Anđušića slave u Francuskoj – 30 poena i trojka za produžetak! /video/

© Foto : FIBADanilo Anđušić
Danilo Anđušić - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2021
Danilo Anđušić, košarkaš francuskog Burga, odigrao je sjajnu utakmicu u pobedi na Buzakom posle produžetka – 92:86.
Anđušić igra sjajnu sezonu u francuskom klubu, lider je ekipe i u plej-ofu boriće se za titulu, a protiv Bulzaka napravio je sjajan uvod u plej-of.
Od druge četvrtine Burg je konstantno gubio, u poslednjoj četvrtini imali su i devet poena zaostatka (70:79), ali su na volšeban način uspeli da se vrate i unesu dramu u meč.
U poslednjem minutu viđena je velika neizvesnost, a gosti su mogli da uvedu meč u penal završnicu jer su imali +3 na 10 sekundi do kraja meča. Odlučili su da ne prave faul i pogrešili su.
Lopta je došla u ruke bivšeg igrača Partizana koji je fintom napravio prostor za šut i na pet sekundi do isteka pogodio je trojku, 82:82.
​Ušlo se u produžetak i nošeni energijom s kraja produžetka, košarkaši Burga slomili su otpor protivnika, te pobedili 92:86.
Anđušić je odigrao sjajan meč, postigao je 30 poena i bio je najzaslužniji za trijumf domaćina. Solidan je bio i Ašćerić sa osam poena, dok je Omić ostvario učinak od 22 poena i 15 skokova.
Posle 25 odigranih utakmica, Burg ima skor 17/8, a Bulzak 4/21.