Tri penala u remiju Portugalije i Francuske!

© AP Photo / Franck FifePol Pogba i Kristijano Ronaldo u duelu Francuske i Portugalije
Pol Pogba i Kristijano Ronaldo u duelu Francuske i Portugalije - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2021
Fudbaleri Francuske i Portugalije remizirali su rezultatom 2:2 u poslednjem kolu Grupe F Evropskog prvenstva i plasirali se u nokaut fazu.
Francuska je Grupu F završila na prvom mestu sa pet bodova, dok je Nemačka zbog boljeg međusobnog susreta završila na drugom mestu ispred Portugalije, iako su obe reprezentacije imale po pet bodova.
U osmini finala Nemačka igra protiv Engleske, Portugalija protiv Belgije, a Francuska protiv Švajcarske.
Sve golove i prilike mogli ste da ispratite uživo – OVDE.
Portugalci su bolje ušli u meč u prvih deset minuta imali jednu priliku, ali su Francuzi nedugo zatim uzvratili.
Tada je viđena prva dobra odbrana Ruija Patrisija, koji je nagrađen u 27. minutu kada je njegova ekipa dobila penal.
Loptu je na belu tačku stavio Kristijano Ronaldo i doneo prednost Portugalcima.
Taman kada su Ronaldo i njegovi saigrači mislili da će moći da odu opušteno na poluvreme, desio se novi jedanaesterac.
Semedo je dosta blago oborio Mbapea, ali je Lahoz pokazao na belu tačku.
Benzema je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1 u 46. minutu prvog poluvremena.
Navijači u Budimpešti nisu mnogo čekali na drugi gol posle nastavka, pošto je Benzema napravio potpuni preokret već u 47. minutu.
Iako mu je gol poništen, VAR soba je reagovala i poništila ofsajd, pa je bilo 2:1 za Francusku.
U tim trenucima se mnogo kalkulisalo, pošto je zbog vođstva Mađarske protiv Nemačke u ovoj situaciji Portugalija ispadala.
Da tako ne bude rešio je Kounde, koji je igrao rukom u svom kaznenom i omogućio Ronaldu da postigne i drugo gol sa bele tačke.