Poljska razočarala, Slovačka slavi crveni karton /video/

© AP Photo / Anton VaganovVojčeh Ščensni
Vojčeh Ščensni - Sputnik Srbija, 1920, 14.06.2021
Fudbaleri Slovačke su iskoristili igrača više protiv Poljske i zabeležili pobedu od 2:1 u prvom kolu Evropskog prvenstva.
Slovačka je došla do velikog trijumfa kojim je sebi prokrčila put ka narednoj fazi, u grupi u kojoj su još Španija i Švedska.
Meč je obeležio crveni karton Gregora Krihovjaka, koji je promenio tok utakmice i prebacio momentum na stranu protivnika.
Utakmica je počela sa dve prilike za Roberta Maka, koji je u 18. minutu uspeo da donese prednost svojoj ekipi.
Posle pomalo komčne situacije u kaznenom prostoru Poljaka sve se na kraju završilo autogolom golmana Ščensnog.
Sredinom prvog poluvremena desilo se još nekoliko šuteva na obe strane, uz po nekoliko solidnih pretnji.
Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, ali se to promenilo već u 46. minutu, kada je izjednačio Lineti, koji je uz mnogo sreće savladao golmana Slovačke.
Poljska je taman uhvatila ritam, kada ih je sasekao grubi start pomenutog Krihovjaka, koji je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren.
Slovaci su prednost igrača više iskoristili i preko štopera Škrinijara uspeli da ponovo dođu do prednosti.
Do kraja meča ređali su se napadi Poljaka, koji su igrali možda čak i bolje sa igračem manje nego kada je na terenu bilo ravnopravno, ali promene rezultata nije bilo.
U drugom kolu Grupe E, Slovačka će se 18. juna sastati sa Švedskom, a Poljska sa Španijom dan kasnije.