Bogdanova ekipa uradila (ne)moguće! /video/

© AP Photo / Matt SlocumBogdan Bogdanović proslavlja pobedu nad Filadelfijom sa Trejom Jangom
Bogdan Bogdanović proslavlja pobedu nad Filadelfijom sa Trejom Jangom - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2021
Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović i njegovi Atlanta Hoksi uspeli su da urade nešto što je bilo praktično nemoguće, nadoknadivši 26 poena zaostatka protiv Filadelfija 76ersa.
Atlanta je pobedila Filadelfiju na gostovanju rezultatom 109:106 i povela sa 3-2 u polufinalu Istočne konferencije.
Izabranici Nejta Mekmilana ne samo da su ostvarili pobedu kao autsajderi, nego su to uspeli da urade iako su statističari u jednom trenutku 76ersima davali 99,1 odsto šansi za pobedu.
To je bilo zato što je domaćin sredinom treće četvrtine vodio sa 26 razlike, na manje od dva minuta do kraja iste je bilo +22, dok je na četiri i po minuta do kraja meča bilo +10.
Bogdanović je imao problem sa faulovima, te je odigrao samo 22 minuta i za to vreme postigao šest poena, tri skoka i jednu asistenciju.
Kamerunski centar Džoel Embid, kojeg i dalje muči povreda meniskusa, dominirao je od samog početka, pa je tako prednost File posle prve deonice bila 38:24.
Atlanta je tonula sve dublje i dublje, da bi krajem prvog poluvremena bilo +26 za domaćina.
Ni tokom treće četvrtine nije bilo mnogo bolje, pošto Hoksi nikako nisu uspevali da značajnije smanje zaostatak, a Bogdanović je dobio petu (pretposlednju dozvoljenu) ličnu grešku.
Ali, onda...
​Serijom fenomenalnog veterana Lua Vilijamsa, koji praktično nije mogao da promaši, Atlanta je unela nervozu u igru izabranika Doka Riversa.
Nedugo zatim preokretu se uključio i Trej Jang, koji je i razigravao i pogađao, pa su Hoksi meč završili serijom 15:2 – i došli do meč lopte.