Ništa od rusko-američkog obračuna na ledu

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaHokejaška reprezentacija Rusije
Hokejaška reprezentacija Rusije - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2021
Ruska hokejaška reprezentacija nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je posle produžetka rezultatom 2:1 poražena od Kanade, koja će se za finale boriti sa Amerikancima.
Ruski olimpijski komitet, kako je nazvana ruska reprezentacija zbog kazne Svetske antidoping agencije, zaustavljena je u meču koji je odigran pred oko 1.000 navijača u Rigi.
Rusija je povela golom Timkina u 15. minutu druge trećine, te je sa prednošću ušla u poslednju. Ipak, u šestom na 15 minuta od kraja izjednačio je Enrik.
Gol odluke u trećem minutu produžetka postigao je Mangiapan.
Kanada će u polufinalu igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, koje su u četvrtfinalu savladale Slovačku sa ubedljivih 6:1.
Golove za Amerikance postigli su Bojl, Bekvel (2), Garland (2) i Čmelevski, dok je počasni pogodak za Slovake postigao Čehlarik.
U drugom polufinalu igraće Nemačka i Finska.