Partizan je, nekako, preživeo!

© Foto : ABA / Partizan NISTrener KK Partizan Aleksandar Matović
Trener KK Partizan Aleksandar Matović - Sputnik Srbija, 1920, 03.06.2021
Košarkaši Partizana pobedili su Megu rezultatom 81:77 i ostavili sezonu u Superligi Srbije u životu, iako su tokom utakmice imali dvocifren zaostatak, a u završnici umalo ispustili značajnu prednost.
Mega je imala priliku da okonča polufinalnu seriju i eliminiše Partizan, ali će se, ipak, igrati majstorica koja će odlučiti konačnog pobednika.
Utakmicu je obeležilo i pojavljivanje publike u dvorani na Novom Beogradu, uprkos restrikcionim merama republike Srbije, baš kao što je bio slučaj i u utakmicama Crvene zvezde i Budućnosti u ABA ligi u dvorani „Aleksandar Nikolić“.
Tokom prvih nekoliko minuta viđen je solidan broj poena uz dosta brzu igru. Mega je bolje otvorila meč, a vredno pomena sa druge strane bilo je samo zakucavanje Dangubića.
Već posle nekoliko minuta prednost je bila dvocifrena, a gosti su na prvu pauzu otišli sa dvocifrenom razlikom (12:25).
​Mega je drugu četvrtinu otvorila poenima, ali je usledila furiozna serija crno-belih od 12:0.
Izabranici Aleksandra Matovića su nastavili da igraju odlično, a predvodnici serije bili su Jaramaz i Mika.
Iako su na kraju prve deonice gubili sa 13 razlike, crno-beli su na veliki odmor otišli sa prednošću (40:38).
​Najizjednačinija košarka viđena je tokom treće četvrtine, uz gotovo konstanto vođstvo Partizana.
Veliki broj napada iz tranzicije obeležio je treći kvartal u kojem je domaćin imao maksimalnih +7, ali se Mega nije predavala, pa je uspevala da sustigne prednost rivala.
Košem Dangubića uz zvuk sirene treća četvrtina završena je nerešeno, ali je Partizan imao prednost (63:61).
​Dobru energiju Partizan je iz treće preneo u četvrtu deonicu, zbog čega je u potpunosti preuzeo kontrolu.
Prednost je polako, ali sigurno rasla, a delovalo je kao da je sve rešeno kada su crno-beli na 30 sekundi do kraja imali sedam poena prednosti (80:73).
Međutim, usledila je drama.
Novak je pogodio oba bacanja i smanjio na -5, da bi samo sekundu kasnije Dangubić izgubio loptu, što je kazneno poenima Simonovića za -3.
Veliku grešku napravio je mladi Petrušev koji je napravio nesportski faul, ali ni to nije pomoglo crno-belima da dokrajče protivnika.
Dangubić je pogodio samo jedno bacanje, a potom izgubio loptu. Ipak, Tepić nije pogodio trojku na četiri sekunde do kraja kojom bi svojoj ekipi vratio kakvu-takvu nadu.
Najbolji kod pobednika bio je Erik Mika sa 19 poena (9/11 iz igre) i pet skokova.
Istakli su se i Nemanja Dangubić sa 14 poena i pet skokova i Ognjen Jaramaz sa 11 poena i čak deset asistencija.
Na drugoj strani najbolji je bio Marko Simonović sa 15 poena (6/8 iz igre) i šest uhvaćenih lopti.
Filip Petrušev nije odigrao na MVP nivou, te je meč završio sa 13 poena i devet skokova. Dragan Milosavljević je imao 12, a Malkolm Kazalon 11 poena.
Selektor Srbije na kolenima – 40 razlike u Istanbulu!