Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković je gromada – izgubio dva seta pa osvojio Rolan Garos!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, osvojio je svoju 19. Grend slem titulu pobedom nad Stefanosom Cicipasom u finalu Rolan Garosa, rezultatom 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle velikog preokreta i ogromne borbe pred publikom na stadionu Filip Šatrije.
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2021
Pevaj Novače, slavi Srbijo! /video/
Đoković je imao dva seta manjka u odnosu na rivala, nije izgledao dobro na terenu, iako je odlično startovao meč.
Bez obzira na posledice teškog pada i probleme sa očima, Đoković je uspeo da se potpuno vrati u duel, stigne do izjednačenja, a u petom setu i do preokreta.
Srpski teniser je osvojio 19. titulu na najvećim teniskim turnirima, dok je Cicipas propustio šansu da to uradi prvi put u profesionalnoj karijeri.
Novak je stigao na korak od Rodžera Federera i Rafaela Nadala, koji imaju po 20. trofeja. Opširnije o tome u posebnoj vesti
Đoković je fenomenalno startovao duel, u prva tri gema na svoj servis nije dozvolio rivalu da osvoji niti jedan poen, ali je sebe doveo u veliki problem padom u sedmom gemu.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković – pad na Rolan Garosu - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2021
Težak pad Novaka /video/
Pokušao je Đoković da sustigne jednu loptu, nameravao je da prokliza, ali je njegova patika zapela za podlogu i oborila ga.
Novak je nekako uspeo da ustane, bio je očigledno ugruvan, što je omogućilo Cicipasu da preuzme inicijativu.
Ipak, ona je trajala svega dvadesetak minuta, Đoković se u desetom gemu vratio u svoj ritam, zatim je napravio brejk i imao priliku da u narednom gemu završi prvi set, ali je Cicipas uzvratio i odveo set u taj-brejk.
Ništa nije išlo za rukom Novaku u taj-brejku, gubio je sa 4:0, ali je pronašao ritam, došao čak i do set lopte, nije je iskoristio i potom je „ispaljivanjem“ lopte u aut dozvolio Cicipasu da osvoji prvi set.
Novak Đoković nakon što je savladao Rafu Nadala u polufinalu Rolan Garosa - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2021
Đoković: Ostvario sam san!
Govor tela nije bio dobar, niti su reakcije bile uobičajene, Novak nije ličio na sebe, u drugom setu je gubio sa 2:0 i na kraju izgubio set sa 6:2, posle čega je otišao na pauzu u svlačionicu.
Đoković se vratio u dobrom ritmu, mogao je da se vidi i osmeh na njegovom licu, a u četvrtom gemu petog seta briljantnom igrom je napravio brejk i gotovo prelomio Cicipasa, kome nije prijao povratak protivnika.
U devetom gemu Đoković je završio treći set, a Cicipas je zatražio pomoć fizioterapeuta zbog bolova u leđima, posle čega je četvrti set krenuo potpuno onako kako je Novak želeo – brzo je stigao do 4:0 i set je završio sa 6:2.
Već na startu petog seta Novak je imao brejk šansu, ali je to uspeo da učini u trećem gemu posle čega je Cicipas pogubio konce i pokazao ozbiljne znakove nervoze, što je Đokoviću dalo priliku da zaigra nešto opreznije, pasivnije i da čeka greške rivala.
Dve brejk prilike imao je Novak u sedmom gemu, ali nije morao previše da se trudi, gemovi su se nizali, sve do desetog u kom je Cicipas uspeo da izbegne jednu meč loptu, ali ne i drugu, za Đokovićevu 19. Grend slem titulu.
7/7
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
19:44 13.06.2021
Novak Đoković tokom meča sa Rafaelom Nadalom u polufinalu Rolan Garosa - Sputnik Srbija, 1920
Novak na korak do Federera i Nadala!
19:43 13.06.2021
19:25 13.06.2021

Mirno je Novak započeo gem, Cicipas nije imao dovoljno nerava i ispalio je forhend u aut, ali se potom obrukao na mreži, promašivši lagan volej iz bekhenda.

Istom merom je uzvratio i Cicipas, udarivši lopticu ramom, ali... Đoković je poslao dubok udarac koji je zamalo pao van terena, za 30:30.

Đoković je stigao do meč lopte, pokušao je defanzivnom taktikom da natera rivala na grešku, ali je Grk poslao divan udarac za direktan poen.

Usledila je nova prilika i Đoković je uspeo da je iskoristi odličnim smeč udarcem za konačnih 6:4!

19:16 13.06.2021

Naizmenično su teniseri osvajali poene do 30:30, ali je Cicipas stigao do prilike da završi gem, ali u tome nije uspeo, promašivši volej na mreži.

Samopouzdanje je vratio fenomenalnim bekhendom koji je pao na liniju, da bi zatim Novak promašio teren za 5:4.

19:11 13.06.2021

Spektakularnim drugim poenom u osmom gemu Novak je stigao do 30:0, konačno je podigao ruke i pokazao reakciju, što nije bio slučaj tokom celog meča.

Greškom Cicipasa Novak je došao do 40:0, a potom i do 5:3.

Nedostaje mu još jedan gem za pobedu!

19:06 13.06.2021

Dve brejk lopte je stekao Đoković u sedmom gemu, sjajno je diktirao tempo igre i nije forsirao, ali je to Cicipas iskoristio i uklonio jednu opasnost, a potom i drugu, za izjednačenje.

Đoković je prvi put u meču burno reagovao posle odluke sudije da prekine poen zbog korekcije odluke, a zatim je ispalio bekhend u aut za prednost Cicipasa, koju je Grk i iskoristio.

18:59 13.06.2021

Rutinski gem za Đokovića – 4:2!

18:55 13.06.2021

Sjajnim forhendom Cicipas je otvorio peti gem, Đoković mu je poklonio naredni poen, ali je svoj prvi u gemu osvojio na briljantan način, divnim pasing-šotom koji je bio predalek za petog tenisera sveta.

Cicipas je potpuno izgubio konce, probao je čudnim drop-šotom koji nije ni prešao mrežu i omogućio Đokoviću izjednačenje, ali je uspeo da se vrati u ritam i osvoji naredni poen, solidnim smeč udarcem – 2:3.

18:51 13.06.2021

Cicipas je u mentalnom problemu, evidentno je po njegovom ponašanju na terenu, a posle prva dva poena za Đokovića u četvrtom gemu.

Đoković je mirno igrao i navodio rivala na greške, da bi na kraju osvojio gem bez izgubljenog poena – 3:1!

18:47 13.06.2021

Senka i linija, dva najveća neprijatelja za Đokovića na startu trećeg gema, ali ništa bolje nije prošao ni Cicipas.

Kako je samo uspeo Novak da stigne drop-šot i pošalje „pogačicu“ pravo do linije koju Cicipas nije mogao nikako da dohvati za drugi poen u gemu, ali je zatim ponovo imao problem sa senkom pri riternu.

Drop-šot je ponovo bio Cicipasovo rešenje, ali ovoga puta Đoković nije dobro reagovao, što je Grku omogućilo gem loptu, ali je ona neutralisana briljantnim riternom.

Cicipas je ponovo stekao prednost fenomenalnom bekhend paralelom, ali je Novak ponovo stigao drop-šot je poslao lopticu tamo gde rival nije očekivao, za novo izjednačenje.

Slajs udarac koji je pao na liniju Đokoviću je doneo brejk priliku koju je i iskoristio – 2:1!

18:40 13.06.2021

Opet dva brza poena za Đokovića, ali je zatim propustio veliku priliku da stigne i do trećeg, praktično i do završetka gema.

Korak do toga mu je omogućio rival, promašajem iz forhenda, promašio je Novak prvi servis, a potom i lob, međutim gem je završio dobrim servisom – 1:1.

18:35 13.06.2021

Brza dva poena za Đokovića na startu petog seta, ali je Cicipas odličnim servisom i potonjim napadom prekinuo niz, na ogromno oduševljenje grčkih navijača, koji pomalo i preteruju u reakcijama.

Ipak, Grk je pogrešio i dozvolio Đokoviću brejk priliku, ali je ponovo uhvatio rivala na pogrešnoj nozi i otklonio opasnost, da bi zatim i odličnim servisom stekao prednost, koju je ispustio lošim forhendom.

Servis je ponovo poslužio Cicipasa, a grčki navijači postaju već polako neprijatni, naročito reakcijom posle kraja gema.

18:30 13.06.2021
18:26 13.06.2021

Nije dobro ušao u gem Novak, ali je sve ispravio sjajnom kombinacijom udaraca, posle čega je usledio direktan poen iz servisa.

Aut je doneo poen Cicipasu, ali je usledio novi odličan početni udarac za dve set lopte.

Prvu je promašio, ali drugu ne – 6:2 i ide se u peti set!

18:21 13.06.2021

Jeste Cicipas dobio prvi poen, ali je drugi bio savršenstvo Novakovih udaraca, na kraju je forhend bio neodbranjiv.

Kratkim slajsem Cicipas je „pozvao“ Đokovića na mrežu, srpski teniser je promašio relativno lak udarac, kao i naredni ritern, posle koga je usledio as za 5:2.

18:18 13.06.2021

Đoković je sa dva briljantna servisa stekao prednost, osvojio je još dva poena u nizu i poveo sa 5:1.

18:14 13.06.2021

Poklonjeni gem Cicipasu, Đoković nije imao preveliku nameru da napadne peti gem i vodi sa 4:1.

18:12 13.06.2021

Fenomenalnom energijom Novak je započeo četvrti gem, osvojio je tri uzastopna poena, a četvrtim je završio posao sa nulom – za 4:0!

18:08 13.06.2021

Dva fenomenalna riterna za dva poena, ali je Cicipas zaustavio seriju dobrim servisom, dok je izjednačenje nastupilo jer je Đoković požurio sa završnicom poena.

Cicipas je potpuno izgubio kontrolu, udario je i reketom o tlo pošto je Đoković zaradio novu brejk šansu, promašio prvi servis, ali je Novak dozvolio da prilika ode u nepovrat.

Grk je uspeo da uspostavi kontrolu nad gemom, došao je do prednosti, ali i zakucao lopticu u mrežu, za produžetak gema.

Ponovo su se igrači našli na mreži i ponovo je mlađi imao više energije i mašte da osvoji poen, za novu prednost i ovacije grčkih navijača.

Ponovo je pokušao Cicipas drop-šotom, ali je Novak reagovao pametnije i poslao loptu u nebranjeni deo terena za izjednačenje, a novu brejk priliku poklonio mu je Cicipas promašajem iz bekhenda.

Gem je nastavljen, Đoković je promašio, ali je potom Cicipas sjajno servirao i stekao šansu da iz sledećeg udarca završi poen, međutim ni to nije bilo dovoljno, po peti put u gemu se dogodilo izjednačenje.

I opet je Novak bio jači, dobio je treću brejk loptu koju je realizovao nestvarnim drop-šotom!

17:59 13.06.2021

Dobio je Cicipas prvi poen u drugom gemu, ali je Đoković hitro reagovao i napravio preokret i potvrdio brejk za 2:0!

17:56 13.06.2021

Odličan početak četvrtog seta, Novak je stigao do 30:0, pokušao je da napadne servis, ali je ritern završio u mreži.

Cicipas je pokušao agresivno, ali mu se to obilo o glavu, Đoković je stigao do dve brejk prilike i iskoristio je prvu!

17:50 13.06.2021

Đoković je vreme između setova iskoristio za meditaciju i fokus, dok se Cicipas požalio na bol u donjem delu leđa, zbog čega je morao da dobije terapiju od fizioterapeuta.

Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija
17:45 13.06.2021

Briljantno je Novak otvorio deveti gem, istrčao je ceo teren i poslao divan dijagonalni drop-šot, tamo gde Cicipas nikako nije mogao da stigne.

Divnom serijom udaraca Novak je diktirao sledeći poen, došao do 30:0, ali je Cicipas uzvratio odličnim forhendom.

Dupla servis greška u momentu kada je niko nije očekivao, Novak je pokloni Cicipasu izjednačenje, ali je posle drugog servisa ubacio nestvaran odbrambeni forhend i izborio set loptu koju je i iskoristio!

17:40 13.06.2021

Dva brza poena za Đokovića u osmom gemu pri servisu Cicipasa, ali zatim veoma loš pokušaj plasiranja loptice preko mreže, što je Grk iskoristio za smanjivanje razlike, a odličnim forhendom je i izjednačio.

Nestvarna borba na mreži se odigrala u narednom poenu, Novak je imao najmanje dve prilike da završi poen, ali je on ipak pripao Cicipasu, koji je potom završio gem za 5:3.

17:35 13.06.2021

Porazgovarao je Đoković sa sobom posle prvog servisa u sedmom gemu, zbunila ga je malo i reakcija publike, ali mu je Cicipas u narednom poenu pomogao da rezultat stigne do izjednačenja.

Odličnom kombinacijom udaraca Grk je došao do 30:15, ali je ponovo pogrešio posle odličnog ataka Đokovića.

Opet greška sudija pri Novakovom servisu, dosuđen je aut, ali je lopta bila dobra, Đoković je ponovio servis, ali je on bio veoma loš.

Daleko bolji bio je drop-šot koji Cicipas nije uspeo da stigne, a potom je iz besa ispalio lopticu zbog čega je sasvim sigurno morao da bude upozoren, ali se to nije dogodilo.

Đoković je forhendom konačno završio težak gem za 5:2.

17:30 13.06.2021

Kao da se uvukla zebnja u Cicipasa, imao je problem pri servisima, ali je ipak dobio šansu da završi gem posle greške Đokovića.

Još jednom – posao je bio gotov – 4:2 za Cicipasa.

17:26 13.06.2021

Punom snagom je Đoković ušao u peti gem, „prošetao“ je Cicipasa u prva dva poena i stavio mu do znanja da je opet u igri.

Ipak, Grk je fenomenalnim riternom odgovorio na nalet srpskog tenisera, promašio je Novak prvi, ali je spektakularno reagovao iz drugog i potom završio gem za 4:1.

17:22 13.06.2021

Bio je Novak spreman da napadne Cicipasa, ali se Grk potpuno razgoropadio i uspevao je da pošalje briljantne udarce.

Ipak, Đoković je odličnim bekhend udarcima stigao do izjednačenja, Cicipas je promašio prvi servis, potom i bekhend za Novakovu brejk loptu, ali je peti igrač sveta uspeo da plasira forhend dijagonalu u nebranjeni deo terena.

Ritern se pojavio kada je najpotrebnije, Đoković je stekao novu brejk priliku, ali je Cicipas ponovo briljantno odigrao i odličnim smeč udarcem neutralisao opasnost.

Iz narednog poena se izrodila nova, Đoković je sjajno parirao i naterao Cicipasa na grešku iz forhenda, ali je Grk ponovo pronašao rešenje i prvim udarcem posle servisa izborio izjednačenje.

Đoković je pojačao ritam, do četvrte brejk prilike je stigao veoma dubokim forhendom koji Cicipas nije uspeo da vrati u teren, ali je i tu šansu izgubio posle iscrpljujućeg poena i lošeg forhenda.

Servis Cicipasa Novak nije uspeo da vrati u teren, ali je izborio novo izjednačenje taktički besprekornim udarcem koji je rivala naveo da pošalje lopticu u mrežu, a brejk priliku mu je doneo loš slajs udarac Grka.

Peta brejk prilika je značila i gem za Đokovića – 3:1!

17:09 13.06.2021

Uz osmeh i komunikaciju sa sudijom Novak je stigao do prvog poena, ali je kod drugog požurio i ispalio forhend u aut.

Ponovio je udarac, Cicipas je vratio, ali je onda usledio leteći forhend – na isto mesto.

Ipak, izjednačenje, Grk je pronašao Novaka na pogrešnoj nozi i osvojio lep poen, ali je to pratio promašaj, što je značilo priliku da Đoković okonča gem,

To je i učinio, briljantnim forhendom – 2:1.

17:05 13.06.2021

Uspeo je Đoković da stavi pritisak na leđa Cicipasu, ali je Grk rešio zadatak i izjednačio na 1:1

17:02 13.06.2021

Tražio je Đoković od dodavača loptica da ih brže dobija prilikom servisa, podigao je tempo i lako stigao do prvog gema u trećem setu.

16:58 13.06.2021
16:55 13.06.2021

Cicipas je imao zamerke na prvi poen, tražio je trag loptice, ali je ona pripala Novaku, međutim sledeći je doneo izjednačenje.

Novak deluje bezvoljno, poslao je dva veoma loša udarca i omogućio Cicipasu dve set lopte.

Grk je iskoristio prvu – 6:2!

16:52 13.06.2021

Predivno je Novak izgradio prvi poen u sedmom gemu, završio ga je lakim volejem, ali je naredni bio veoma loš, Đoković nije ni pokušao da krene na ritern Cicipasa, koji je potom stigao drop-šot i poslao briljantan polu-volej.

Loš je bio i naredni pokušaj, Novak je poklonio rivalu dve brejk prilike, ali je prvu Grk propustio poslavši loptu u aut, dok je kod druge Đoković imao pomoć u vrhu mreže, za izjednačenje.

Nažalost, Cicipas je plasirao predivnu forhend dijagonalu za novu brejk priliku koju je i iskoristio, novom greškom Đokovića.

16:47 13.06.2021

Drop-šot nije bio dobar za Đokovića, potom ni ritern, ne može nikako da pronađe pravi način za napad Cicipasovih servisa, a ni kada je to uspevao nije imao pravo rešenje za naredni poen.

Cicipas je osvojio gem sa nulom – 4:2.

16:43 13.06.2021

Konačno je Đoković pronašao prave uglove, zabeležio je tri uzastopna poena, a potom sjajno servirao za 3:2.

16:40 13.06.2021

Dobar Đokovićev poen pratila su dva Cicipasova, a zatim je Novak očajno riternirao i omogućio rivalu da povede sa 3:1.

16:36 13.06.2021

Konačno sekvenca u Novakovom stilu, dva laka poena u trećem gemu, ali i zatim jedan iznenađujuće ravan udarac, verovatno kao posledica odskoka loptice na liniju posle napada Cicipasa.

Sa dva dobra servisa Novak je završio gem za 2:1.

16:34 13.06.2021

Dobro je Novak otvorio prvi servis gem za rivala u drugom setu, čak je plasirao i divan lob za 30:15.

Delovalo je da ima ideju kako da reši naredni poen, ali ga je Cicipas iznenadio sjajnim forhend udarcem.

Usledio je odličan servis grčkog tenisera za preokret, Novak je izjednačio, ali i potom novom greškom dozvolio rivalu priliku da okonča gem.

Cicipas je to uradio – pogotkom na liniju za 2:0.

16:28 13.06.2021

Loš početak drugog seta, Cicipas je dobio prva tri poena i stekao tri brejk prilike.

Prvu je spasao greškom rivala, ali ne i drugu – Cicipas vodi 1:0.

16:21 13.06.2021

Kako je samo Đoković sigurno ušao u meč, nije dozvolio rivalu da osvoji niti jedan poen na njegov servis u prva tri gema, ali mu se potom dogodio težak pad koji ga je potpuno poremetio.

Novak je propustio dve brejk lopte u prvom gemu, kasnije je uspeo da napravi brejk, ali je Cicipas uzvratio istom merom i odveo set u taj-brejk.

Đoković je gubio sa 4:0, napravio je preokret, ali nije imao dovoljno snage da reši set u svoju korist.

Cicipas je taj-brejk dobio sa 8:6.

16:11 13.06.2021

0:1 – Cicipasu je pripao prvi poen, pri Novakovom servisu

0:2 – Dupla greška Đokovića!

0:3 – Cicipas je u ritmu!

0:4 – Ne valja, Novak ne može da pronađe udarac...

1:4 – Konačno! Sjajna kombinacija Đokovića i poen iz voleja, Cicipas je završio na tlu!

2:4 – Promašio je Novak prvi servis, drugi je Cicipas napao, ali je Đoković poslao briljantan drop-šot!

2:5 – Opet loš prvi servis, ušlo se u razmenu poena, a Cicipas je poslao briljantan forhend.

3:5 – Sjajno! Pametno! Novak je diktirao tempo i naterao rivala na grešku.

4:5 – Šta radi Novak! Nestvaran volej na mreži, loptica je preko vrha pala u polje rivala!

5:5 – Fenomenalno! Fantastičan servis Đokovića, nešto lošiji volej, ali Cicipas nije uspeo da stigne lopticu!

6:5 – Preokret! Novak ima set loptu!

6:6 – Promašio je Cicipas prvi servis, Novak je napao drugi, ali je Grk uspeo da se odbrani i upiše direktan poen.

6:7– Ponovo je Grk promašio prvi servis, Novak je poslao briljantan rittern u ugao terena, ali je zatim ispalio lopticu u aut...

6:8 – Aut! Set za Cicipasa!

Tri loša poena za Đokovića u 12. gemu, Cicipasu je dozvolio da povede sa 40:0 i omogući mu tri brejk lopte, dobijao je veliku podršku sa tribina, i uz nju je spasao prvu, odličnim prilaznim udarcem sa mreže.

Drugu, nažalost, nije – 6:6.

Čini se i da ima problema sa očima...

16:03 13.06.2021

Cicipas je najpre dobio upozorenje zbog prekoračenja vremena za servis, Đoković je nekako uspevao da vraća lopte, a smirenim i sjajnim udarcima da dođe i do brejk prilike, pošto je Grk izgubio nerve.

Peti teniser sveta je promašio prvi servis, Novak je napao pa primirio poen, nateravši Cicipasa da izbaci loptu u aut, za brejk – Đoković vodi 6:5!

Velikih muka imao je Novak pri servisu, desna strana tela mu je očigledno ugruvana, a prvi poen u desetom gemu je izgubio lošim smeč udarcem.

Ipak, u sledećem poenu smeč je prošao, posle niza dobrih udaraca sa obe strane, za izjednačenje, ali je Cicipas riternom u narednoj razmeni ostvario prednost i naterao Đokovića na grešku.

Novak je pod pritiskom servirao as udarac za 30:30, naredni prvi servis je promašio, a potom i izgubio balans i promašio lopticu, što je donelo set loptu za Cicipasa.

Briljantno je Đoković odigrao naredni poen, strpljivo je gradio poen i iznudio grešku rivala, još jednom demostriravši neverovatnu mentalnu snagu!

Osvojio je i naredna dva poena, za 5:5!

15:49 13.06.2021

Lako je Cicipas stigao do 40:0, Novak nije uspevao da probije blok na mreži, a do 5:4 je stigao bez izgubljenog poena.

15:48 13.06.2021

Cicipas je konačno uspeo da osvoji poene na Novakov servis, evidentne su posledice teškog pada u prethodnom gemu, ali je uspešno okončao gem za 4:4.

15:43 13.06.2021

Teško Cicipas dolazi do poena na svoj servis, ali ipak uspeva. Đoković je odlično riternirao i izgradio poen, plasirajući fenomenalnu skraćenu forhend dijagonalu koju je Grk samo pogledom ispratio.

Naredni poen je doneo Novakov žestok pad, zapeo je za tlo u pokušaju da stigne loptu i teško pao na desnu stranu tela, ostavši da leži na terenu.

Otišao je do klupe da odmori, ali je gem brzo završen – 4:3 za Cicipasa.

15:37 13.06.2021

Đoković briljira u svojim servis-gemovima, treći uzastopni je dobio bez izgubljenog poena – 3:3!

15:34 13.06.2021

Repriza, Cicipas je lako stigao do 30:0, ali je Đoković zapretio osvojivši naredna dva poena, dok je Grk diskutovao sa glavnom sudijom o Novakovoj pogođenoj liniji.

Ipak, to ga nije omelo, dobio je sledeću razmenu i naredni poen za 3:2.

Servis odlično funkcioniše za Đokovića, ponovo je napao forhend Cicipasa i osvojio lak poen na startu trećeg gema. Usledio je taktički fenomenalan poen, raširio je Novak teren, Grk nije uspevao da pošalje prave lopte, a zatim su usledila dva brza poena za brzih 2:2.

Cicipas nije osvojio nijedan poen u Novakovim gemovima!

15:26 13.06.2021

Sigurno je Cicipas startovao svoj drugi servis-gem, održao je ritam i poveo sa 40:0 i potom završio posao bez dozvoljenog poena za Novaka.

15:23 13.06.2021

Lako, prelako je Đoković završio svoj prvi servis gem, dominirao je na svaki način, nije protivniku dozvolio niti jedan poen za 1:1!

15:20 13.06.2021

Cicipas je krenuo meč servisom, ali je Novak osvojio prvi poen zbog duple servis greške rivala. Grk je promašio i sledeći prvi servis, Đoković nije iskoristio tu šansu pošto je „ispalio“ bekhend u aut.

Usledio je dug poen, pripao je Đokoviću, Cicipas je uspeo da izjednači na 30:30, potom i do prednosti jer je Novak ponovo pogrešio, ali je Srbin povratio fokus za 40:40, odličnom bekhend paralelom.

Cicipas je iskoristio novu grešku rivala za prvu prednost, ali nije uspeo da vrati narednu loptu i Đoković je zatim dobio prvu brejk šansu, sjajnim riternom.

Nažalost, priliku je propustio, ali je potom stekao još jednu, međutim Cicipas se ponovo izvukao iz neprijatne situacije – povezao je dva poena i završio težak gem – 1:0.

15:02 13.06.2021
Imamo sreće. Živimo u vremenu Novaka Đokovića
14:39 13.06.2021

Novak Đoković je dosad osvojio 18 Grend slem trofeja, samo jedan na Rolan Garosu, dok Stefanos Cicipas ima priliku za prvi veliki pehar u karijeri.

13:39 13.06.2021
Jedini čovek na planeti za kojeg je nemoguće – moguće

Đoković i Cicipas su se dosad sastali sedam puta, Novak ima pet pobeda, Grk je ostvario dva trijumfa.

Đoković ima tri pobede na šljaci – bez poraza!

13:35 13.06.2021

Pratićemo uživo finale Rolan Garosa u kom nastupaju Novak Đoković i Stefanos Cicipas.

Meč počinje oko 15.00, budite uz Sputnjik sport!