Nemci bili na deset minuta od eliminacije, ali se spasli!

© AP Photo / Lukas BarthFudbaleri Nemačke proslavljaju gol protiv Mađarske
Fudbaleri Nemačke proslavljaju gol protiv Mađarske - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2021
Fudbaleri Nemačke uspeli su da se plasiraju u osminu finala Evropskog prvenstva nakon dramatičnog remija sa Mađarskom od 2:2.
U utakmici odigranoj u Minhenu su Mađari vodili dva puta, a samo ih je pobeda vodila u nokaut fazu. Međutim, Nemci su uspeli da dođu do izjednačenja i plasiraju se u nokaut fazu.
Golove za Mađarsku postigli su Salai u 11. i Šafer u 68, a za Nemačku su strelci bili Haverc u 66. i Gorecka u 84. minutu.
Iz Grupe F dalje idu Francuska i Nemačka kao prve dve, te Portugalija kao trećeplasirana, dok Mađari idu kući.
Sve golove i prilike mogli ste da ispratite uživo – OVDE.
Već u 11 minutu desio se šok u Minhenu, pošto su Mađari poveli preko Salaija, koji je bio najsnalaživiji u kaznenom prostoru protivnika za 1:0.
Nemci su od tog trenutka pokrenuli opsadu gola protivnika, kojem su tek na koji trenutak dopuštali da izađe sa svoje polovine terena.
Dobra odbrana Mađarske i obilne padavine su naterale Nemce da na poluvreme odu bez postignutog gola.
Drugo poluvreme nastavilo se novo opsadom mađarskog gola, ali Nemci i dalje nisu mogli do izjednačenja.
Pogodak koji im je donosio plasman u nokaut fazu desio se u 66. minutu, kada je Haverc iskoristio katastrofalnu grešku golmana Mađarske.
Ipak, već u narendom napadu, praktično odmah po izvođenju lopte sa centra, Mađarska je postigla novi gol preko Šafera i ponovo povela.
Panceri su krenuli ispočetka, silovitim napadima, ali Mađari su se dobro branili.
I bili su na deset minuta (kada se uračuna i nadoknada od četiri minuta) od plasmana u nokaut fazu, odnoso od eliminisanja Nemaca, ali...
U 84. minutu se desila velika gužva u kaznenom prostoru Mađarske, a sve je ispratio Gorecka, koji je izjednačio na 2:2.
Mađari nisu imali snage za još jedan gol, pa su samo ispratili dešavanja do poslednjeg sudijskog zvižduka.
U osmini finala Nemačka igra protiv Engleske, Portugalija protiv Belgije, a Francuska protiv Švajcarske.