Englezi pobedili Češku i osvojili Grupu D

© AP Photo / Laurence GriffithsRahim Sterling, fudbaler Engleske, proslavlja gol protiv Češke na Evropskom prvenstvu
Rahim Sterling, fudbaler Engleske, proslavlja gol protiv Češke na Evropskom prvenstvu - Sputnik Srbija, 1920, 22.06.2021
Fudbaleri Engleske pobedili su Češku rezultatom 1:0 i sa prvog mesta Grupe D se plasirali u nokaut fazu Evropskog prvenstva.
Engleska je osvojila Grupu D i u osminu finala prošla sa prvog mesta. Česi su treći, iza Hrvatske, a ispala je Škotska.
Meč ste mogli da ispratite uz naš uživo prenos – OVDE.
Već u drugom minutu utakmice pogođen je okvir gola, nakon što je Sterling pogodio stativu posle sjajnog loba.
Englezi nisu mnogo čekali da postignu prvi gol, a strelac je bio upravo Sterling, posle prodora i centaršuta Griliša.
Kejn je u 26. minutu propustio šansu da postigne prvi gol na EP, ali je sjajno reagovao Vaclik, nakon čega su inicijativu preuzeli Česi.
Češka je imala nekoliko sjajnih prilika do kraja prvog poluvremena, ali promene rezultata nije bilo.
Drugo poluvreme nije donelo mnogo toga zanimljivog, bez previše rizika i prilika na obe strane terena.
Obe ekipe su bile zadovoljne rezultatom, pa nije bilo previše prilika i zanimljivosti koje su se mogle videti, pogotovo u poslednjih pola sata.
U završnici je Henderson potigao gol za 2:0, ali je on poništen zbog ofsajda.