Zvezda pregazila Bačku na poslednjem gostovanju u sezoni /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde: Filipo Falko, Milan Pavkov i Mirko Ivanić
Fudbaleri Crvene zvezde: Filipo Falko, Milan Pavkov i Mirko Ivanić - Sputnik Srbija, 1920, 14.05.2021
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Bačku 5:0 u pretposlednjem kolu Superlige Srbije. Aktuelni četvorostruki uzastopni šampion Srbije otpor protivnika slomio je u prvom poluvremenu kada je postigao četiri gola.
Izabranici Dejana Stankovića rutinski su odradili posao na poslednjem gostovanju u sezoni, te su se približili rekordu po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni. Zvezda je sa nova tri boda došla do 105, pa samo Seltik, koji je osvojio 106 u sezoni 2016/2017, ima više od kluba iz Ljutice Bogdana.
Crveno-beli mrežu protivnika načeli su u 15. minutu. Kanga je centrirao, a Pavkov je glavom savladao golmana Bačke.
Do drugog gola nije se čekalo puno. Kanga se ponovo našao u ulozi asistenta, a Gavrić je u 24. minutu duplirao prednost Zvezde.
Nastavili su gosti da melju, te je u 32. minutu na semaforu bilo 0:3. Petrović je uputio snažan udarac i golman nije uspeo da ga zaustavi.
Tu nije bio kraj Zvezdinog „tornada“. Željko Gavrić postigao je svoj drugi, ukupno četvrti gol ekipe na ovom meču, i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0.4.
U nastavku utakmice izabranici Dejana Stankovića nisu forsirali. Održavali su prednost i na kraju su rutinski došli do tri boda.
Konačan rezultat postavio je Mirko Ivanić u 86. minutu.
Zvezda u poslednjem kolu čeka Metalac, a Bačka gostuje u Radničkom u Nišu.
Krizni štab jasan: Bez navijača u finalu Kupa
Rusi su želeli da mu vide leđa, a Srbin ih je ućutkao trofejom koji je posvetio preminulom ocu