Fudbaleri Italije slave gol protiv Turske - Sputnik Srbija

Italija pregazila Tursku na otvaranju Evropskog prvenstva!

Fudbaleri Italije pobedili su Tursku 3:0 na otvaranju Evropskog prvenstva koje se održava u jedanaest država širom Starog kontinenta.
Azuri“ su odigrali fenomenalan meč, a otpor protivnika slomili su u drugom poluvremenu kada su postigli sva tri gola.

Postave:

Italija: Donaruma – Spinacola, Kjelini, Bonući, Florenci (Di Lorenci 46) – Lokateli (Kristante 74), Žoržinjo, Barela – Insinje (Kijeza 81), Berardi (Bernardeski 85), Imobile (Beloti 81).
Turska: Čakir – Meras, Sojunču, Demiral, Čelik – Jokuslu (Kahveči 65), Jaziči (Under 46), Tufan (Ajhan 65), Karaman (Dervisoglu 76), Čalhanoglu – Jilmaz.
Izabranici Roberta Mančinija dominirali su i tokom prvih 45 minuta igre, ali mreža Turske je mirovala i očekivalo se da će napadi domaćina u nastavku biti sve žešći.
To se i desilo. U 53. minutu Domeniko Berardi je lepo prošao, potom je poslao oštar centaršut u kazneni, a Merih Demiral se ispračio i grudima nesrećno postigao autogol.
Nakon ove situacije raspala se igra ekipe s Bosfora. Italija se nije zadovoljila jednim golom, nastavila je da napada i u 66. minutu duplirali su prednost.
Spinacola je šutirao, golman mu je sjajno odbranio, ali nije uspeo da zadrži loptu i Ćiro Imobile je naleteo na odbitak. Nije mu bilo teško i savladao je Čakira.
Do kraja utakmice videli smo još jedan gol i on je delo Lorenca Insinjea. Posle katastrofalne greške odbrane Turske, krilni napadač Italije ostao je sâm i rutinski je matirao čuvara mreže Turske.
Italija je pokazala zrelost, pokazala je da je u sjajnoj formi i poslala je snažnu poruku ostalim favoritima.
U istoj grupi u subotu (15.00) sastaju se Vels i Švajcarska.
Meč između Italije i Turske mogli ste da pratite tekstualnim putem uz Sputnjik, a sve zanimljivosti u vezi Evropskog prvenstva pronađite u našem specijalu.
22:51 11.06.2021
20:31 11.06.2021

Pobeda Italije na početku Evropskog prvenstva!

22:44 11.06.2021
22:36 11.06.2021

Velika greška odbrane Turske.

Lopta je došla do Insinjea, lepo je otvorio stopalo i pogodio dalji ugao.

22:33 11.06.2021

Sjajnu loptu poslao je Berardi, ali Spinacola nije uspeo da šutira iz dobre pozicije. Sprečio ga je Under.

22:29 11.06.2021

Jedva prelaze na polovinu Italije. Utisak je da će Azuri rutinski upisati tri boda na startu šampionata.

22:23 11.06.2021

Berardi je pronašao Spinacolu koji je uputio snažan udarac. Golman je odbranio, ali se Imobile našao u pravom mestu i pogodio.

22:21 11.06.2021

Ušli su Ajhan i Kahveči. Iz igre su izašli Jokuslu i Tufan.

22:18 11.06.2021
22:17 11.06.2021

Bio je sebičan fudbaler Sasuola. Umesto da doda, šutirao je daleko pored stative. Lokateli se s pravom ljuti.

22:15 11.06.2021

Čakir je sjajnom odbranom sprečio drugi gol Italije.

22:12 11.06.2021

Pokušao je Insinje, udarac mu je blokiran i sledi korner za Italiju.

22:10 11.06.2021

Berardi je lepo prošao, centrirao je loptu u kazneni, Demiral se isprečio i nesrećno grudima poslao loptu u svoju mrežu.

22:09 11.06.2021

Pokušao je Under, ali je Donaruma bio oprezan i lako je odbranio.

22:06 11.06.2021

Na poluvremenu smo videli dve izmene.

Under je zamenio Jazičija, a Di Lorenco je ušao umesto Florencija.

22:02 11.06.2021
21:46 11.06.2021
21:45 11.06.2021

Čelika je lopta pogodila u ruku, ali sudija je, uz pomoć ljudi iz VAR sobe, procenio da nije bilo elemenata za penal.

21:44 11.06.2021

Arbitar očekivano nije pao foliranje iskusnog napadača.

21:39 11.06.2021

Snažan udarac, ali van okvira.

21:37 11.06.2021

Krilni napadač uputio je bezopasan udarac.

21:35 11.06.2021

Jilmaz je pokušao da pronađe saigrača u kaznenom, spreman je bio Donaruma i otklonio opasnost.

21:33 11.06.2021

Pokušao je glavom, ali nije bio precizan.

21:32 11.06.2021

Insinje je propustio šansu da šutne, poslao je centaršut i odbrana Turske je nekako uspela da reaguje.

21:29 11.06.2021

Vezni fudbaler pokušao je sa dvadesetak metera i lopta je otišla daleko iznad prečke.

Italija je ponovo preuzela kontrolu.

21:27 11.06.2021

Takav je barem utisak u poslednja četiri minuta.

21:26 11.06.2021
Otvaranje Evropskog prvenstva u fudbalu - Sputnik Srbija

Sjajna slika s početka Evropskog prvenstva.

21:22 11.06.2021

Šutorao je glavom, a Čakir je odličnom intervencijom sprečio vođstvo Italije.

21:21 11.06.2021

Berardi je šutirao, lopta jeste pogodila u ruku Sojunčua, ali bila mu je u prirodnom položaju i nije bilo elemenata za jedaneasterac. Tako je prosudio arbitar.

21:20 11.06.2021

Šutirao je snažno sa nekih tridset metara i lopta je otišla pored desne stative.

21:17 11.06.2021

Morao je bolje da reaguje krilni napadač Italije! Šutirao je u dalji ugao, ali je promašio.

Uskoro će dvadeseti minut, a fudbaleri Turske prešli su svega nekoliko puta sa loptom na protivničku polovinu.

21:14 11.06.2021

Pokušao je sa distance krilni napadač Sasuola. Šut mu je blokiran i golman Turske je bez problema došao do lopte.

21:09 11.06.2021

Napadi Italije uglavnom idu po levom i desnom boku. Turci dobro stoje na terenu i čekaju kontranapade.

21:07 11.06.2021

Spor početak meča. Za sada bez većih prilika, a Italijani kontrolišu ritam utakmice.

21:06 11.06.2021

Prelepo.

21:02 11.06.2021

Berardi je pokušao iz teške pozicije. Pogodio je spoljni deo mreže i lopta je za Tursku.

21:00 11.06.2021

Prvi napad imaju gostujući fudbaleri!

20:54 11.06.2021
Olimpiko – fom fudbalera Italije - Sputnik Srbija

Olimpiko!

20:52 11.06.2021

Sledi intoniranje himni, a potom i start utakmice!

Italijani stare varalice, a kod Turaka „bez starca nema udarca“

Rade Bogdanović bio je gost Miljanovog kornera, poslušajte šta je imao da kaže.

20:40 11.06.2021
20:39 11.06.2021
Đanluđi Donaruma – golman FS Italija - Sputnik Srbija

Među stativama Italije biće ovaj čovek – Điđi Donaruma.

20:36 11.06.2021

Može li Guneš da ponovi uspeh iz 2002?

20:34 11.06.2021

Mnogo će u igri Italije zavisiti od Žoržinja.

20:33 11.06.2021

Iskusni Burak Jilzman predvodi napad Turske.

20:32 11.06.2021

Startna postava Italije.

20:30 11.06.2021

Pred nama je prva utakmica Evropskog prvenstva! Ostanite uz Sputnjik sport i ispratite golove i najzanimljivije trenutke.