Bogdan briljirao u paklu Medison Skver Gardena! /video/

© AP Photo / Seth WenigKošarkaši Trej Jang i Bogdan Bogdanović – Atlanta Hoks
Košarkaši Trej Jang i Bogdan Bogdanović – Atlanta Hoks - Sputnik Srbija, 1920, 24.05.2021
Bogdan Bogdanović, košarkaš Atlante Hoks, odigrao je odličnu utakmicu protiv Njujork Niksa u fantastičnoj atmosferi u Medison Skver Gardenu. Hoksi su zahvaljujući srpskom košarkašu, ali i sjajnom Treju Jangu napravili brejk i poveli sa 1-0 u seriji – 107:105.
Publika u Njujorku poznata je kao najvatrenija, kao najbliža evropskoj publici, i to su pokazali u prvom meču plej-ofa najjače košarkaške lige na svetu.
Navijači Niksa uželeli su se plej-of košarke, te su stvorili atmosferu u kojoj svaki igrač uživa. Bogdanović, koji je igrao za Partizan i Fenerbahče, dobro je upoznat sa ovakvim ambijentom i logično pružio je odličnu partiju.
Bogdan je na terenu proveo 34 minuta, a meč je završio sa 18 poena, četiri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte, uz 7/15 iz igre i 4/9 van linije za tri poena.
Od četiri trojke Bogdanović je u četvrtoj četvrtini pogodio tri ˜– i to kada se najviše lomilo. Niksi su imali momentum, prednost od tri poena u poslednjih 70 sekundi utakmice, i upravo se Bogdan pobrinuo da se u finiš uđe sa nerešenim rezultatom.
Jang mu je dodao loptu, a on je iz prve šutirao i pogodio samo dno mrežice. Na 55 sekundi do kraja rezultat je bio 103:103. Usledio je dramatičan finiš, Jang je uspeo da donese Hoksima +2, a Rouz je na deset sekundi do isteka vremena ponovo poravnao, 105:105.
Hoksi su imali poslednji napad, lopta je bila u rukama Trej Jang i omaleni plejmejker uspeo je da pogodi flouter na 0,9 sekundi do kraja – 107:105.
Niksi za jednu sekundu nisu uspeli da poentiraju, te je Atlanta ukrala prvu utakmicu i sada vodi 1-0.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jang sa 32 poena i 10 skokova, pomenuti Bogdanović imao je 18, Vilijams 13, Kolins 12, a Kapela 9 i 13 skokova.
Kod domaćina potpuno je podbacio Džulijus Rendl koji je iz igre šutirao 6/23, a sa dobrim utakmicama mogu da se pohvale Burks sa 27 poena i Rouz sa 17, pet skokova i isto toliko asistencija.
Naredna utakmica igra se u noći između srede i četvrtka u 01.30.