Spektakl u Rusiji – 20.000 ljudi je videlo kako Srbin „vozi“ Lokomotivu do trofeja! /foto/

© Sputnik / Vladimir Pesnя / Uđi u bazu fotografijaDetalj sa finala Kupa Rusije
Detalj sa finala Kupa Rusije - Sputnik Srbija, 1920, 12.05.2021
Lokomotiva iz Moskve koju s klupe vodi Marko Nikolić osvojila je Kup Rusije, pobedivši u finalu Krila Sovjetov rezultatom 3:1 (1:1) u Nižnjem Novgorodu, pred čak 20.808 navijača.
Divna slika iz Rusije, s obzirom na sasvim solidno ispunjene tribine u doba pandemije virusa korona.
Odlično su stvari počele da se odvijaju za srpskog stručnjaka Marka Nikolića i njegovu Lokomotivu koja je povela golom Kamana već u 15. minutu. Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Krila Sovjetova, koji je preko Sarvelija u 22. minutu izjednačio.
Navijači Makabija iz Tel Aviva - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2021
Zastava Srbije na izraelskom spektaklu /foto, video/
I bolji tim do kraja prvog poluvremena bili su formalni gosti na ovom meču, ali su Moskovljani uspeli da odole brojnim napadima.
Pauza kao da je više prijala srpskom „mašinovođi“ i njegovoj Lokomotivi, koja je ubacila u viši stepen prenosa i uspela da pregazi rivala.
Nije se dugo čekalo na promenu rezultata, jer je na samom startu drugog poluvremena, posle svega 180 sekundi oboren Fjodor Smolov u kaznenom prostoru Krila Sovjetova, pa je glavni sudija bez oklevanja pokazao na belu tačku.
​Tražio je Smolov od saigrača da on bude taj koji će izvesti najstrožiju kaznu i bio je nepogrešiv. Taj gol kao da je psihološki slomio ekipu Krila, koja nije uspela da se oporavi, već je Murilo u 83. minutu postavio konačnih 3:1.
Nikolić je uspeo da dovuče Lokomotivu do Kupa Rusije, i sada mu ostaje u poslednjem kolu ruske Premijer lige da ostvari čudo, da pobedi i da čeka kiks Spartaka iz Moskve, kako bi se vratio na drugo mesto koje naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.