Đoković kroz dramu izborio četvrtfinale Majorke!

© Foto : SkrinšotNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 22.06.2021
Srpski teniser Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale dubla u Majorki nakon što je sa Špancem Karlosom Gomes-Ererom pobedio Nikolu Ćaćića i Tomislava Brkića sa 2-1 u setovima.
Meč je završen posle velike drame – sa 5:7, 6:4, 13:11 posle sat i 38 minuta igre – a u drugom kolu, odnosno u četvrtfinalu, srpski i španski teniser igraće protiv prvih nosioca Marsela Granoljersa i Orasija Sebaljosa.
Đoković se, podsetimo, u Majorki pojavio samo kako bi igrao dubl i trenirao na travi pred početak Vimbldona naredne nedelje.
​Brkić i Ćaćić su u prvom setu spasli jednu brejk loptu, a onda u samoj završnici konačno uspeli da naprave pritisak na servisu rivala i brejkom dođu do vođstva.
U drugom setu je viđena druga priča, pošto su Novak i Karlos imali četiri brejk lopte pre nego što su protivnici došli do jedne.
Iskoristili su je u prvom gemu, a onda prilikom serviranja za 1-1 u setovima spasli tri vezane i izjednačili.
Treći set, koji se igrao u formatu „super taj-brejka“ do deset osvojenih poena na razliku, osvojili su nakon što su spasli dve meč lopte.