Fudbaleri Crvene zvezde podižu trofej Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Nezapamćen haos u finalu Kupa – Zvezda posle penala srušila Partizan i osvojila duplu krunu!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv Partizana posle boljeg izvođenja jedaneasteraca osvojili su Kup Srbije.
Crveno-beli došli su do duple krune posle 14 godina, dok su pehar u Kupu podigli prvi put posle 2012. godine.
Tokom penala viđena je velika drama, pošto je u trećoj seriji Nikola Krstović isprovocirao Vladimira Stojkovića. Golman Partizana uneo mu je loptu u lice i zbog toga je dobio žuti karton.
Usledio je haos na terenu, fudbaleri obe ekipe su uleteli na travu i posle nekoliko minuta se situacija smirila. Stojkoviću je to bio drugi žuti karton, ali prema novim pravilima, kako su rekli u prenosu na televiziji, karton u penalima se računa odvojeno i zbog toga golman nije isključen.
Penali su nastavljeni i tamo je heroj bio Milan Borjan. Golman Crvene zvezde odbranio je poslednja dva penala i aktuelni šampion Srbije osvojio je Kup, a samim tim i duplu krunu.
Na startu utakmice crveno-beli zapretili su preko Falćinelija. Igrao se drugi minut kada je Katai pronašao Italijana koji je slabijom desnom nogom šutirao pored gola.
Zvezda je bila konkretnija na početku, u sedmom minutu zapretio je i Mirko Ivanić, potom je i u desetom Marković reagovao ispred fudbalera aktuelnog šampiona Srbije, te je ovaj period njima pripao.
Partizan se ubrzo oslobodio pritiska i u 15. minutu preko Jojića imao je veoma dobru šansu. Vezni fudbaler crno-belih šutirao je sa 25 metara, a Borjan je dobrom intervencijom sprečio vođstvo protivnika.
Nastavilo se u dobrom ritmu, te je u 24. minutu viđena nova šansa. Gajić je poslao oštru loptu u kazneni prostor, Falćineli je uspeo da je zahvati, ali je malo zakasnio i nije uspeo da je skrene u mrežu Partizana.
Sedam minuta kasnije priliku su imali izabranici Aleksandra Stanojevića. Marković je majstorski dodao loptu do Jovića, a ovaj nije najbolje zahvatio loptu. Pokušao je da pronađe Jojića, ali je slabo to uradio i odbrana Zvezde na vreme je reagovala.
Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Možda i najbolju šansu imala je ekipa Crvene zvezde. Igrao se 42. minut kada je Falćineli petom pokušao da postigne gol.
Italijan je na lucidan način uputio udarac i na njegovu nesreću završio je malo pored stative. Do kraja prvog perioda igre mreže su mirovale, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom – 0:0.
Na startu drugog poluvremena nismo gledali dobar tempo, ekipe su bile uspavane, ali brzo se i to promenilo.
U 60. minutu Katai je imao dobru šansu, ali je šutirao snažno preko gola. Pet minuta kasnije uzvratili su crno-beli, imali su priliku nakon greške Borjana, ali je odbrana crveno-belih dobro reagovala.
Ponovo se igrao dobar fudbal, a završnica utakmice pripala je Zvezdi. Pretili su, stvarali šanse, ali lopta nije želela iza leđa Vladimira Stojkovića.
Rezultat se nije menjao, te su usledili produžeci. U dodatnih trideset minuta opao je tempo meča.
Nije bilo velikih prilika, možda najbolju imao je Nikolić, ali je Urošević dobro reagovao i izbacio loptu.
Posle 120 minuta igre usledili su penali koje je mogao da režira samo srpski fudbal.
Desio se pomenuti sukob Vladimira Stojkovića i Nikole Krstovića, zatim su i ostali uleteli, ali na sreću sve se smirilo.
Milan Borjan ponovo je bio heroj, te je Zvezda osvojila Kup i duplu krunu.
22:20 25.05.2021
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan u finalu Kupa Srbije - Sputnik Srbija, 1920

21:50 25.05.2021

Vladimir Stojković dobio je drugi žuti karton! Krstović je isprovocirao Stojkovića, ovaj mu je naslonio loptu na glavu i zbog toga je dobio drugi žuti karton.

Međutim, nije isključen jer po novim pravilima karton se u penalima ne računa kao drugi, već se gleda kao posebno i odvojeno, rekli su u prenosi na Arena sport.

Zvezda – Partizan:

0:1 – pogodio je Bibars Natho.
1:1 – siguran Milan Rodić.
1:2 – Živković rutinski pogađa.
2:2 – Stojković je zakačio loptu, ali Pankov uz dosta sreće šalje loptu iza leđa golmana.
2:3 – Stevanović siguran, Borjan još nije pogodio stranu.
3:3 – Krstović pogađa, ali je potom Stojković isključen!

21:36 25.05.2021

Osvajača Kupa odlučiće jedaneasterci.

21:33 25.05.2021

Bolja igra crno-belih u završnici. Jojić je pokušao da pronađe saigrače u kaznenom Zvezde, ali je poslao nešto jaču loptu.

21:31 25.05.2021

Živković je centrirao, a mladi fudbaler Partizana neprecizno je šutirao glavom.

21:29 25.05.2021

Na zemlji je završio Vujačić. Utakmica je nastavljena.

21:25 25.05.2021
Fudbaleri FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija

Levi bek Partizana probaće da završi meč, iako je vidno da se nalazi u bolovima.

21:23 25.05.2021

Atraktivan šut pored stative.

21:22 25.05.2021

Marko Živković zamenio je Uroševića.

21:21 25.05.2021
21:18 25.05.2021

Milan Borjan napravio je veliku grešku i Šćekić je pokušao da je iskoristi.

Gobeljić je bio na pravom mestu i izbacio loptu van kaznenog prostora.

Idemo u drugi produžetak.

21:16 25.05.2021

Krilni napadač Crvene zvezde odlučio je da završi sam i uputio je udarac pored gola.

21:12 25.05.2021

Golman Crvene zvezde bez većih problema zaustavio je udarac Lutovca.

Stojković je rutinski reagovao.

21:08 25.05.2021
Nemanja Milunović, fudbaler FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Slab tempo u produžetku.

21:03 25.05.2021

Solidan pokušaj fudbalera Partizana.

Degenek je zamenio Ivanića, a Vukanović je ušao umesto Falćinelija.

Bilo je prilika, ali ne i golova. Očekuje nas dodatnih 30 minuta igre.

20:54 25.05.2021

Srnić nije uspeo da dođe do lopte, te je propala prilika.

20:50 25.05.2021

Ukazuje se pomoć Vujačiću.

Još tri minuta u regularnom delu meča.

20:46 25.05.2021

Završnica utakmice pripada šampionu Srbije. Međutim, mreže miruju.

Ostojić je blokirao dobar udarac Falćinelija. Korner za Zvezdu.

20:39 25.05.2021

Ben se odlično okrenuo, poslao je loptu u kazneni prostor gde se nalazio Nikolić. Dobro je šutirao, ali je odbrana Partizana u poslednjem trenutku reagovala.

20:37 25.05.2021

Milunović je odlično skočio, međutim, Stojković je bio fokusiran i odbranio mu je udarac. Bila je ovo dobra prilika za crveno-bele.

Lutovac je zamenio Markovića, a Natho je ušao umesto Jovića.

Kod Zvezde Gobeljić je ušao umesto Gajića, a Srnić je zamenio Kataija.

20:29 25.05.2021

Loše je krenulo drugo poluvreme, ali u poslednjih desetak minuta gledamo dobar fudbal.

20:28 25.05.2021

Crno-beli u ovim trenucima bolji su rival. Pokušao je Holander, ali mu je šut blokiran.

Milan Borjan loše je reagovao, došlo je do nesporazuma, ali na sreću Zvezde Gajić je reagovao i izbacio loptu u korner.

Obećavao je napad Partizana, Marković je dodao loptu do Holendera, ovaj je prosledio do Jojića koji se nije snašao i izgubio je loptu.

20:21 25.05.2021

Katai je povukao kontru, dodao je loptu do Bena koji ju je prosledio do Ivanića.

Ivanić je potom vratio loptu do Bena, ovaj zatim do Kataija, a reprezentativac Srbije šutirao je preko gola.

20:19 25.05.2021

Pokušao je glavom štoper Partizana. Lopta je završila preko prečke.

20:16 25.05.2021

U prvom periodu igre gledali smo mnogo bolji ritam.

20:11 25.05.2021

Loptu iz kaznenog izbacili su fudbaleri Partizana.

20:09 25.05.2021

Crveno-beli imaju više loptu u nogama.

20:06 25.05.2021

Prvi napad imaju crveno-beli.

Trener Partizana na poluvremenu je napravio promenu. Ostojić je zamenio Markovića.

19:48 25.05.2021
Prazne tribine stadiona Rajko Mitić tokom finala Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Bila je Zvezda bolja, a ako bismo podelili poluvreme na tri dela, crveno-belima je pripao prvi i treći, a crno-belima drugi deo.

Odnosno, ekipa Dejana Stankovića bila je bolja na početku i kraju, dok je Partizan pretio sredinom prvog perioda igre.

Golova nije bilo, te je na poluvremenu rezultat 0:0.

19:46 25.05.2021

Rodić je poslao loptu u kazneni prostor. Ben se dobro pozicionirao, potom je skočio, ali je loše zahvatio loptu.

19:44 25.05.2021

Napadač Crvene zvezde odlično se snašao u kaznenom prostoru. Petom je pokušao, dobro je zahvatio loptu, ali je ona završila malo pored stative.

Bila je ovo možda i najbolja šansa.

19:41 25.05.2021

Lopta je u posedu crveno-belih. Partizan čeka šansu iz kontranapada.

Derbi se prati i u Portugalu.

19:38 25.05.2021
Fudbaleri Zvezde i Partizana pred početak finala Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Kanga je malo zakasnio, da je bio brži imao bi sjajnu šansu. Ivanić je poslao loptu u kazneni prostor, tamo nije bilo nikoga i odbrana Partizana je reagovala.

19:35 25.05.2021

Bila je ovo dobra šansa za Zvezdu iz slobodnog udarca. Katai je uputio udarac pravo u Stojkovića i golman Partizana rutinski je reagovao.

19:33 25.05.2021

Jović se odlično kretao, dobio je loptu u kaznenom i iz prve je pokušao da pronađe Jojića. Ipak, lopta nije stigla do iskusnog igrača Partizana, te se rezultat nije promenio.

19:29 25.05.2021

Zvezda je preuzela kontrolu i u ovim trenucima igra se uglavnom na polovini crno-belih.

19:26 25.05.2021
Semafor na stadionu Rajko Mitić u finalu Kupa između FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija

Ivanić je dobro centrirao, lopta je na drugoj stativi došla do Gajića koji je poslao oštru loptu u kazneni prostor. Falćineli je uklizao, zakačio loptu, ali nedovoljno i da je pošalje u gol.

19:24 25.05.2021

Mogao je bolje da reaguje igrač Partizana. Obećavao je napad crno-belih, ali je odbrana Zvezde otklonila opanost.

19:22 25.05.2021
Pehar Kupa Srbije - Sputnik Srbija

U ovim trenucima više se igra na polovini Crvene zvezde.

19:17 25.05.2021

Jojić je veoma dobro šutirao sa 25 metara. Borjan je dobro reagovao i odbranio udarac iskusnog igrača Partizana.

19:15 25.05.2021

Solidan napad Partizana, ali lopta je pobegla levom beku Partizana, te nije uspeo na vreme da je pošalje u kazneni.

19:12 25.05.2021

Solidan napad Zvezda, Falćineli je ostavio loptu Benu, ovaj je pronašao Ivanića, ali isprečio se Marković i oduzeo loptu.

19:09 25.05.2021

Solidan šut fudbalera Zvezde. Lopta je završila pored gola.

19:08 25.05.2021

Otklonjena je opasnost nakon što je lopta iz kornera poslata u srce kaznenog.

19:06 25.05.2021

Štoper Partizana završio je na travi i na sreću brzo se podigao, te je utakmica nastavljena.

19:04 25.05.2021

Katai je lepo dodao loptu do Falćinelija koji je šutirao slabijom desnom nogom. Lopta je završila pored desne stative.

18:39 25.05.2021

Ovako je Zvezda predstavila startnih 11.

18:36 25.05.2021

„Sigurno ćemo dati sve od sebe, znamo koliko svakom navijaču znači pobeda u derbiju, čak i više nego osvojen Kup, nadamo se da će osetiti našu emociju sa terena“.

18:30 25.05.2021

„Očekujem isti Partizan, organizovan dobro u srednjem bloku, gde gledaju da osvoje loptu i na polu-kontru, kontru reše napad. Asano im verovatno dosta fali, bio je jedan od najboljih igrača u njihovoj ekipi, a mi ćemo gledati da im ne dozvolimo njihovo najjače oružje i da budemo konkretni“.

18:23 25.05.2021