Nema Ibre, nema problema – Švedska odolela Crvenoj furiji! /video/

© AP Photo / Julio MunozDetalj sa utakmice Španija – Švedska
Detalj sa utakmice Španija – Švedska - Sputnik Srbija, 1920, 14.06.2021
Fudbaleri Švedske napravili su iznenađenje remiziravši sa Španijom (0:0) u prvom kolu Evropskog prvenstva.
Favorizovana Španija nije iskoristila veliki broj prilika i poseda lopte, te je Švedska, inače bez Zlatana Ibrahimovića, uspela da odoli.
Posle prvog kola Španija i Švedska dele drugo mesto, poslednja je Poljska, koja je izgubila od prvoplasirane Slovačke.
Izabranici Luisa Enrikea ofanzivno su ušli u meč i krenuli da stvaraju prilike od samog početka, ali je briljirao golman Olsen.
Da nije bilo njega, ali i nespretnosti napadača Crvene furije, rezultat bi verovatno već na poluvremenu bio drugačiji.
Ipak, i Šveđani su imali odličnu šansu, kada je defanzivac Ljorente spasao svoj gol.
U prvih nekoliko minuta drugog poluvremena viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, da bi se zatim smirile strasti.
Španci su ponovo krenuli sa napadima, ali je najveću priliku u nastavku propustio napadač Švedske Berg, koji je praktično promašio prazan gol.
Favorizovana Furija je nastavila da pritiska rivala, ali je vreme nastavilo da teče, te je Švedska odolela i osvojila veoma važan bod.
U narednom kolu Švedska igra sa Slovačkom 18. juna, dok se dan kasnije sastaju Španija i Poljska.