Fudbaleri Čelsija slave gol protiv Mančester sitija u finalu Lige šampiona - Sputnik Srbija

Četa Romana Abramoviča je na krovu Evrope! /video/

Fudbaleri Čelsija pobedili su Mančester siti u finalu Lige šampiona rezultatom 1:0.
Čelsi je drugi put u istoriji, prvi posle 2012. godine, osvojio Ligu šampiona, dok je Siti poražen u svom prvom, istorijskom finalu.
Gol odluke za klub Romana Abramoviča postigao je nemački vezista Kai Haverc u 42. minutu utakmice.
Utakmicu je obeležila i povreda Kevina De Brujnea, najboljeg igrača Sitija i jednog od najboljih fudbalera na planeti, koji je u suzama napustio meč posle starta Antonija Ridigera u drugom poluvremenu.
Finale Lige šampiona je počelo u veoma brzom ritmu, sa dosta prilika na obe strane, a prvu je imao Čelsi.
Timo Verner se obrukao u desetom minutu utakmice kada iz sjajne pozicije nije uspeo ni da šutne loptu ka Edersonu, da bi nekoliko minuta kasnije propustio još jednu šansu.
Sve do 27. minuta igralo se dosta mirno, kada je viđena najbolja prilika na utakmici posle Vernerove. Mladi Fil Foden je izašao u situaciju jedan na jedan, ali je dopustio da ga protivnik sustigne, baš kao što je bio slučaj i sa Rahimom Sterlingom u ranijem toku duela.
U 39. minutu se povredio štoper Čelsija Tijago Silva i morao da napusti teren, a ubrzo je viđen i momenat koji je, kako se ispostavilo, odlučio pobednika.
Fenomenalan pas Mejsona Maunta prevario je Zinčenka i došao do Haverca, koji je sjajnim driblingom izbacio istrčalog Edersona i poslao loptu u mrežu Sitijevog gola.
Čelsi je na poluvreme otišao sa 1:0.
​Drugo poluvreme počelo je slično kao i prvo – sa dosta napada na obe strane, ali bez konkretnih šansi.
U 56. minutu Ridiger je bezobrazno ušao u putanju De Brujnea, koji je na njega natrčao glavom, povredio se i nedugo zatim u suzama napustio teren.
Nekoliko minuta kasnije igrači Sitija su skočili na sudiju Lahoza tražeći jedanaesterac jer je lopta pogodila Risa Džejmsa u ruku, ali najstrože kazne nije bilo jer je engleski bek loptu prvo zahvatio grudima.
Siti je u završnici u potpunosti preuzeo inicijativu, dozvoljavajući Čelsiju da dođe do lopte tek posle dobre odbrane, ali Plavce to nije sprečilo da dođu do nove kolosalne šanse.
Američki reprezentativac Kristijan Pulišić, koji je zamenio Vernera, u 73. minutu je mogao da reši pitanje pobednika, ali nije uspeo da nadmudri Edersona u situaciji jedan na jedan.
​Građani su nastavili da napadaju sve do kraja utakmice, ali nikako nisu uspevali da dođu ni do završnog pasa, ni do završnog udarca.
Čelsi se odlično branio, pa promene rezultata nije bilo ni posle sedam minuta nadoknade, te je Čelsi ponovo postao prvak Evrope.
22:56 29.05.2021

Čelsi je drugi put u istoriji šampion Evrope!

Kakva prilika! Mahrez je uhvatio loptu na volej, Mendi ju je nepomično gledao, ali je na kraju ona otišla tik preko gola!

22:49 29.05.2021

Siti nastavlja da napada! Mnogo komešanja pred golom Čelsija, mnogo igrača Sitija u kaznenom prostoru rivala, ali ni iz ovog napada nije došlo do šuta u okvir gola, iako je nekoliko igrača Sitija imalo priliku da šutne.

Ostaje 1:0...

22:48 29.05.2021

Čelsi čuva vreme i pokušava da što duže ima loptu u svom posedu. Siti napada, ali ne uspeva da šutne ka golu protivnika.

22:41 29.05.2021
22:38 29.05.2021

Siti napada često, ali jalovo. Tuhel menja pa je umesto Maunta u igri hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

22:35 29.05.2021

Iskusni Aguero ulazi umesto Sterlinga da odigra poslednjih 15-ak minuta.

22:32 29.05.2021

Rezervista Pulišić, prvi Amerikanac u finalima Lige šampiona, niuje uspeo da reši situaciju jedan na jedan sa Edersonom! Da je pogodio mrežu protivnika verovatno bi sve bilo gotovo...

Što se meč više bliži kraju, to su igrači nervozniji i emotivniji. Nekoliko dosta grubih faulova u poslednjih desetak minuta, uključujuć i onaj Ridigera zbog kojeg je De Brujne završio utakmicu.

Elem, čeka se ulazak Serhija Aguera, najboljeg strelca u istoriji Mančester sitija.

22:28 29.05.2021

Ponovo je Siti pripretio po boku, ali je ponovo njihov napad završen kao i nekoliko prethodnih - sjajnim startom u poslednjoj sekundi jednog od defanzivaca Čelsija, koji je loptu izbacio u korner.

22:23 29.05.2021

Umesto Bernarda Silve na terenu je Fernandinjo u ekipi Građana.

Umesto Tima Vernera na terenu je Kristijan Pulišić u ekipi Plavaca.

22:20 29.05.2021

Fudbaleri Sitija su skočili na sudiju Lahoza jer je lopta pogodila Risa Džejmsa u ruku u njegovom kaznenom prostoru. Međutim, penala nema jer je lopta defanzivca Čelsija prvo pogodila u grudi, pa tek onda u ruku.

22:19 29.05.2021

Pamtiće se ovaj potez Ridigera, pošto najbolji igrač Mančester sitija ne može da nastavi meč. Umesto njega ušao je napadač Gabrijel Žezus.

22:16 29.05.2021

Štoper Čelsija Ridiger je namerno ušao u putanju De Brujnea i nacrtao se ispred njega kao da je zid. De Brujne se glavom zakucao u rame Nemca, koji je dobio žuti karton, i završio na zemlji, a već nekoliko minuta mu se ukazuje pomoć...

22:14 29.05.2021

Igra se brzo, ali nema prilika u drugom poluvremenu, za sada. Napadi na obe strane uz nekoliko oštrih prekršaja, ali bez većih opasnosti po oba golmana.

22:05 29.05.2021

Po nekoliko prilika na obe strane. Verner je sam mogao da postigne dva gola, dok su na drugoj strani u izglednim šansama bili Foden i Sterling.

Na je Čelsi poveo posle fenomenalnih poteza Maunta i Haverca, pa se može reći da Plavci na pauzi zasluženo vode, ali bi isto bilo da je ostalo nerešeno.

Sve je počelo od golmana Mendija. Fantastično dodavanje Maunta ka Havercu koje je prevarilo Zinčenka, a onda fenomenalan dribling Nemca pred Edersonom.

Havrec je izbacio golmana Sitija iz igre i ostao sam pred nebranjenom mrežom protivnika i pogodio za 1:0 za Plavce!

Inače, prvi Havercov gol u karijeri u Ligi šampiona...

21:39 29.05.2021

Iskusni štoper Tijago Silva moraće da napusti utakmicu u 39. minutu zbog povrede koji je zadobio prilikom duela sa Fodenom. Umesto njega na travi Dragaa je mladi Andreas Kristensen.

Tijago Silva (Čelsi) i Fil Foden (Siti) u duelu u finalu Lige šampiona - Sputnik Srbija
21:35 29.05.2021

Ekipe igraju nešto obazrivije u ovim trenucima i ostavljaju protivniku manje prostora za kontre, pa samim tim ima i manje prilika. Zbog nekoliko grubljih faulova imamo i prvog upisanog u knjižicu sudije Lahoza, a to je vezista Sitija Ilkaj Gindoan, koji je dobio žuti karton.

21:28 29.05.2021

Pravo niotkuda se otvorilo mnogo prostora za Siti. De Brujne je proigrao Fodena, koji se previše nameštao pred Mendijem i dočekao da mu Ridiger ukliza i izblokira šut!

Nekoliko sjajnih prilika za sada, ali mreže miruju...

21:22 29.05.2021

Ali, ne može da dođe do izgledne prilike, pošto se Čelsi odlično brani. Nešto mirniji period meča u prethodnih pet minuta.

21:14 29.05.2021

Ponovo je Verner imao sjajnu šansu, ali je ponovo loše reagovao. Ovog puta je barem uspeo da šutne ka golu protivnika, ali je Ederson bio dobro postavljen.

Nepun minut kasnije nemački napadač je uspeo da dođe u još jednu šansu, šutne verovatno najbolje do sada, ali pogodi samo spoljni deo mreže nakon što se lopta odbila od jednog protivnika.

21:10 29.05.2021

Igra se ofanzivno na početku utakmice na Dragau! Verner je imao sve u svojim nogama, ali je promašio praktično celu loptu kada je trebalo samo da je pošalje iza leđa Edersona. Usledila je kontra Sitija koju je u poslednjem trenutku presekao brzonogi Čilvel klizećim startom.

Iz ove pozicije napadač Čelsija nije uspeo ni da šutne ka golu:

21:08 29.05.2021

Fenomenalna asistencija golmana Sitija Edersona ka Sterlingu, koji se našao u situaciji jedan na jedan sa Mendijem, ali loše odreagovao i dopustio Džejmsu da ga sustigne.

21:04 29.05.2021

Ruben Dijaš, najbolji igrač Premijer lige, je dobro reagovao u petercu svoje ekipe i otklonio prvu potencijalnu opasnost pred golom Sitija.

20:35 29.05.2021

Sada već davne 2009. godine, Pepova Barselona je izbacila Čelsi u polufinalu na kontroverzno pravilo o golu u gostima.

20:31 29.05.2021

Građani i Plavci su se ove sezone sastali tri puta. Siti je pobedio jednom, u Premijer ligi, dok je Čelsi pored pobede u prvenstvu zabeležio i trijumf u polufinalu FA kupa.

Siti, koje sa klupe predvodi Pep Gvardiola, pokušaće da osvoji prvu Ligu šampiona u svojoj istoriji, dok se Čelsi, na čelu sa Tomasom Tuhelom, bori za drugi "ušati trofej".

20:30 29.05.2021
Detalj sa utakmice između Čelsija i Real Madrida - Sputnik Srbija, 1920
Sudija je „preživeo“ špansku paranoju, a Romanov Čelsi iz Madrida nosi gol u gostima!
Fudbaleri FK Čelsi - Sputnik Srbija, 1920
Romanova četa skinula „kralju“ krunu – Čelsi u finalu Lige šampiona!
Fudbaleri Mančester sitija slave protiv Pari Sen Žermena - Sputnik Srbija, 1920
Blickrig Građana u Parizu! /video/
Fudbaleri Mančester sitija proslavljaju gol protiv Pari Sen Žermena u Ligi šampiona - Sputnik Srbija, 1920
Istorija u Mančesteru – Građani u finalu Lige šampiona! /video/
20:28 29.05.2021

Finale Lige šampiona između Sitija i Čelsija počinje u 21.00. Sputnjik će vam u tekstualnom/video prenosu doneti najzanimljivije detalje sa utakmice.