Barsa? Real? Ne, Atletiko! /video/

© AP Photo / Manu FernandezFudbaleri Atletiko Madrida slave gol protiv Valjadolida
Fudbaleri Atletiko Madrida slave gol protiv Valjadolida - Sputnik Srbija, 1920, 22.05.2021
Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su titulu šampiona Španije posle dramatične završnice i nadigravanja sa Real Madridom u poslednjem kolu.
Španska LaLiga je u poslednje kolo ušla bez šampiona, velika Barselona je odavno ispala iz trke, pa su se za titulu borili Real Madrid, aktuelni prvak, i Atletiko Madrid, koji je imao dva boda više.
Zbog boljeg međusobnog susreta, Realu je bila potrebna pobeda na domaćem terenu protiv Viljareala, ali i da Atletiko ne savlada Valjadolid na gostovanju.
Želje Kraljevskog kluba se nisu ispunile, pa je Atletiko osvojio 11. titulu u svojoj istoriji posle pobede od 2:1.
​Domaćin je poveo u 18. minutu preko Plane, a preokret je došao nakon što su Korea i Suares postigli golove u 57, odnosno 67. minutu utakmice.
Real je uspeo da odradi svoj deo posla, pošto je napravio veliki preokret protiv Žute podmornice i pobedi 2:1.
Atletiku je ovo druga titula u eri trenera Dijega Simeonea, prva od 2014. godine.
Iz LaLige ispali su Ueska, Valjadolid i Eibar. U Ligu šampiona će, pored Barse, Reala i Atletika, i Sevilja.
U Ligi Evrope će igrati Real Sosijedad i Betis, dok će Viljareal morati da se zadovolji igranjem u Ligi konferencija.