Makedonija ostala kratka – Ukrajina slavila u Bukureštu!

© AP Photo / Robert GhementAndrij Jarmolenko – EURO 2020
Andrij Jarmolenko – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2021
Fudbaleri Severne Makedonije izgubili su od Ukrajine 2:1 u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva.
Makedonija je pretrpela i drugi poraz na Evropskom prvenstvu, te su joj ostale samo matematičke šanse da se plasira u narednu fazu takmičenja.
UEFA Evropsko prvenstvo u fudbalu 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2021
Evropsko prvenstvo – tabele
Izabranici Igora Angelovskog odigrali su bolje nego u prvom kolu, ali ni to nije bilo dovoljno da se izvuče bod protiv kvalitetnijih Ukrajinaca.
Viđen je dobar fudbal, igralo se u jakom ritmu, a pored tri gola videli smo i dva promašena penala.
Ukrajina je znatno bolje otvorila utakmicu i već u 12. minutu imala je veliku šansu. Ristovski je uklizao i sprečio Jaremčuka da pošalje loptu ka Zinčenku koji je bio sam na drugoj stativi.
Igralo se u dobrom ritmu, a prvi gol videli smo u 29. minutu. Jarmolenko je neometan na drugoj stativi savladao Dimitrijevskog i Ukrajina je povela.
Za samo pet minuta Ukrajinci su postigli još jedan gol. Jarmolenko je asistirao, a Jaremčuk je šutem u bliži ugao savladao golmana Makedonije.
Severna Makedonija je do kraja poluvremena uspela da postigne gol, ali je on poništen jer se Pandev nalazio u ofsajdu.
Do kraja poluvremena nije bilo prilika, te se na pauzu otišlo sa 2:0 za Ukrajinu.
Makedonija je u drugom periodu igre zaigrala mnogo bolje, što se videli i na semaforu. Arbitar je pokazao na belu tačku, a Aliosko je preuzeo odgovornost.
Promašio je penal, ali mu se odbila lopta i iz popravnog je pogodio.
Do kraja utakmice videli smo još dosta uzbuđenja. Pretili su Makedonci, a najbolju šansu imali su Ukrajinci. Ponovo je sudija pokazao na penal, i ponovo je promašen.
Ovoga puta Ruslan Malinovski je promašio jedaneasterac, s tim što nije imao sreće da mu se odbije lopta, te je na semaforu ostalo 2:1.
Makedonija je imala još nekoliko polu-šansi, ali nisu uspeli da postignu drugi gol, pa je tri boda otišlo u Ukrajinu.
Selektor Rusije „prkosi“ Ronaldu: Koka-kola? Može! /video/