. minut kada je Kasper Dolberg preciznim udarcem savladao Vorda.
Vels je potonuo posle primljenog gola i do kraja utakmice nisu uspeli da se oporave. Danci su imali šansu da dupliraju prednost u 32. minutu, ali pokušaj Dolberga je odbranio Vord.
Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Danske.
Odmah na startu drugog perioda igre Danci su duplirali prednost. Dolberg je iskoristio grešku odbrane Velsa i drugim golom na utakmici udvostručio je prednost.
Pogledajte slavlje navijača Danske nakon što je Dolberg prvi put pogodio mrežu Velsa.

Do kraja utakmice nismo videli nijedan opasan napad Velsa. Potpuno nemoćno izgledala je ekipa predvođena Geretom Bejlom, ni senka onog tima s početka meča kada su stvorili nekoliko šansi.
Danska je u 86. minutu imala veliku priliku da postigne i treći gol, ali je Brajtvajt pogodio stativu.
Ipak, uspeli su da ga postignu. Ofanzivni desni bek Danske Joakim Mele odlično se ubacio, fintom je prevario defanzivca i potom je savladao Vorda za 3:0.
Konačan rezultat postavio je Brajtvajt u 95. minutu.
Dance u četvrtfinalu čeka bolji iz susreta Holandija – Češka koji se igra u nedelju u 18 časova.
Srbin ima veliki motiv posle drame sa Albancima: „Ne smemo da budemo uplašeni“
Tomović za Sputnjik: Italija ima pobednički mentalitet, a Austrija – Arnautovića
Stepijeva kontra: Nemci već slave