Medvedev briljira – pao je i Amerikanac!

© AP Photo / Thibault CamusDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 04.06.2021
Danil Medvedev, ruski teniser, upisao je i treću pobedu na Rolan Garosu pošto je ubedljivim rezultatom od 3:0 u setovima savladao Amerikanca Rejlija Opelku i obezbedio sebi mesto u osmini finala.
Medvedev, kome zemljana podloga nije omiljena i koji dosad nije imao nijedan trijumf na Rolan Garosu, za svega 100 minuta je završio posao u trećem kolu.
U prvom setu je imao malih problema, dozvolio je Opelki da povede sa 3:1, ali je ubrzo uzvratio brejkom, zatim poveo sa 5:3 i stigao do prilike da u desetom gemu povede sa 1:0.
Nastavak je Medvedev otvorio briljantnom igrom, poveo je sa 4:0 i na kraju je set rešio u svoju korist sa 6:2.
U trećem je bilo nešto više neizvesnosti, ali je rani brejk, već u trećem gemu, Medvedevu omogućio mirnu završnicu meča.
Medvedev će se u osmini finala sastati sa Kristijanom Garinom 23. igračem sveta.
► Federer korak bliže Đokoviću posle žustre rasprave sa Hrvatom i sudijom /video/