Micov srušio moskovske „Armejce“!

© Sputnik / Evgeniй Biяtov / Uđi u bazu fotografijaVladimir Micov
Vladimir Micov - Sputnik Srbija, 1920, 30.05.2021
Košarkaši moskovskog CSKA poraženi su od Olimpije iz Milana u utakmici za treće mesto na završnom takmičenju Evrolige, rezultatom 83:73, a u pobedničkom timu najbolji je bio bivši reprezentativac Srbije Vladimir Micov.
Micov je za 25 minuta provedenih na parketu upisao 14 poena, koliko je imao i španski plejmejker Serhio Rodriges.
Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Toko Šengelija sa 18 poena, dok je Johanes Vojtman upisao 12 poena.
Ekipa CSKA je posle prve deonice imala tri poena viška, ali je tu prednost prokockala do poluvremena.
Na veliki odmor italijanska ekipa je otišla sa šest poena razlike, u trećem kvartalu CSKA je smanjio zaostatak, ali je u finalnoj četvrtini više energije imao tim trenera Etorea Mesine koji je na kraju slavio nad ekipom Dimitrisa Itudisa.