Hrvati na korak do eliminacije sa EP! /video/

© AP Photo / Paul EllisFudbaleri Hrvatske protestuju kod glavnog sudije meča protiv Češke
Fudbaleri Hrvatske protestuju kod glavnog sudije meča protiv Češke - Sputnik Srbija, 1920, 18.06.2021
Fudbaleri Hrvatske i Češke remizirali su rezultatom 1:1 u drugom kolu Grupe D Evropskog prvenstva u fudbalu.
Hrvatska je osvojila prvi bod, posle poraza od Engleske, dok je Češka sada na četiri osvojena, posle pobede nad Škotskom.
Hrvati će u poslednjem kolu protiv Škotske morati da jure pobedu kako bi imali šanse za plasman u nokaut fazu, dok će Češka igrati protiv favorizovane Engleske, ali imati svoju sudbinu u svojim rukama.
Najzanimljivije detalje ste mogli da pratite uz naš uživo prenos OVDE.
​Česi su bolje ofanzivnije ušli u utakmicu i momentalno nametnuli ritam, uz nekoliko solidnih prilika u prvih 15 minuta.
Veliku šansu u 18. minutu je propustio Šik, a nedugo zatim usledio je odgovor Perišića, koji je loše šutirao iz neposredne blizine.
Na narednu zanimljivost čekalo se do 34. minuta, kada je Lovren udario laktom Šika i raskrvario mu nos.
Iako je udarac Hrvata bio nesmotren i nenameran, sudija Del Sero je posle konsultacije sa VAR sobom dosudio jedanaesterac.
Šik je obrisao krv sa nosa i preuzeo odgovornost, te pogodio penal za 1:0.
Najveću priliku za Hrvate je imao je Ante Rebić praktično odmah u narednom napadu, ali je svoje odlično kretanje upropastio jako lošim šutom, pa je rezultat ostao nepromenjen sve do poluvremena.
Nastavak utakmice doneo je veliko uzbuđenje već posle nepuna dva minuta, kada je Hrvatska uspela da stigne do izjednačenja.
Perišić je probio po levom boku, nadmudrio Coufala i snažnim udarcem savladao Vaclika za 1:1.
Nešto brži ritam trajao je samo nekoliko minuta, nakon čega su se ponovo smirile strasti.
Česi su češće pritiskali odbranu rivala, iako im je remi više odgovarao, ali je prvu dobru priliku imao Vlašić u 72. minutu. Nažalost po njega, udarac je završio relativno daleko od gola.
Do kraja utakmice praktično nije viđena nijedna veća prilika, uz dosta nezanimljivu predstavu u Glazgovu, pa promene rezultata nije bilo.
U drugom meču drugog kola Grupe D od 21.00 se sastaju Engleska i Škotska. U trećem kolu Hrvati igraju protiv Škotske 22. juna, kada se sastaju i Engleska i Češka.
Ekskluzivno: Mamić za Sputnjik o „šansama“ Hrvatske, usponu Srbije i prognozama za Evropsko prvenstvo