Hrvatska nemoćna – Engleska slavila na Vembliju! /video/

© AP Photo / Laurence GriffithsRahim Sterling (Engleska) slavi gol protiv Hrvatske na EURO 2020
Rahim Sterling (Engleska) slavi gol protiv Hrvatske na EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2021
Fudbaleri Hrvatske izgubili su od Engleske 1:0 u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva koje se održava u jedanaest država.
„Vatreni“ su razočarali u derbiju dana, nisu odigrali kako znaju i izabranici Gareta Sautgejta zasluženo su upisali tri boda na startu šampionata.
Jedini gol na utakmici postigao je krilni napadač Engleske Rahim Sterling u 57. minutu. Veliki posao odradio je veznjak Kalvin Filips koji je lepo prevario defanzivce Hrvatske i potom poslao odličnu loptu ka Sterlingu.
Fudbaler Mančester sitija šutirao ispod ruke Domagoja Livakovića i golman Hrvatske nije uspeo da odbrani udarac.
Hrvatska u narednom kolu igra protiv Češke (18.06, 18.00), dok Englesku očekuje duel sa komšijama – Škotskom (18.06, 21.00).
Kada je reč o toku utakmice, Engleska je od prvog minuta dominirala i želela je što pre da postigne gol. Ređale su se šanse, a najbolju je imao Fil Foden.
Detalj sa utakmice Belgije i Rusije - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2021
Emocije, želja, borba i fudbalski spektakl u Sankt Peterburgu /foto/
Šut fudbalera Mančester sitija završio je na stativi, te je Hrvatska imala sreće u šestom minutu.
Nastavili su se napadi, gol je visio u vazduhu u prvom delu prvog poluvremena, ali gosti su odoleli, pa je i tempo meča opao u završnici. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0:0.
Taman kada je utisak bio da je Hrvatska bolji rival i da konačno igra ravnopravno, „gordon albioni“ postigli su gol.
Filips je asistirao ka Sterlingu, a ovaj je rutinski savladao Domagoja Livakovića. Do kraja utakmice Hrvatska je pokušavala, ali uglavnom su to sve bili jalovi napadi.
Ekipa Zlatka Dalića je razočarala i u nastavku prvenstva moraće da podigne nivo igre.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.