Furiozan start Nadala – nije se oznojio protiv Australijanca

Španac Rafael Nadal silovito je krenuo u odbranu titule na Rolan Garosu, pošto je u tri seta pobedio Australijanca Alekseja Popirina - 6:3, 6:2, 7:6.
„Kralj šljake“ Rafael Nadal ima neverovatnih 13 titula u Parizu, od ukupno 20 osvojenih grend slemova, i jasno je da mu je cilj da se taj odnos poveća na 14-21, pa je tako i krenuo u pohod na novi trofej Rolan Garosa.
​Rafa je furiozno krenuo, i u prva dva seta prepustio je rivalu iz Australije svega pet gemova, a interesantno je da su oba seta trajala po 39 minuta.
Tek u trećem setu Aleksej Popirin, kada je shvatio da više nema šta da izgubi, počeo je da igra najbolji tenis u meču, uspeo je čak i da napravi brejk u petom gemu i da dođe na korak od osvajanja seta, ali je Nadal tada demonstrirao silu.
U trenucima kada je Popirin pri vođstvu 5:3 servirao za osvajanje seta, Nadal mu je rutinski „ukrao“ servis i uspeo da se do kraja izbori za taj-brejk, u kojem je kasnije slavio rezultatom 7:3.
Meč Nadala i Popirina trajao je dva sata i 26 minuta, Španca s Majorke u drugom kolu očekuje okršaj sa Rišarom Gaskeom.