Srbija pregazila Meksiko u Atini

© Foto : KSSKošarkaši Srbije
Košarkaši Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 19.06.2021
Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Meksiko 104:67 u drugoj utakmici na Akropolis kupu u Atini. Izabranici Igora Kokoškova turnir završavaju u nedelju u 19 časova protiv Grčke.
Srpski košarkaši odigrali su sjajnu utakmicu, od prve četvrtine kontrolisali su ritam i kako je meč odmicao tako je i prednost rasla.
Orlovi su duel prelomili u trećoj četvrtini dobivši ovaj period igre sa 34:13, te je posle tridset minuta igre rezultat bio 85:48.
Izabranici Igora Kokoškova u četvrtoj deonici samo su održavali prednost i na kraju su rutinski slavili – 104:67.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Filip Petrušev sa 21 poenom, Dobrić ga je pratio sa 19, a Marjanović je ubacio 12.
Bila je ovo odlična priprema za srpske igrače, Meksiko nije nimalo lak rival, što govori podatak da su dan ranije igrali egal sa Grčkom, ali protiv Orlova nisu imali šanse.
Srbija Akropolis kup završava utakmicom sa Grčkom u nedelju u 19 časova.
Srpski košarkaši ove utakmice koriste kao pripremu za kvalifikacije za Olimpijske igre koje se igraju u Beogradu od 29. juna do 5. jula.
Bomba! Obradović se vraća u Partizan, poznati i finansijski detalji!
Jokićev otac: Ljudi da shvate – čovek treba da dobije dete /video/
Američka Srpkinja: Vidi se veličina Srbije!