Lejkersi odgovorili kritičarima, „vanzemaljci“ iz Bruklina gaze /video/

© AP Photo / Ross D. FranklinKošarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms
Košarkaš LA Lejkersa Lebron Džejms - Sputnik Srbija, 1920, 26.05.2021
Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su na gostovanju Finiks Sanse 109:102, te je rezultat u seriji sada izjednačen, 1-1.
Lejkersi su se našli na meti kritika nakon prve utakmice koju su izgubili 99:90, i baš kao što rade veliki timovi dva dana kasnije su odgovorili istim kritičarima.
Entoni Dejvis odigrao je jako loš meč na startu serije, te je ovoga puta bio znatno bolji i sa 34 poena, 10 skokova i sedam asistencija predvodio je ekipu do trijumfa.
Od druge četvrtine ekipe iz grada anđela nalazila se u konstantnoj prednosti, međutim, tokom četvrte četvrtine, nakon koša Ejtona, Sansi su se vratili i preuzile vođstvo – 90:89.
Usledila je drama, a jedan od ključnih koševa postigao je Dejvis kada je na dva minuta do kraja ubacio trojku za +6, 98:92. AD je potom i postigao dba bacanja, te su Lejkersi ušli sa +8 u završnicu, 100:92.
Dejvis je načeo Sanse, a utakmicu je okončao Lebron Džejms trojkom na 50 sekundi do isteka vremena. Najbolji košarkaš današnjice pogodio je za +9 i Finiks nije uspeo da se vrati – 103:94.
Džejms je utakmicu završio sa 23 poena i devet asistencija, Šruder je ubacio 24, a Dramond je imao 15 i 12 skokova.
U poraženom timu Buker je postigao 31 poen, Ejton je imao 22, dok je Kris Pol odigrao samo 23 minuta zbog povrede ramena. Iskusni Pol ključ je za uspeh Sansa i ako ne bude u stanju da se oporavi, teško će franšiza iz Arizone parirati Lejkersima.

Bruklin Nets – Boston Seltiks 130:108 (2-0)

Bruklin Netsi opravdali su ulogu favorita i u drugoj utakmici, te se nalaze na dve pobede od plasmana u drugu rundu plej-ofa.
Netsi, ubedljivo najtalentovaniji tim u ligi, meč su prelomili u prvom poluvremenu dobivši ovaj period ire 71:47.
Do kraja se pitanje pobednika nije postavljalo i Bruklin bez većih problema dolazi do 2-0.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Durent sa 26 poena, Heris je postigao 25, Harden 20 uz sedam asistencija, a Irving je meč završio sa 15.
Kod Seltiksa podbacio je Džejson Tejtum koji je postigao svega devet poena, a najefikasniji bio je Markus Smart sa 19 poena i šest asistencija.
Serija se sada seli u Boston u kom će Netsi pokušati da završe prvu rundu.