Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Dva od dva u jednom danu – Novak u finalu Rima!

Uz Sputnjik sport ste mogli da ispratite duel Novaka Đokovića i Lorenca Sonega u finalu Rima iz minuta u minut.
Novak Đoković tokom duela sa Lorencom Sonegom u Rimu - Sputnik Srbija, 1920
Đoković zakazao borbu titana sa Nadalom!
21:21 15.05.2021

6:3, 6:7, 6:2 – Novak brejkom okončava dramu protiv Sonega i prolazi u finale!

21:16 15.05.2021

Još jedan lak gem za prvog tenisera sveta. Dobri servisi i greške Sonega, kojih ima sve više i više, donele su Novaku gem bez izgubljenog poena.

21:15 15.05.2021

Novak ponovo nije trošio previše energije, a Sonego je odigrao odličan i ekspresan gem kojim je smanjio prednost.

Očas posla je potvrđen brejk. Novaku ponovo dobro radi servis, pa Sonegu ne pomaže ni sreća zbog koje tokom celog meča pogađa linije. Ponovo se srpski teniser nije mnogo umorio, a osvojio je gem.

21:04 15.05.2021

Pet poena u ovom gemu, četiri puta Sonego ubacuje prvi servis i četiri puta Novak fantastično riternira!

Najbolji riterner svih vremena je pokazao zašto je to baš tako upravo sada, pa je napravio brejk koji može da odluči pobednika.

21:02 15.05.2021

Konačno, posle duže vremena, jedan lak gem za nekog od igrača. Novaku je dobro radio servis, pa se nije potrošio pred naredni gem u kojem će pokušati da napravi novi brejk.

Svaki atom energije je bitno sačuvati u ovim trenucima.

20:59 15.05.2021

Velika borba traje u Rimu. Nadmudrivanje na obe strane i nivo koji ne pada, ni kod jednog, ni kod drugog.

Sonego nastavlja da igra kao dugogodišnji Top 5 igrač i dolazi do novog izjednačenja.

20:50 15.05.2021

Lorencu Sonegu sada gotovo sve polazi za rukom. Sjajno rade i forhend i bekhend, dok nijedna loptica nije neuhvatljiva.

Ipak, sa druge strane mreže je Novak Đoković.

Srpski teniser je spasao čak tri vezane brejk lopte, pa ponovo vodi, ovog puta posle prvog gema u trećem setu.

20:48 15.05.2021

Sjajna atmosfera.

20:46 15.05.2021

Foro Italiko, kompleks u kom se igra Masters u Rimu, doslovno je eksplodirao nakon što je Lorenco Sonego izjednačio u setovima protiv Novaka Đokovića.

Novak je imao dve meč lopte na svoj servis, nije ih iskoristio i potom je u taj-brejku od 4:2 došao do 5:7, te Italijan dolazi do izjednačenja.

20:33 15.05.2021

5:7 – Sonego osvojio drugi set!
4:6
– dve set lopte Sonego.
4:5
– tri poena zaredom za Italijana. Sada dva servisa ima Novak.
4:4
– Sonego se potpuno vratio.
4:3
– dupla servis greška srpskog igrača, Sonego vratio mini-brejk zaostatka.

20:22 15.05.2021

Kakva je dva poena osvojio Novak u završnici gema, oba puta je proklizivao i iz trka poslao lopticu u nebranjeno.

Novak servira za pobedu!

20:18 15.05.2021

Đoković je dva puta morao da spašava brejk, odnosno set loptu.

Oba puta pomogao mu je Sonego izbacivši forhend u aut.

20:17 15.05.2021

Đoković je spasao dve set lopte, gem je i dalje u toku...

20:07 15.05.2021

Sjajan tenis gledamo na Centralnom stadionu u Rimu.

33. teniser sveta ponovo se susretao sa dve brejk lopte i u oba navrata je odigrao veoma hrabro. Napao je i isplatilo mu se. Izvukao se i došao na gem do izjednačenja.

19:57 15.05.2021

Sonego nije imao nijednu brejk loptu u dosadašnjem delu meča. Tako je i posle osmog gema drugog seta. Novak u kontinuitetu igra na visokom nivou.

19:53 15.05.2021

Ukupno četiri u drugom setu.

Sonego je nekako uspeo da se izvuče i dobije gem. Hodao je po ivici, bio blizu da ispusti servis koji bi verovatno značio poraz, ali je nošen podrškom sa tribina dobio gem.

19:52 15.05.2021

Italijan ima veliku podršku.

19:44 15.05.2021

Gledamo odličan tenis u drugom setu.

Sonego je podigao nivo igre, Đoković drži onaj isti od starta meča, te nismo videli brejk u uvodnih šest gemova u ovom periodu.

19:42 15.05.2021
19:34 15.05.2021

Sonego je uzeo jedan poen, nakon što je odigrao lep volej, ali Đoković je dobio četiri od pet poena i ponovo nije dozvolio protivniku ni da se ponada.

19:28 15.05.2021

Imao je srpski teniser šansu da oduzme servis protivniku, ali je bekhend izbacio u aut i tako poklonio poen Italijanu.

Sonego je potom uspeo da dobije dva poena i na kraju, nekako, dobije gem.

19:22 15.05.2021

Sonego je oštećen u poslednjem poenu, pošto je pri rezultatu 40:15 Novak poslao lopticu u aut, ali sudije to nisu videle, poen je nastavljen i srpski igrač je izjednačio.

19:19 15.05.2021

Sonego nije dopustio Đokoviću da mu oduzme servis i dobrom igrom na startu drugog seta došao je do minimalne prednosti.

19:18 15.05.2021
19:13 15.05.2021

Za samo 34 minuta, najbolji teniser sveta osvojio je prvi set.

Novak je u stilu došao do prednosti, sjajnom forhend paralelom.

19:04 15.05.2021

Novak ne igra perfektno, ali to je sasvim dovoljno da održava prednost brejka.

Sonego je ušao sa previše poštovanja prema Đokoviću i za sada je ovaj meč „jednosmerna ulica“.

19:02 15.05.2021

Italijan za nešto malo manje od dva minuta dobio je šesti gem prvog seta.

18:58 15.05.2021

Bilo je 30:30, Sonego je imao šansu, ali je bekhend izbacio u aut i time poklonio gem loptu Novaku.

Đoković je potom dobio naredni poen i bez većih problema je potvrdio brejk.

18:54 15.05.2021

Sonego je izbacio forhend u aut i Đoković je prvi napravio brejk u meču.

Srpski igrač prethodno je sjajno riternirao, nakon čega je preuzeo kontrolu i na kraju dobio gem.

18:50 15.05.2021

Ponovo srpski teniser dobija gem sa nulom. Za sada, Đoković igra veoma dobro.

18:44 15.05.2021

Imao je Đoković 15:30, bio je na dva poena od gema, ali je Sonego odigrao veoma dobro u završnici gema i izjednačio je.

18:39 15.05.2021

Đoković je osvojio uvodni gem bez izgubljenog poena. Odličan početak srpskog tenisera.

18:38 15.05.2021

Počinje polufinale!

18:35 15.05.2021

Podrška za Đokovića na Centralnom terenu.

Meč počinje za nekoliko minuta.

18:30 15.05.2021
Italijanski teniser Lorenco Sonego - Sputnik Srbija, 1920
Đokovića čeka fudbalska atmosfera u polufinalu Rima /video/

Italijanski teniser imaće veliku podršku navijača.

18:28 15.05.2021
18:26 15.05.2021
Novak Đoković na Mastersu u Rimu - Sputnik Srbija, 1920
Dvodnevna drama i brutalan tenis – kraj je kada Đoković kaže!

Opširnije o meču između Đokovića i Cicipasa čitajte na linku.

18:24 15.05.2021

Đoković i Sonego uskoro izlaze na teren i u roku od dva-tri sata dobićemo drugog finalistu.