Đokovića čeka fudbalska atmosfera u polufinalu Rima /video/

© AP Photo / Fabrizio CorradettiItalijanski teniser Lorenco Sonego
Italijanski teniser Lorenco Sonego - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2021
Novak Đoković u polufinalu Mastersa u Rimu igraće protiv domaćeg takmičara Lorenca Sonega koji je posle velike borbe eliminisao Rusa Andreja Rubljova.
Srpskog tenisera na papiru ne čeka težak duel poput onog koji je imao u četvrtfinalu protiv Stefanosa Cicipasa, ali Sonego igra fenomenalno nošen podrškom sa tribina.
Rimljani i ostali italijanski navijači pratili su duel Sonega i Rubljova kao da se radi o fudbalskoj utakmici, te se ništa manje ne očekuje i u finalu kada njihov ljubimac igra protiv prvog reketa sveta.
Sonego, 33. teniser sveta, posle velikog preokreta pobedio je ruskog tenisera, baš kao što je Novak bio bolji od Cicipasa.
Novak Đoković na Mastersu u Rimu - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2021
Dvodnevna drama i brutalan tenis – kraj je kada Đoković kaže!
Italijan je prvi set izgubio 6:3 i utisak je bio da će Rus opravdati ulogu favorita. Ipak, domaći takmičar zaigrao je znatno bolje i u drugom setu prvi je oduzeo servis protivniku.
Do kraja drugog perioda igre Sonego je uspeo da održi prednost brejka i set je dobio 6:4, 1-1.
Na tribinama Grend stenda, drugog stadiona po veličini, navijači su pružali veliku podršku svom ljubimcu i on je to na najbolji mogući način iskoristio.
Nije izgoreo, već je u petom gemu napravio brejk i potom narednom potvrdio ga – 3:6, 6:4, 4:2. Rubljov je pokušao da se vrati, ali Sonego mu nije dao šansu, te je zasluženo prošao u polufinale.
Polufinale između Đokovića i Sonega igra se oko 19 časova na Centralnom stadionu.
​► Novak se dva puta vratio iz nokdauna i pobedio Cicipasa u meču godine!
​► Dvodnevna drama i brutalan tenis – kraj je kada Đoković kaže!