Novak ide u finale! /foto, video/

© AFP 2023 / FILIPPO MONTEFORTENovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 24.06.2021
Novak Đoković i njegov španski prijatelj Karlos Gomes-Erera plasirali su se u finale turnira na Majorci pošto su u dva seta savladali treće nosioce Olivera Maraha i Ajsama Ul Hak Kurešija sa 6:3, 7:6.
Novak i Gomes-Erera su „počistili“ još jedne nosioce na turniru, sjajnom i sigurnom igrom od početka do kraja meča.
Oni su u trećem gemu prvog seta uspeli da spreče dve brejk lopte za rivale, ali su u šestom ostvarili brejk i stekli prednost koju su sačuvali do kraja prvog seta.
​U drugom setu je viđena samo jedna brejk prilika za Maraha i Kurešija, set je produžen to taj-brejka i tu su se Đoković i Gomes-Erera bolje snašli, stigli su do tri meč lopte, iskoristili drugu i plasirali se u finale.
Protivnika u borbi za trofej će dobiti naknadno, pošto bude odigran još jedan meč četvrtfinala, a potom i polufinale.